V 98 letech zemřel Schmidt. Stanley Cup vyhrál ještě před válkou | iSport.cz
5. ledna 2017 • 11:18

V 98 letech zemřel Schmidt. Stanley Cup vyhrál ještě před válkou

Autor: ČTK
TOP VIDEA
SESTŘIH: Třinec - Kometa 6:2. Trápení brněnského týmu pokračuje i po změně trenéra SESTŘIH: Třinec - Kometa 6:2. Trápení brněnského týmu pokračuje i po změně trenéra
Moje reprezentační 11: Čtyři změny a víc slávistů, říká redaktor iSport TV Vait Moje reprezentační 11: Čtyři změny a víc slávistů, říká redaktor iSport TV Vait
VŠECHNA VIDEA ZDE

V 98 letech zemřel dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru a člen hokejové Síně slávy Milt Schmidt. Dvakrát triumfoval s Bostonem jako hráč a k dalším dvěma titulům pomohl Bruins jako generální manažer. Podle Boston Globe byl dosud nejstarším žijícím hráčem NHL. O uplynulém víkendu byl během oslav stoletého výročí zámořské soutěže zařazen mezi stovku nejlepších hráčů historie NHL.Jako útočník Bostonu odehrál Schmidt v NHL 16 sezon a v letech 1939 a 1941 slavil s týmem Stanleyův pohár. Jeho hráčskou kariéru na tři roky přerušila druhá světová válka, během níž sloužil u kanadského letectva. Po návratu do ligy se stal v roce 1951 nejužitečnějším hráčem NHL.

Během ročníku 1954/55 ukončil hráčskou kariéru a převzal Bruins jako trenér. Na střídačce Bostonu vydržel do roku 1966. Jako generální manažer pak byl u dalších titulů klubu v letech 1970 a 1972.

Poté přijal nabídku nováčka NHL Washingtonu, kde však prožil hodně nevydařené angažmá a v druhé sezoně v Capitals skončil.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud