Pálffyho chce Petrohrad | iSport.cz
22. května 2009 • 12:47

Pálffyho chce Petrohrad

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Žigmund Pálffy
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slovenský útočník Žigmund Pálffy by mohl před novou sezonou opustit Skalici a zamířit do Kontinentální hokejové ligy. Podle informací deníku Šport po něm nejvíce touží Petrohrad. Sám Pálffy se přestupu nebrání a zvažuje ho.Definitivně se však sedmatřicetiletý rodák ze Skalice ještě nerozhodl. "Oslovil mě prezident Petrohradu Alexandr Medveděv, který je i šéfem KHL. Přiznávám, že účinkování v této soutěži v příštím ročníku mě láká. Petrohrad je krásné město, soutěž mimořádně kvalitní. Nevylučuji žádnou alternativu mého dalšího působení," řekl Športu Pálffy.

Nejvýraznější postava uplynulé sezony slovenské extraligy, v níž Pálffy dovedl Skalici až k překvapivé finálové účasti, se však ještě chystá vše osobně probrat s viceprezidentem klubu a zároveň primátorem města Stanislavem Chovancem.
Pálffy si dobře uvědomuje, že může jít o jeho poslední šanci hrát v některé ze špičkových světových soutěží. Naposledy působil v NHL v sezoně 2005/06 v Pittsburghu.

"Jsem člověk, který rád zkouší nové věci. Navíc, věk nezastavíš. Nedávno mi bylo 37 let a vím, že donekonečna hrát nebudu. Proto bych si to ještě rád vyzkoušel v mnohem silnější konkurenci. Už v minulé sezoně mě kontaktovalo několik ruských klubů, ale zájem funkcionářů z města na Něvě byl nepochybně nejvýraznější," připustil.

Za uplynulou sezonu včetně play off nasbíral Pálffy v 70 utkáních 126 bodů za rekordních 64 branek a 62 asistencí. Jako první v historii překonal ve slovenské extralize hranici sta bodů.

Už loni dosáhl 99 bodů za 37 branek a 62 asistencí a překonal Pavla Demitru, jenž při výluce v NHL v sezoně 2004/05 nasbíral také 99 bodů za 32 tref a 67 přihrávek. Pálffy byl nejen nejproduktivnějším hráčem a nejlepším střelcem, ale vyhrál také hodnocení plus/minus bodů za účast na ledě při vstřelených a inkasovaných brankách.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud