5. listopadu 2008 • 18:37

Prusek v KHL: Ze Spartaku do Rigy

Autor:
Martin Prusek
TOP VIDEA
Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo
LIGOVÉ STŘIHY: Hapal trefil, kam se Stanciuem. V derby moc taktiky nebylo LIGOVÉ STŘIHY: Hapal trefil, kam se Stanciuem. V derby moc taktiky nebylo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Brankář Martin Prusek zřejmě neopustí Kontinentální ligu a po odchodu ze Spartaku Moskva by měl zakotvit v Dinamu Riga. Lotyšský klub by měl dvaatřicetiletého gólmana získat z Vítkovic na hostování do konce sezony."Jednání jsou už poměrně daleko. Je to na dobré cestě, definitivně by se to mohlo uzavřít ve čtvrtek. V podstatě už se dolaďují jenom formality," řekl ČTK agent Vladimír Vůjtek mladší, který hráče v transakci zastupuje.

Prusek se tak zřejmě obratem vrátí do KHL, kde mu minulý týden vypršelo dvouměsíční hostování ve Spartaku Moskva. V celku českého trenéra Miloše Říhy odchytal 22 zápasů.

Ruský klub s ním sice byl spokojen, ale vzhledem k přísným regulím soutěže si Pruska dále nemohl dovolit. Gólmanovi nabídl ještě smlouvu na příští měsíc, ale Prusek dal přednost konkurenčnímu klubu.

Bývalý reprezentační brankář, který startoval i na jednom mistrovství světa, podepsal před sezonou tříletou smlouvu ve Vítkovicích, ale vzhledem k přetlaku mezi gólmany odešel v září na hostování do Spartaku. Prusek strávil čtyři roky i v zámoří, v Ottawě a Columbusu si připsal 57 startů v NHL.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, hokej, khl, riga, Spartak, prusekKlasická verze
Mobilní verze