Mrázek kouzlil proti Nashvillu. Kaše dál září, góly dali i Zacha a Nosek

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN | Petr Mrázek byl vyhlášen hlavní hvězdou sobotního zápasu NHL, ve kterém hokejisté Detroitu zvítězili 3:1 na ledě lídra Centrální divize Nashvillu. Český gólman kryl 31 střel a i v šestém utkání v kariéře proti Predators zůstal neporažen. O čtvrté čisté konto v sezoně přišel až v 55. minutě, kdy jej v přesilovce překonal Craig Smith.

"Až dnes jsem zjistil, že mám proti nim bilanci 5:0, a je hezké, že jsem ji vylepšil," uvedl Mrázek, který minulou sezonu vychytal v Nashville čisté konto. "Každý zápas je ale jiný. Nikdy nevím, jak se puk odrazí, zda spadne do brány, nebo ne," dodal český gólman.

Mrázek si připsal několik výborných zákroků, ale hodně mu pomáhala i obrana, která v úvodních jedenácti minutách zblokovala deset střel. V té chvíli už Detroit vedl 2:0. "Opravdu hodně toho zblokovali. Trefili jsme i tyč a nenacházeli jsme odražené puky, proto teď dáváme málo gólů. A v takových případech je pak obtížné vyhrávat," uvedl trenér Nashvillu Peter Laviolette.

Kaše skóroval ze hry a v nájezdech

Ondřej Kaše z Anaheimu zařídil vyrovnávacím gólem na 2:2 prodloužení zápasu na ledě Minnesoty a o srovnání průběžného stavu rovněž na 2:2 se pak postaral i v samostatných nájezdech. Český útočník uspěl ve čtvrté sérii v situaci, kdy musel proměnit, aby zápas pokračoval. Devana Dubnyka překonal střelou mezi betony. Poté dalších třináct aktérů neskórovalo a rozstřel rozhodl až v jedenácté sérii Kašeho spoluhráč Nick Ritchie.

Kaše má aktuálně výbornou formu. V předchozím utkání řídil v Chicagu gólem a dvěma přihrávkami obrat z 0:2 na konečných 3:2. Rodák z Kadaně vstřelil v posledních sedmi zápasech pět gólů a v sezoně už jich má na kontě 17 jako druhý nejlepší český kanonýr v soutěži. Zároveň je i druhým nejlepším střelcem klubu a v uplynulých sedmnácti duelech si udržel téměř bod na zápas (8+8).

Zacha skóroval, Šustr krvácel

Popáté v sezoně skórovali Pavel Zacha, jehož New Jersey zvítězilo na ledě lídra Východní konference Tampy Bay 4:3, a Tomáš Nosek, který přispěl k výhře Vegas 6:3 nad Montrealem a návratu nováčkovského týmu do čela celé NHL.

Obránce Tampy Bay Andrej Šustr zamířil v prostřední třetině na ošetřovnu poté, kdy chtěl pomstít nešetrný zákrok Mikea Wooda, který narazil na hrazení Vladislava Naměstnikova. Českému obránci prasklo hledí na přilbě a způsobilo mu krvavý šrám. V poslední třetině už Šustr opět hrál.

Díky zlomenému hledí odkráčel Andrej Šustr z ledu s krvavým šrámemFoto AP Photo/Chris O'Meara

David Rittich chytal poprvé doma v Calgary od začátku zápasu a poprvé byl v NHL střídán. Jihlavský odchovanec inkasoval v úvodních šesti minutách druhé třetiny tři góly a za stavu 1:4 opustil hrací plochu. Rittich kryl v zápase jedenáct střel a na branky v prostřední části neměl nárok. Dvě padly po tečích, třetí zblízka v oslabení. Calgary nakonec podlehlo Floridě 3:6 a všechny její branky dal obránce Dougie Hamilton.

Chicago rázně utnulo sérii osmi proher, doma rozdrtilo Washington 7:1. Blackhawks definitivně rozhodli v závěru druhé třetiny, kdy během tří minut odskočili soupeři z 3:1 na 6:1. U páté branky asistoval Michal Kempný. Do sestavy poražených se nevešel Jakub Vrána.

Výsledky:

Buffalo - Los Angeles 2:4 (0:1, 0:3, 2:0)
Branky: 41. Scandella, 57. Ristolainen - 12. a 48. Amadio, 33. a 37. Kopitar. Střely na branku: 35:36. Diváci: 18.632. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Amadio, 3. Brown (všichni Los Angeles).

Minnesota - Anaheim 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 16. Koivu, 28. Zucker - 1. Perry, 47. Kaše, rozhodující sam. nájezd Ritchie. Střely na branku: 38:31. Diváci: 19.192. Hvězdy zápasu: 1. Ritchie, 2. Perry (oba Anaheim), 3. Proser (Minnesota).

Ottawa - New York Rangers 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Branky: 2. Stone, 13. Oduya, 32. Duchene, 39. Brassard, 48. Chabot, 58. Pääjärvi - 17. a 56. Grabner, 35. Zibanejad. Střely na branku: 33:38. Diváci: 17.259. Hvězdy zápasu: 1. Brassard, 2. Duchene, 3. Chabot (všichni Ottawa).

Arizona - Edmonton 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 4. Dvorak. Střely na branku: 32:40. Diváci: 16.304. Hvězdy zápasu: 1. Raanta, 2. Dvorak, 3. Ekman-Larsson (všichni Arizona).

Tampa Bay - New Jersey 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Branky: 13. Kunitz, 23. Point, 46. Stamkos - 3. Lovejoy, 24. Hischier, 27. Zacha, 42. Wood. Střely na branku: 51:28. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Läck (New Jersey), 2. Kučerov (Tampa Bay), 3. Hischier (New Jersey)

Pittsburgh - Toronto 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)
Branky: 4. Hagelin, 12. Malkin, 26. Aston-Reese, 48. Määttä, 57. Rust - 7. Brown, 11. Bozak (Polák), 36. Marleau. Střely na branku: 39:32. Diváci: 18.647. Hvězdy zápasu: 1. Rust, 2. Hagelin, 3. Määttä (všichni Pittsburgh).

Vegas - Montreal 6:3 (3:2, 2:0, 1:1)
Branky: 3. a 24. Smith, 7. Hunt, 10. Nosek, 24. Carpenter, 45. Schmidt - 5. Hudon, 12. Scherbak, 49. Drouin. Střely na branku: 34:33. Diváci: 18.122. Hvězdy zápasu: 1. Smith, 2. Carpenter, 3. Schmidt (všichni Vegas).

Nashville - Detroit 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Branky: 55. Smith - 5. Witkowski, 11. Nyquist, 59. Helm. Střely na branku: 32:34. Petr Mrázek odchytal celý zápas, inkasoval jeden gól z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 96,88 procenta. Diváci: 17.561. Hvězdy zápasu: 1. Mrázek (Detroit), 2. Smith (Nashville), 3. Witkowski (Detroit).

Chicago - Washington 7:1 (3:1, 3:0, 1:0)
Branky: 7. Toews, 13. Saad, 20. Schmaltz, 37. Kane, 38. Hartman (Kempný), 39. Anisimov, 49. DeBrincat - 11. Wilson. Střely na branku: 44:20. Diváci: 22.066. Hvězdy zápasu: 1. Toews, 2. Kane, 3. Hinostroza (všichni Chicago).

Vancouver - Boston 6:1 (4:0, 1:0, 1:1)
Branky: 2. a 52. Eriksson, 11. D. Sedin, 12. Horvat, 19. Bärtschi, 23. Dowd - 43. Schaller. Střely na branku: 24:45. Diváci: 18.865. Hvězdy zápasu: 1. Nilsson, 2. Eriksson, 3. Edler (všichni Vancouver).

Calgary - Florida 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)
Branky: 15., 33. a 52. Hamilton - 2. a 44. Matheson, 21. Trocheck, 24. Dadonov, 27. Barkov, 46. McCann. Střely na branku: 33:30. David Rittich odchytal 26:03 minuty, inkasoval čtyři branky z 15 střel a úspěšnost zásahů měl 73,33 procenta. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Matheson, 2. Barkov (oba Florida), 3. Hamilton (Calgary).

Ondřej Kaše dal za posledních sedm zápasů pět gólů a v sezoně už jich má na kontě 17 jako druhý nejlepší český kanonýr v soutěži.