24. září 2014 • 06:32

Sekáč pálí ostrými! Skóroval proti Bostonu, byl druhou hvězdou

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

VÝSLEDKY | Nováček Jiří Sekáč hned při svém premiérovém představení v přípravě na nový ročník NHL nadchl fanoušky Montrealu. Proti rivalovi z Bostonu skóroval a pomohl otočit skóre z 0:2 na 3:2. Po utkání byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

"Jsem šťastný, že jsem se trefil. Spadl mi velký kámen ze srdce. Nejdůležitější ale je, že jsme vyhráli," řekl oficiálním stránkám klubu Sekáč, který působil minulé dvě sezony v KHL v dresu Lva Praha. Na úvod přípravy nastoupil v útoku s krajanem Tomášem Plekancem a devatenáctiletým Jacobem De La Rosem.

Montreal prohrával v polovině úvodní části po trefách Ryana Spoonera a Matta Frasera, který se prosadil v přesilovce po přihrávce Davida Krejčího. Za Canadiens vyrovnal ve 37. minutě Christian Thomas a 48 sekund před koncem zápasu rozhodl Drayson Bowman.

Asistenci si připsal v premiéře v dresu Vancouveru proti San Jose útočník Radim Vrbata, jenž přišel z Arizony (dříve Phoenixu). Podílel se na gólu, díky kterému pečetil Linden Vey výsledek 25 sekund před koncem při power play Sharks do prázdné branky.

Obránce Jakub Kindl zaznamenal přihrávku u jediné trefy Detroitu při porážce v Chicagu 1:2 v prodloužení. Red Wings vedli díky brance Luka Glendeninga od šesté minuty. Už za stavu 1:1 nastoupil do branky Detroitu místo Jonase Gustavssona Petr Mrázek a v čase 63:01 jej překonal Jonathan Toews.

Gólman Marek Mazanec vystřídal ve 32. minutě v brance Nashville na ledě Tampy Bay Cartera Huttona za stavu 2:1 pro Predators, ale domácí stav otočili. Mazance překonal v závěrečném dějství dvakrát Jonathan Marchessault a jednou Mark Barberio.

Další brankář Marek Langhamer z Arizony dokázal udržet čistý štít, když pochytal v závěrečné třetině všech osm střel Anaheimu. Dvacetiletý Langhamer, který strávil minulé dvě sezony v juniorské WHL v Medicine Hat, nahradil Luise Domingueho za stavu 3:0 a Coyotes nakonec vyhráli na ledě Ducks 4:0.

Výsledky:

Buffalo - Carolina 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 32. Stafford, 39. Ennis.

Columbus - Pittsburgh 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 35. Chaput, 59. Atkinson.

Montreal - Boston 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Branky: 20. Sekáč, 37. Thomas, 60. Bowman - 2. Spooner, 10. Fraser (Krejčí).

Toronto - Philadelphia 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Branky: 14. Van Riemsdyk, 45. Kozun, 50. Franson, 60. Nylander.

Tampa Bay - Nashville 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)
Branky: 49. a 56. Marchessault, 26. Kučerov, 54. Barberio - 22. Forsberg, 28. Smith. Brankář Marek Mazanec (Nashville) odchytal 26:56 minuty, z 15 střel inkasoval tři branky a úspěšnost zákroků měl 80 procent.

Chicago - Detroit 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 38. Kane, 64. Toews - 6. Glendening (Kindl). Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal 23:01 minuty, inkasoval ze sedmi střel jednu branku a úspěšnost zákroků měl 85,7 procenta.

Vancouver - San Jose 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Branky: 8. Subban, 37. Shinkaruk, 52. Horvat, 60. Vey (Vrbata) - 37. Burns, 38. Marleau.

Anaheim - Arizona 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 35. a 60. Hodgman, 9. Lessio, 11. Moss. Brankář Marek Langhamer (Arizona) odchytal 20 minut a z osmi střel neinkasoval.

San Jose - Vancouver 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)
Branky: 25. a 52. Thornton, 30. Goodrow, 39. Goldobin, 45. Pavelski - 50. Bonino, 52. Jensen.