Jágra chceme vidět zářit v Dallasu, řekl generální manažer Stars | iSport.cz
Zdeněk Janda
31. října 2012 • 04:56

Jágra chceme vidět zářit v Dallasu, řekl generální manažer Stars

Autor: Zdeněk Janda, iSport.cz
GM Dallasu už se nemůže dočkat, až bude Jágr střílet góly v dresu Stars.
TOP VIDEA
Baník - Sparta: Kangova střela pořádně protáhla Laštůvku Baník - Sparta: Kangova střela pořádně protáhla Laštůvku
Liberec - Karviná: Chyba karvinské obrany! Breite se dostal před Hrdličku sám, 3:0 Liberec - Karviná: Chyba karvinské obrany! Breite se dostal před Hrdličku sám, 3:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Měl čuch na to, kdy se na Jaromíra Jágra přiletět podívat. Joe Nieuwendyk, generální manažer Dallasu, na vlastní oči z VIP lóže kladenského stadionu sledoval, jak jeho „podřízený“ hattrickem a k tomu asistencí navíc v neděli sestřelil Spartu. „Byl to báječný výkon. Ale už se nemůžeme dočkat, až ho uvidíme takhle válet za nás,“ říkal někdejší skvělý kanadský útočník v rozhovoru pro Sport.Pokaždé, když čtyřicetiletá legenda vyšvihla jeden ze svých báječných gólů, šéf Stars uznale pokynul hlavou. „To je celý on, takhle v NHL udivoval dvacet let,“ říkal Joe Nieuwendyk, jenž během pauzy po první třetině dostal od Václava Bartoše, ředitele Rytířů, kladenský dres s Jágrovým podpisem. „Hm, hezký,“ pousmál se. „Ale už se těším na to, až bude nosit ten náš!“

V zámoří se ale stále jednání mezi ligou a hráčskou asociací nikam nesunou, takže je těžké odhadovat, kdy se česká hvězda objeví v dresu Stars. „Výluka se protahuje, je to frustrující. Věřím, že brzo skončí a Jaromíra uvidíme v našem klubu. Všichni už se nemůžeme dočkat,“ neskrýval nadšení Nieuwendyk.


O formu českého hokejisty se ale nemusí obávat. Ve čtrnácti utkáních v extralize si připsal dvacet bodů a se čtrnácti kladnými body je Jágr druhý v lize v tabulce + / -.

„Je neuvěřitelné, že si i v tomto pokročilém věku drží takovou výkonnost. Navíc ty jeho góly proti Spartě byly opravdu krásné, “ vykládal uznale člen Hokejové síně slávy. A rovnou dodává, že se opravdu těší, až bude Jágr stejně zářit i v dresu Dallasu.

I fanouškům v Texasu totiž hokej chybí a asi by byla škoda je ochudit o Jágrovo představení. "Brzo na náš klubový web umístíme videa všech jeho branek z utkání proti Spartě. Všichni fanoušci byli nadšení, že se nám ho podařilo během léta podepsat, a teď už jen netrpělivě čekají, až ho uvidí v naší aréně.“ American Airlines Center, domovská hala Dallas Stars, dokáže pojmout až 18 584 diváků, a to je přece jen oproti osmi tisícům v kladenské hale nepatrný rozdíl, ale i to se Nieuwendykovi líbilo. "Je to trochu jiné než v NHL, hala je stará a malá, ale lidé byli úžasní. Ale líbí se mi tu, sám jsem vyrůstal v takové menší hale, jako je tady."

Vyprodané stadiony a hlučná divácká kulisa jsou potom jasným důkazem radosti a fanouškovského vděku. Každý ví, že Jágr nebude na ledě střílet góly věčně, jít se na něj podívat na zimák je teď prostě in. "Dá se říct, že je jako Mick Jagger (slavný člen skupiny Rolling Stones), jenž stejně jako Jaromír poblázní davy. A dá lidem přesně to, co chtějí a co zbožňují," popisuje svůj pohled na věc GM Dallasu.

"Je fascinující, že on je toho všeho schopný ve čtyřiceti letech. Neuvěřitelné,“ uzavírá Nieuwendyk.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud