Michálek zařídil v přípravě výhru Ottawy, Klesla se zranil

0
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

VÝSLEDKY PŘÍPRAVNÝCH ZÁPASŮ | Český útočník Milan Michálek se podílel gólem a asistencí na výhře hokejistů Ottawy v přípravném utkání na nový ročník NHL na ledě Winnipegu 3:1. Po jedné přihrávce si při vítězství Phoenixu nad Los Angeles 4:2 připsali forvardi Radim Vrbata a Martin Hanzal. Jejich spoluhráč Rostislav Klesla se zranil a opustil led na nosítkách.

Michálek nejdříve v 26. vteřině druhé třetiny asistoval o trefy Bobbyho Ryana, který zvýšil vedení Senators na 2:0. Po 65 sekundách závěrečného dějství se český kanonýr prosadil v přesilové hře, kdy tečoval pokus Erika Karlssona.

Pro Kleslu skončil první přípravný duel v polovině úvodní třetiny po zákroku útočníka Jordana Nolana. Klesla dal divákům z nosítek gestem najevo, že zranění není vážné. Zůstal v kabině a čekají jej další vyšetření. Do Nolana se pak hned pustil Hanzal, krátce po návratu na led po dvouminutovém trestu se stejná dvojice dostala do křížku znovu.

Coyotes prohrávali už ve třetí minutě 0:2, ale zápas otočili. Vrbata v 38. minutě přihrál v přesilovce na vítězný gól Shanea Doana a Hanzal v 46. minutě asistoval v oslabení u trefy Keitha Yandlea.

Výsledky:

Columbus - Pittsburgh 5:4 v prodl. (2:2, 0:0, 2:2 - 1:0)
Branky: 5. Anisimov, 19. Wisniewski, 48. Letestu, 49. Atkinson, 65. Murray - 11. a 54. Kobasew, 1. Neal, 45. Jeffrey.

Philadelphia - Toronto 3:4 (1:3, 2:1, 0:0)
Branky: 14. Clarkson, 24. B. Schenn, 26. Cousins - 7. Kadri, 8. Bodie, 10. Raymond, 29. Ranger. Hráno v Londonu.

Dallas - St. Louis 5:6 po sam. nájezdech (2:2, 2:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 40. a 48. Ničuškin, 2. Cole, 4. Connauton, 26. Seguin - 9. a 14. Lapierre (na druhou Polák), 34. Wännström, 45. Cracknell, 52. Reaves, rozhodující sam. nájezd Tarasenko.

Montreal - Buffalo 4:5 po sam. nájezdech (1:0, 2:3, 1:1 - 0:0)
Branky: 16. a 22. Bournival, 30. Nystrom, 53. St. Pierre - 21. a 32. Girgensons, 24. McBain, 56. Gillies, rozhodující sam. nájezd Grigorenko.

Winnipeg - Ottawa 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 33. Halischuk - 8. Robinson, 21. Ryan (Michálek), 42. Michálek.

Phoenix - Los Angeles 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Branky: 13. Szwarz, 22. Boedker, 38. Doan (Vrbata), 46. Yandle (Hanzal) - 1. Pearson, 3. Kozun.

Los Angeles - Phoenix 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Branky: 50. Vojnov - 39. a 42. Yip, 8. Brule, 12. Klinkhammer, 49. Latendresse.

Šikula Michail Grigorenko rozhodl nájezdy proti Montrealu.