Zdeněk Janda
3. srpna 2009 • 08:25

Jak Jágra „přepadli“ Rusové

TOP VIDEA
Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0 Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0
10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo 10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo
VŠECHNA VIDEA ZDE

FOTOGALERIE - Vyběhl jeden pán v dresu Avangardu z temné chodby. V ruce držel botu a nadšeně v ruštině řval: „Tady, podívejte! Sem se mi Jaromir podepsal!“Pyšně ukazoval autogram na jazyku vedle tkaniček. Jaromír Jágr si v sobotu musel připadat jako v Omsku při největší hokejové horečce! Ale omyl. Bylo to v německém Füssenu po přípravném utkání s Kölnem.

Jsme silní, věří hvězda Osmku Jaromír Jágr »

Maséři a kustodi Avangardu se na chvíli proměnili v osobní strážce. Stáli před kabinou a s přísným výrazem se všemožně snažili nedočkavé fanoušky vystrnadit před halu.

Jágrův pohyb na ledě působí velmi lehce a elegantněJágrův pohyb na ledě působí velmi lehce a elegantně


„Prosím, chápejte to. Hráči musí dotrénovat,“ opakovali jim několikrát. Borci Omsku si ještě po utkání přidávali v posilovně a když se vraceli do šatny, skrz davy nadšených příznivců se jen těžko prodírali.

Za chvíli se fandové přeci jenom umoudřili a vyšli ven. Bylo jasné, na koho mají nejvíce políčeno. Hráč s číslem 68 zůstal v kabině jako poslední, v tu chvíli ale ještě netušil, co ho čeká venku...

„Hodně lidí je tam, jo?“ vyptával se Jágr.

Fakt hodně... Nedočkavci už nevydrželi jen tak postávat před halou a znovu se pomalu plížili temnou chodbou ke kabině. Za chvíli vyšel. Jágr, pro omské fandy hrdina. Bůh. Idol. Prostě hráč, kvůli němuž se Rusové z celého Německa sjeli do Füssenu jenom proto, aby svého heroje viděli na vlastní oči.

A byl to neuvěřitelný poprask. „Žiju v Německu, ale moje srdce bije pro Omsk. Tam to mám daleko. Takže jsem vyrazil sem a je neuvěřitelné, že Jaromira vidím!“ vykládal jeden Rus, který přijel až z Berlína, což je 700 kilometrů.

Jágr ochotně rozdával autogramy a pózoval. V šeru v chodbě si útočníka chtěl každý vyfotit. Do Füssenu se sjely i celé ruské rodiny. Celkem více než 1500 lidí!

„Jsem mile překvapený, že těch lidí sem dorazilo tolik. To je super,“ pochvaloval si útočník Jakub Klepiš, jenž byl rovněž v obležení. Ale když ven z haly vyšel Jágr, nedalo se to samozřejmě srovnat. To byl jiný poprask. Lidé začali tleskat, ke svému „miláčkovi“ se chtěli dostat co nejblíže, poplácat ho po rameni. Sedmatřicetiletý omský lídr neměl šanci uniknout...

Po zápase byl o českou hvězdu Jaromíra Jágra obrovský zájemPo zápase byl o českou hvězdu Jaromíra Jágra obrovský zájem


A tak se podepisoval, fotografoval. Pořád dokola. V ruce vedl kolo, právě na něm se totiž po Füssenu dopravoval. Ale dlouho neměl šanci na něj nasednout.

Když už se rozloučil, zamával, nasedl a šlápl do pedálů, zastavili ho další omští fandové. Jágr se nenechal vyvést z míry, s každým si podal ruku. Další pokus se rozjet, další neúspěch. A další kolotoč společných fotografií.

„Ti lidé dorazili opravdu z celého Německa. Takže se nedivte, že takhle šíleli,“ usmíval se manažer, rovněž Rus žijící v Německu, který soustředění Avangardu zajišťoval.

Asi za dalších deset minut už se Jágrovi podařilo vyrazit k hotelu. Jednou rukou držel řidítka, druhou ještě mával. A po zádech poplácal mladíka v dresu s číslem 68, který chvíli běžel vedle něj. Stihli ještě prohodit pár slov, pak už útočník zmizel na hlavní silnici.

Jaromír Jágr (vpravo) v souboji s Torstenem Ankertem
Jaromír Jágr (vpravo) v souboji s Torstenem Ankertem


Omští fanoušci pak mezi sebou rozebírali zážitky. Ukazovali si autogramy a úlovky na fotoaparátech a mobilech.

Také při zápase, v němž Omsk německého soupeře jednoznačně přejel, nešli fandové přeslechnout. Neustále křičeli: „Omskij Avangard!“, každý gól mohutně oslavovali. Tábor německých příznivců jednoznačně v hlasitosti převálcovali.

„Připadal jsem si úplně jako v Omsku. Snad i tam zažijeme tolik radosti!“ přál si Klepiš. Dneska odpoledne se hraje odveta. Po něm už Avangardu tréninkové galeje končí.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, hokej, jágr, omsk
 Klasická verze
Mobilní verze