6. února 2018 • 22:00

Kat Komety a Třince ovládl Ligu mistrů, Finové ukončili švédskou nadvládu

Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce
Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený

Hokejisté Jyväskylä vyhráli ve finále Ligy mistrů na ledě Växjö 2:0 a ukončili nadvládu švédských klubů z prvních tří ročníků soutěže. Vítěznou branku vstřelil v 35. minutě útočník Joonas Nättinen a 20 vteřin před koncem při power play zpečetil výsledek do prázdné branky Janne Kolehmainen. Brankář Juho Olkinuora pomohl k triumfu finského celku čistým kontem.

Växjö, které v semifinále vyřadilo Liberec, nenavázalo na předchozí triumfy švédských klubů. První ročník obnovené evropské soutěže 2014/15 ovládla Lulea a v dalších dvou sezonách kralovala Frölunda, jež loni ve finále zdolala pražskou Spartu.

Domácí sice měli v úvodním dějství více šancí, ale gólman Olkinuora zůstal neprůstřelný. Hráči Jyväskylä, kteří v souboji o finále zdolali Třinec, se ubránili na přelomu první a druhé třetiny i při trestu Mäenpääho. Před polovinou utkání odolali hosté rovněž při 72 vteřin trvajícím oslabení tří proti pěti, při kterém měl velkou šanci Rosén.

Následně pykali dvakrát hráči Växjö a druhou početní výhodu už Jyväskylä využila. Střelou zpoza obránce z mezikruží překonal Fastha Nättinen. Snaha švédského celku o vyrovnání byla marná. V 52. minutě sice Växjö dostalo puk za Olkinuoru, ale toho předtím srazil Lundberg a sudí po poradě s videorozhodčím gól neuznali.

V závěru při Yonkmanově vyloučení sáhli domácí k power play, ale Calof šanci neproměnil. Naopak vzápětí definitivně rozhodl do prázdné branky Kolehmainen.

Finále hokejové Ligy mistrů ve Växjö (Švédsko)

Växjö Lakers - JYP Jyväskylä 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávka: 35. Nättinen (Kalteva), 60. Kolehmainen. Rozhodčí: Lemelin (Rak.), Piechaczek - Kohlmüller (oba Něm.), Seewald (Rak.). Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5750.

Växjö: Fasth - Martinsson, A. Lundberg, J. Persson, Rahimi, Högberg, Welch, Bohm - Calof, R. Rosén, Kiiskinen - J. Pesonen, E. Pettersson, Shinnimin - Netterberg, Fröberg, Reddox - Brodecki, Josefsson, M. Lundberg - Röndbjerg. Trenéři: Hallam, Hellgren a J. Jönsson.

Jyväskylä: Olkinuora - Kalteva, Vainio, Kuukka, Mäenpää, J. Jokinen, O. Ikonen, A. Honka, Yonkman - Nattinen, J. Immonen, Tuppurainen - Rooba, Hytönen, Louhivaara - Puustinen, Suomela, Turkulainen - Straka, Kanninen, Kolehmainen. Trenéři: Virtanen, Ahvenjärvi, Konttinen a Turunen.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H