Dynamo Moskva je ve finále KHL, Štěpánkův Petrohrad bez šance

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

První finálový zápas je Hokejisté Dynama Moskva jsou prvními finalisty Kontinentální ligy. Semifinále s Petrohradem vyhráli hladce 4:0 na zápasy, dnes sérii proti týmu českého trenéra Miloše Říhy ukončili jednoznačným vítězstvím 6:1.

O osudu zápasu bylo jasno poměrně záhy. Už na začátku 15. minuty byl totiž stav 3:0 a český brankář Jakub Štěpánek přenechal své místo v petrohradské brance Iljovi Ježovovi. Všechny ostatní góly padly ve druhé třetině a dvěma zásahy v ní završil hattrick Michail Anisin.

Hosté se prosadili až za stavu 0:6, na víc se nezmohli, a soutěž tak skončila vedle Štěpánka i pro dalšího adepta reprezentace Petra Průchu. Na finále KHL se naopak mohou těšit čeští hokejisté ve službách Dynama Filip Novák, Jakub Klepiš a Marek Kvapil.

Soupeřem moskevského celku bude lepší z dvojice Omsk - Čeljabinsk, v sérii vede Avangard 2:1.