Palát bodoval při další výhře Tampy, Hemský pomohl Stars

0
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…
Dostál: Moc se mi líbí Kovář. Staňkovi pomohla Slavia, kdo ale jako trojka?

SOUHRN | Český útočník Ondřej Palát se dostal do skvělé formy. Asistencí pomohl Tampě k výhře 4:2 na ledě Ottawy a bodoval potřetí v řadě. Během těchto utkání si připsal celkem sedm bodů. Devátou nahrávku sezony zaznamenal český křídelník ve službách Dallasu Aleš Hemský, jeho tým ale prohrál v Chicagu 4:5 v prodloužení.

Palát bodoval ve třetím utkání v řadě a popáté z posledních šesti zápasů, v nichž dohromady získal 11 bodů za jeden gól a deset asistencí. Na ledě Ottawy znovu fungovala jeho spolupráce ve formaci s Nikitou Kučerovem a Tylerem Johnsonem, která zařídila dva góly, přičemž oba vstřelil Johnson. Poprvé se prosadil ve 37. minutě, kdy v přesilové hře vyrovnal na 2:2. O dalších 47 sekund později dostal Lightning do vedení Steven Stamkos a ve 48. minutě zvýšil na 4:2 znovu Johnson.

Domácí Senators sice vedli po první třetině 1:0 a ještě v průběhu druhé 2:1, hosté pak ale skóre otočili. Johnson se poprvé prosadil ve 37. minutě, kdy v přesilové hře vyrovnal na 2:2. O dalších 47 sekund později dostal Lightning do vedení Steven Stamkos a ve 48. minutě zvýšil na 4:2 znovu Johnson.

"Inkasovali jsme hned při prvním střídání, ale poté jsme odvedli dobrou práci a hráli podle našeho plánu," prohlásil kapitán Tampy Stamkos, jenž je s 21 góly nejlepším střelcem mužstva. Jeho poslední zásah, který byl navíc vítězný, stál za to. Stamkos vybruslil od zadního mantinelu, s obráncem Turrisem na zádech udělal kolečko skrz celé útočné pásmo, položil si gólmana Robina Lehnera a zavěsil.

"Bylo to působivé. Není moc hráčů v NHL, kteří tohle dokážou," rozplýval se Johnson. "Byla to nádhera. Myslím, že i kapitán Ottawy Karlsson přijel na střídačku a tvářil se jako: Páni, tohle bylo hodně dobré. Když někdo umí něco takového, je to paráda," dodal dvougólový střelec Johnson.

Hemský před zraky Růžičky zahrál slušně

Jednu asistenci zaznamenal v neděli také Aleš Hemský, jenž byl na ledě u tří vstřelených gólů Dallasu, který prohrál v Chicagu 4:5 v prodloužení. Hosté v utkání čtyřikrát vedli 1:0, 2:1, 3:2 a 4:3, domácí ale dokázali pokaždé odpovědět. O jejich vítězství pak rozhodl po 77 sekundách nastaveného času Patrick Sharp.

Zápas měl v plánu sledovat i český reprezentační kouč Vladimír Růžička, a pokud svůj plán inspekční cesty dodržel, viděl kvalitní výkon Hemského, který nastupuje ve formaci s Erikem Colem a Jasonem Spezzou. Pardubický odchovanec byl na ledě u tří vstřelených a jednoho inkasovaného gólu, a to odehrál jen deset a půl minuty.

Výsledky:

Carolina - Boston 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 20. Dwyer, rozhodující sam. nájezd E. Staal - 35. Bergeron. Střely na branku: 36:20. Diváci: 17.212. Hvězdy utkání: 1. Chudobin (Carolina), 2. Rask (Boston), 3. J. Staal (Carolina).

Washington - Florida 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)
Branky: 22. Ovečkin, 33. Laich, 40. Alzner, 46. Burakovsky - 24. Trocheck, 26. Olsen, 59. Bjugstad. Střely na branku: 26:32. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Laich, 2. Ovečkin (oba Washington), 3. Bjugstad (Florida).

Ottawa - Tampa Bay 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Branky: 1. Turris, 28. Stone - 37. a 48. Johnson (na druhou Palát), 24. Hedman, 37. Stamkos. Střely na branku: 22:30. Diváci: 16.949. Hvězdy utkání: 1. Johnson, 2. Kučerov (oba Tampa), 3. Turris (Ottawa).

Edmonton - NY Islanders 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 17. a 58. Hendricks, 21. Eberle, 43. Roy, 58. Fraser - 24. Boychuk, 60. Nelson. Střely na branku: 23:33. Diváci: 16.839. Hvězdy utkání: 1. Scrivens, 2. Eberle, 3. Hendricks (všichni Edmonton).

Colorado - Columbus 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
Branky: 1. Iginla, 26. Landeskog, 36. McLeod - 12. a 22. Dubinsky, 28. Johansen, 59. Savard. Střely na branku: 29:27. Diváci: 14.780. Hvězdy utkání: 1. Savard (Columbus), 2. Landeskog (Colorado), 3. Dubinsky (Columbus).

Anaheim - Nashville 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 13. Beleskey, 23. Perry, 58. Beauchemin, rozhodující sam. nájezd Kesler - 22. Ekholm, 34. Jones, 38. Smith. Střely na branku: 33:30. Diváci: 16.402. Hvězdy utkání: 1. Beauchemin, 2. Getzlaf (oba Anaheim), 3. Ellis (Nashville).

Chicago - Dallas 5:4 v prodl. (1:1, 2:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 6. Saad, 24. Kane, 39. Bickell, 57. Richards, 62. Sharp - 25. a 45. Cole, 4. Ja. Benn, 23. Jo. Benn (Hemský). Střely na branku: 38:34. Diváci: 21.884. Hvězdy utkání: 1. Sharp (Chicago), 2. Cole (Dallas), 3. Richards (Chicago).