27. července 2012 • 12:43

Giroux, Hartnell, Voráček. Krajan zaplní místo po Jágrovi

Autor:
Na Voráčka teď budou ve Flyers více spoléhat.
TOP VIDEA
SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek
Kladno definitivně končí v bojích o extraligu. Je potřeba dívat se dopředu a příští sezonu být lepší, velí Jágr Kladno definitivně končí v bojích o extraligu. Je potřeba dívat se dopředu a příští sezonu být lepší, velí Jágr
VŠECHNA VIDEA ZDE

K podpisu velkorysé čtyřleté smlouvy na 17 milionů dolarů dostal ještě jeden příjemný bonus. „Počítáme s tebou do první lajny,“ uslyšel Jakub Voráček od šéfů Philadelphie. V příští sezoně tak zaplní místo po svém vzoru Jaromíru Jágrovi, který zamířil do Dallasu.Claude Giroux bojoval o vítězství v kanadském bodování NHL, vlasáč Scott Hartnell si zapsal životní sezonu, při které se dostal i na All-Star Game. Vedle nich celý minulý ročník v dresu Flyers válel Jaromír Jágr.

Po letním odchodu české legendy našli šéfové klubu náhradu v jejím mladším krajanovi. Spolu s novým kontraktem oznámili Jakubu Voráčkovi, že právě on bude novým pravým křídlem elitní formace.

„Je mi jasné, že sezona je dlouhá a bude mít nějaký vývoj, ale jsem za tuhle možnost Flyers vděčný. Pro mě to znamená, že budu makat naplno a snad nám to společně půjde parádně,“ vzkázal Voráček na oficiálních stránkách týmu.

Pokud se bude 22letému útočníkovi dařit podle předpokladů, dá se čekat nárůst jeho bodového příspěvku. Ten se v minulé sezoně, jeho první ve Philadelphii, zastavil na solidním čísle 49.

„Už loni mi kouč hodně důvěřoval a já si každým dalším zápasem, každým střídáním víc a víc zvykal. Stavěl mě na přesilovky a za to jsem byl moc šťastný. Teď už se nemůžu dočkat nového ročníku,“ nezastíral.

Nemůžou se dočkat ani fanoušci Flyers. Ti jsou po zklamání z neúspěchu na trhu volných hráčů z Voráčkova setrvání nadšení.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze