Vašíček pomohl Jaroslavli k druhé výhře

Josef Vašíček
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell

Český útočník Josef Vašíček pomohl v osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy gólem a asistencí k druhé výhře Jaroslavle nad Atlantem Mytišči. Lokomotiv vede po dnešním domácím vítězství 4:3 v sérii 2:1 na zápasy.

Dinamo Riga - Petrohrad 2:4 (za hosty Čajánek 0+2), stav série 2:1.

Na vedoucí trefu hostů odpověděla Jaroslavl do poloviny utkání čtyřbrankovou kanonádou. Vašíček s krajanem Zbyňkem Irglem připravili vyrovnávací gól pro Guskova, na 2:1 pak Vašíček zvýšil čtvrt minuty před koncem úvodní třetiny v přesilovce.

Hosté už v poslední části hry stihli jen snížit. U jejich poslední branky na konečných 3:4 asistoval v početní převaze Jan Bulis.

Balašicha potřebovala pouhé tři zápasy k vyřazení CSKA Moskva, kterému dnes nastřílela čtyři branky v přesilových hrách a v metropoli zvítězila výrazným rozdílem 5:2.

Naopak moskevský Spartak zatím poslední krok k postupu neudělal. Svěřenci českého trenéra Miloše Říhy podlehli v derby na svém ledě Dynamu 1:3, v sérii však nadále vedou.

Vyřazení odvrátil také Petrohrad, který po dvou domácích prohrách zvítězil v Rize 4:2. Na dva góly hostů přihrál Petr Čajánek.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:
Západní konference - 3. zápasy:
CSKA Moskva - Balašicha 2:5, konečný stav série 0:3, Spartak Moskva - Dynamo Moskva 1:3, stav série 2:1, Jaroslavl - Atlant Mytišči 4:3 (Vašíček 1+1, Irgl 0+1 - Bulis 0+1), stav série 2:1, Dinamo Riga - Petrohrad 2:4 (za hosty Čajánek 0+2), stav série 2:1.