Ottawa schytala v Pittsburghu debakl 0:7, Penguins jsou výhru od finále | iSport.cz
22. května 2017 • 00:34

Ottawa schytala v Pittsburghu debakl 0:7, Penguins jsou výhru od finále

TOP MOMENTY: Plekanec hledal zub, neuvěřitelná výhra Pardubic a kuriózní vlastňák Varů TOP MOMENTY: Plekanec hledal zub, neuvěřitelná výhra Pardubic a kuriózní vlastňák Varů
Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou

Hokejisté Pittsburghu deklasovali v pátém finále Východní konference NHL Ottawu na domácím ledě 7:0 a jediné vítězství jim schází k postupu do finále Stanleyova poháru. Obhájce trofeje rozhodl zápas už v první třetině, ve které se Penguins radovali čtyřikrát.

Skóre otevřel v deváté minutě ranou od modré čáry finský obránce Olli Määttä. Další trefy přidali ještě do přestávky Sidney Crosby šikovnou tečí v přesilovce, Nick Bonino a Scott Wilson.

Po třetím gólu vystřídal Craiga Andersona v ottawské brance Mike Condon, jehož vedle Wilsona překonali ještě Matt Cullen a v dalších přesilovkách Phil Kessel a Trevor Daley. Na všech třech gólech v početní výhodě se podílel Jevgenij Malkin.

Finále Východní konference play off NHL:

Pittsburgh - Ottawa 7:0 (4:0, 1:0, 2:0)
Branky: 9. Määttä, 13. Crosby, 17. Rust, 19. Wilson, 22. Cullen, 41. Kessel, 49. Daley. Střely na branku: 36:21. Diváci: 18.635. Hvězdy zápasu: 1. Rowney, 2. Rust, 3. Murray (všichni Pittsburgh). Stav série: 3:2.

Pittsburgh si podmanil páté utkání s Ottawou, smetl ji sedmi góly

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>