Detroit i s Mrázkem deklasoval Pittsburgh, Neuvirth bez výhry

Autor: mto
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

PŘÍPRAVA NA NHL | Brankář Detroitu Petr Mrázek si v posledním přípravném utkání na blížící se ročník NHL smlsnul na Pittsburghu a díky 36 zákrokům mohl slavit vysokou výhru 7:2. Porážku naopak patnácti zákroky nedokázal odvrátit Michal Neuvirth z Philadelphie, jeho tým prohrál s New Jersey 2:4.

Mrázek, který s Jimmym Howardem bojuje o udržení pozice jedničky z konce minulé sezony, kapituloval dvakrát v oslabení. V 38. minutě jej překonal při vyloučení Tomáše Noska Daniel Sprong a po 109 vteřinách třetí třetiny snížil na 2:5 Beau Bennett. Nosek, jenž po loňském příchodu z Pardubic působil na farmě v Grand Rapids a čeká na premiéru v NHL, si připsal v utkání čtyři trestné minuty a nebodoval.

Neuvirth, který podepsal v červenci s Philadelphií smlouvu jako volný hráč, kapituloval poprvé ve třetí minutě po střele Tuoma Ruutua. Philadelphia sice v první třetině po trefách Chrise Portera a Wayna Simmondse otočila stav, ale po 125 vteřinách druhého dějství vyrovnal v přesilovce Adam Henrique a v 38. minutě vstřelil vítěznou branku Travis Zajac. Ten v závěrečné power play i potvrdil vítězství Devils.

Žádný z českých hokejistů ve středečním programu nebodoval. V dresu Philadelphie nechyběl také útočník Jakub Voráček a za New Jersey nastoupili Pavel Zacha a Jiří Tlustý. V dresu Caroliny se při výhře nad Washingtonem 4:3 po samostatných nájezdech představil obránce Michal Jordán.

Výsledky:

New York Rangers - Boston 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky: 37. McDonagh, 40. Miller, 46. Nash - 1. a 59. Connolly.

Carolina - Washington 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 29. a rozhodující sam. nájezd Gerbe, 5. Lindholm, 27. Nash - 1. Ovečkin, 5. Galijev, 26. Latta.

Philadelphia - New Jersey 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
Branky: 10. Porter, 16. Simmonds - 38. a 60. Zajac, 3. Ruutu, 23. Henrique. Brankář Michal Neuvirth (Philadelphia) odchytal 40 minut, inkasoval z 18 střel tři branky a měl úspěšnost zákroků 83,3 procenta.

Pittsburgh - Detroit 2:7 (0:3, 1:2, 1:2)
Branky: 38. Sprong, 42. Bennett - 4. a 52. Athanasiou, 5. Larkin, 18. Smith, 27. Sheahan, 32. Abdelkader, 60. Mantha. Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal celý zápas, inkasoval z 38 střel dvě branky a měl úspěšnost 94,7 procenta.