Prusek s Rachůnkem hvězdami měsíce | iSport.cz
2. ledna 2009 • 12:40

Prusek s Rachůnkem hvězdami měsíce

Autor: ČTK
Karel Rachůnek
TOP VIDEA
ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování
Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Brankář Martin Prusek z Dinama Riga a obránce Karel Rachůnek z Dynama Moskva byli v Kontinentální hokejové lize vyhlášeni nejlepšími hráči na svých postech za poslední měsíc uplynulého roku.Pruskův tým sice zahájil prosinec dvěma porážkami, ale pak vyhrál šest utkání za sebou. Bývalý vítkovický gólman má na dosud nepřerušené vítězné sérii velkou zásluhu, když hned čtyřikrát udržel čisté konto.

V soutěži neinkasoval celkem v sedmi zápasech a je v této statistice nejlepším brankářem KHL. Rachůnek byl stejně jako Prusek zvolen nejlepším hráčem posledního prosincového týdne. Za uplynulý měsíc si v sedmi zápasech připsal čtyři góly a stejný počet asistencí.

Díky výkonům v Kontinentální lize si Rachůnek vysloužil nominaci do Utkání hvězd, které se uskuteční 10. ledna na Rudém náměstí v Moskva. Další úspěch prožil s Dynamem na Speglerově poháru, který na Silvestra především díky hattricku Petra Čajánka ruský tým vyhrál.

Nejlepším útočníkem KHL za prosinec se stal Danis Zaripov z Kazaně, jenž vede kanadské bodování soutěže před Janem Markem z Magnitogorsku. Hvězdou mezi nováčky byl vyhlášen útočník Alexandr Vasiljev z Čechova.

Témata:  sport, hokej, prusek, khl, Rachůnek
 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud