2. února 2015 • 15:52

Slovan Bratislava skončí v KHL, píší v Rusku. Zamíří do extraligy?

Autor: ,
Hráči Slovanu Bratislava
TOP VIDEA
Bohemians - Plzeň: Júsuf proměnil pokutový kop a Klokani vedou 1:0! Bohemians - Plzeň: Júsuf proměnil pokutový kop a Klokani vedou 1:0!
Marpo: Soupeře potřebuji nenávidět, Rytmuse sestřelím Marpo: Soupeře potřebuji nenávidět, Rytmuse sestřelím
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slovan Bratislava podle ruské agentury TASS po sezoně skončí v Kontinentální hokejové lize. Jak agentuře naznačil zdroj blízký vedení KHL, poslední klub tabulky Západní konference nebude v soutěži pokračovat z ekonomických důvodů.Již dříve se objevily informace, podle nichž by osminásobný slovenský šampion mohl od příštího ročníku působit v jiné mezinárodní lize EBEL, média spekulují i o možnosti jeho startu v české extralize. „Česká extraliga i EBEL liga jsou jedny z variant, kdybychom skončili v KHL, ale nesmíme zapomenout na slovenskou extraligu, ze které jsme vyšli a nemáme důvod ji ignorovat. Zatím jsme ale žádné konkrétní jednání neiniciovali," řekl před dvěma týdny portálu iSport.cz marketingový ředitel Slovanu Milan Vajda.

"K nějakým telefonátům došlo a před třemi týdny jsme se na jedné akci potkali s šéfem klubu, ale vše bylo spíše v informativní rovině. Je však důležité zmínit, že zatím je to, že Slovan opravdu skončí v KHL, pouze ve fázi spekulací," řekl ředitel extraligy Josef Řezníček.

I podle lednového vyjádření generálního manažera Maroše Krajčiho je pro Slovan prioritou setrvání v KHL, kterou hraje od roku 2012, nyní však už vedení klubu údajně jedná o jiném řešení.

"Slovan už nebude financován z Ruska. V lize (KHL) bude pokračovat jen v případě, že si zajistí rozpočet sám, ale to není v jeho silách, zvlášť při současných ekonomických vztazích mezi Evropskou unií a Ruskem," citovala TASS svůj zdroj.

Zda bude případně extraliga vstřícná k tomu, aby otevřela svou náruč a přijala Slovan za člena soutěže, lze těžko předpovídat. Spekulace na toto téma jsou předčasné. "Byla by to otázka jednání s vedením extraligy a také bychom potřebovali vyjádření od všech klubů soutěže, jaký mají k této problematice postoj," uvedl Řezníček.

 

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze