VIDEO: Jste králové ligy, bouřila havířovská „zvěř“ | iSport.cz
Květoslav Šimek
14. dubna 2012 • 22:45

VIDEO: Jste králové ligy, bouřila havířovská „zvěř“

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bundesliga? Finále hokejové extraligy v Brně? Kdepak. Bengálské ohně, bouřlivé chorály a divoké tanečky na ledě byly k vidění v druholigovém (!) Havířově. Poslední zápas sezony, ve kterém borci havířovského Azetu porazili v baráži o první hokejovou ligu Most 5:3 a udrželi si tím ještě naději na postup, měl královskou kulisu. Stejně jako v drtivé většině zápasů ročníku.„Perfektní!“ rozplývá se nejzkušenější havířovský obránce Patrik Rimmel. „Člověk se cítí o deset roků mladší...“ I proto sám hodlá v kariéře pokračovat, přestože mu bude už čtyřicet.

„Chtěl jsem pomalu končit, ale syn mi řekl, že by si chtěl se mnou ještě zahrát. Teď je ve starším dorostu Vítkovic, tak to ještě vydržím. Kvůli němu, i kvůli těmto fantastickým fanouškům.“

Havířovští fandové nemají zejména při výjezdech mimo svůj stadion lichotivou pověst. Už se kolem nich strhlo několik incidentů, při kterých musela zasahovat policie. I proto sami o sobě v nadsázce mluví jako o havířovské zvěři.

„My jsme havířovská zvěř, utekli jsme ze ZOO!!!,“ bouří při jednom z mnoha secvičených chorálů. A v závěru posledního duelu sezony také přes celou tribunu roztáhli obrovský nápis: „Dík jak cyp, vaše zvěř.“

Přiznejte se: Kdo z vás tušil, že se v havířově zpívají takhle hlasité chorály?

Nicméně atmosféra na domácích zápasech Havířova je parádní! Strhující, bouřlivá, nakažlivá. Mráz běhá po zádech. Při nástupu na led vyvolávají fanoušci jednotlivé hráče jmény, od první minuty se zpívá a skanduje. Hala doslova rezonuje, otřásá se.

Co by za takovou atmosféru v extralize daly elitní kluby z Třince, či Vítkovic! Když hráli Havířovští ve finále druholigového play off s Karvinou, navštívilo čtyři zápasy dohromady neuvěřitelných 14 782 diváků! Návštěvy byly srovnatelné s extraligovým play off mezi Zlínem a Třincem.

Kapitán Týmu Martin Potočný mohl být spokojen

„Tohle tě žene dopředu,“ děkuje fanouškům kapitán Martin Potočný. „To ani není náš šestý, ale sedmý hráč! Za polovinou výsledků sezony stojí fanoušci. Donutí tě vymáčknout co nejvíc, před nima smekám.“

Jestli budou Havířovští svůj pekelný bengál roztáčet v další sezoně v první lize, na to si musí ještě počkat. Zatím se sice drží na druhém postupovém místě za Berounem, ale v posledním kole mají volno.

A budou čekat na výsledek Mostu s Kláštercem. Naději mají, ale mizivou. Most hraje doma a Klášterec je v baráži beznadějně poslední.

„I kdybychom nepostoupili, tak je to jenom sport,“ netrápí Martina Potočného. „Udělali jsme pro to maximum. Škoda jen, že jsme měli na začátku baráže velkou marodku, to nám nějaké bodíky sebralo.“

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud