Souboj českých gólmanů v KHL: Salák o gól předčil Furcha

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Souboj českých brankářů v Kontinentální hokejové lize dopadl lépe pro Alexandera Saláka z Novosibirsku. Dominik Furch sice držel v brance hostů z Omsku až do 57. minuty čisté konto, ale pak ho překonal Oleg Gubin a tentýž hráč v prodloužení zajistil Sibiru i druhý bod za výhru 2:1.

Omsk vedl od 40. minuty, pět vteřin před koncem druhé třetiny využil přesilovku Sergej Širokov po přihrávce Martina Erata. Novosibirsk vyhrál potřetí za sebou a v čele Černyševovy divize má před Omskem už osmibodový náskok.

Další český gólman Jakub Kovář z Jekatěrinburgu dostal v utkání proti Chanty-Mansijsku gól už ve čtvrté minutě, ale pak už neinkasoval a domácí otočili na konečných 3:1. Na vítěznou branku přihrál v 49. minutě Petr Koukal, Kovář si připsal asistenci u posledního gólu, který dal Nikita Trjamkin do prázdné branky hostů.

Kontinentální hokejová liga:

Novosibirsk - Omsk 2:1 v prodl. (za hosty Erat 0+1), Jekatěrinburg - Chanty-Mansijsk 3:1 (za domácí Koukal a Jakub Kovář oba 0+1)