Washington chystá novou dvojku. Rus se bude dělit o čas s Vaněčkem | iSport.cz
17. července 2018 • 04:40

Washington chystá novou dvojku. Rus se bude dělit o čas s Vaněčkem

TOP VIDEA
Sterling ve Wembley hattrickem zničil Čechy. 0:5, nejhorší porážka v české historii Sterling ve Wembley hattrickem zničil Čechy. 0:5, nejhorší porážka v české historii
Jágr o postupu do baráže: Splnili jsme jeden krok, ten nejdůležitější je před námi Jágr o postupu do baráže: Splnili jsme jeden krok, ten nejdůležitější je před námi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jádro týmu Washington Capitals zůstane po premiérovém vítězství ve Stanley Cupu pro příští rok stejné, nicméně několik změn se udát muselo. Role gólmanské dvojky už byla Philippu Grubauerovi malá a Němec si vyžádal změnu. Velké věci se teď očekávají od opěvovaného ruského talentu Ilji Samsonova. Nejdřív by ale měl vytvořit dvojici v AHL s Vítkem Vaněčkem.Pokud si myslíte, že do zámoří přichází nezkušný a vyjukaný mladíček a že pozice náhradního gólmana bude brzy u Capitals slabinou, tak se dost mýlíte. Samsonovovi je sice teprve jedenadvacet let, ale do hlavního města Spojených států přijíždí borec, který má ve sbírce stříbro a bronz z juniorského mistrovství světa a také Gagarinův pohár. Navíc na draftu 2015 byl volen ze 25. pozice.

KHL ovládl v roce 2016 se silným Magnitogorskem, za který už v takhle mladém věku zvládl v základní části odchytat 73 zápasů. Washington s ním tříletou nováčkovskou smlouvu podepsal na začátku května, parametry se jí samozřejmě v závislosti na hráčově působišti výrazně liší, nicméně Samsonov by dost možná nemusel ani na farmu do Hershey.

Zatím se ale zdá, že zkušenost z nižší ligy ho nemine, v prvním týmu totiž počítají s tím, že šanci dostane trpělivý bojovník Pheonix Copley a Rus si zatím bude dělit čas v AHL s o rok starším Vaněčkem.

„Vím, že se v Americe budu muset hodně učit a jsem na to připraven. Cítím se každopádně jistý, kdybych měl pocit, že na to nemám, tak bych se sem nevydal," řekl prostřednictvím překladatele.

Šestadvacetiletý Copley se v tuto chvíli vážně jeví spíše jako krátkodobé řešení. U týmu vstupuje do posledního roku dvouleté smlouvy a i když je jednocestný, počítá se s tím, že rodák z Magnitogorsku mu bude dýchat na záda. Sezonu v barvách Metallurgu zakončil s bilancí 12-9-1, průměrem 2,31 gólu na zápas a procentuální úspěšností 92,6%.

Na Samsonova čeká ale pár změn, tou hlavní bude větší kluziště. „Každá střela je u gólmana trochu dříve. Zvyknout si také bude muset na daleko větší hráčský provoz před bránou," říká Olaf Kölzig, bývalý dlouholetý brankář týmu, který se teď u klubu stará o hráčský vývoj.

Důležité také bude naučit se řeč, to je absolutní nutnost! Stojedenadevadesát centimetrů vysoký chlapík je ale připraven. Do nové řeči se pořádně zakousl už na začátku června a pokračovat bude i v létě v Detroitu. Tam bude pobývat u svého agenta Igora Larionova.

„Budu tam dva měsíce, přiletí i přítelkyně a možná rodiče. Domů se asi vracet nebudu, chci se pořádně připravit," řekl odhodlaně.

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Rozpis Vstupenky Tabulka Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019.

Sportovní speciály: FORTUNA:LIGA * MS v biatlonu * MS v lyžování * Tipsport extraliga

Články odjinud


Články odjinud