Zadinův náhradní "táta": Jak se stará o nové hvězdy a co musí doma dělat? | iSport.cz
10. června 2018 • 04:40

Zadinův náhradní "táta": Jak se stará o nové hvězdy a co musí doma dělat?

TOP VIDEA
LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou
Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit? Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Za dva týdny usedne Filip Zadina do hlediště v Dallasu. Půjde při draftu NHL na řadu jako číslo dva? Tři? Nebo později? Na místě s ním budou táta Marek, který trénuje Třinec, i maminka Andrea. A dál? Nebude chybět ani rodina, u které bydlel rok v Halifaxu. A kde rozstřílel branku. „Úplně zohýbal trubky, musím koupit novou,“ směje se Ash Phillips. On a manželka Mandy budou českému útočníkovi držet palce, aby šel na draftu talentů na řadu brzy.Možná že v domě u manželů Ashe a Mandy Phillipsových jednou vyroste malá hokejová Síň slávy. Jako náhradní rodiče totiž pod svou střechou v kanadském Halifaxu ubytovali v posledních dvou letech dva hokejisty, ze kterých mohou vyrůst obrovské hvězdy.

Nejprve to byl Švýcar Nico Hischier, kterého si New Jersey vybralo loni na draftu z prvního místa. V uplynulé sezoně pak 18letý český talent Filip Zadina. „Říkal jsem mu, že je malý kámo,“ vypráví Ash Phillips. Pro Nedělní Sport mluvil o tom, co všechno v náhradních rodinách hráče čeká.

Jak je vlastně důležitá pro mladého hokejistu role náhradní rodiny?
„Nejde jen o to, že hráč má někoho, kdo ho živí a dává mu střechu nad hlavou. Potřebuje i všechno ostatní jako v normální rodině. Podporu, když se mu nedaří, pocit, že je někde doma. Bavíme se o hráčích na pokraji dospělosti, jako hokejisté jsou samozřejmě velmi talentovaní. Je ale důležité, aby rostli i v kvalitní mladé osobnosti.“

A tohle byla vaše mise pro Filipa Zadinu?
„Filipovi rodiče ho skvěle vychovali a na nás bylo, abychom to spíš dál podporovali. Můj syn také hraje hokej a bude příští sezonu bydlet u náhradní rodiny. Můžu vám říct, že jsem už teď nervózní, aby našel tu správnou.“

Sekat trávník ho nenutíme

To se nemusí povést?
„Všechny rodiny do toho jdou samozřejmě s dobrým úmyslem. Ale všude to funguje jinak. Mohou být rodiny, kde hráč slyší ze všech stran:

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud