Jan Pikous
Premium
29. září 2018 • 04:40

Zachův vývoj bude pro Devils klíčový. Půjde nahoru, věří jeho otec

Autor: Jan Pikous
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Herec Novotný kopal za Spartu. S kamarádem Pulkrabem řešil Slavii
Brno na dně: Jak vypadá tvrdá realita v klubu. Proč ještě Bartoněk neprodal? Roli hraje i Krejčí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Může na sebe být pyšný. Prosadil se v NHL, v jednadvaceti už si zahrál play off. Teď ale Pavla Zachu čeká další úkol. Z poctivého hráče, kterého si v New Jersey cení pro dobrou defenzivu a hru v oslabení, má být centr druhé lajny. Je ale zapotřebí přidat body, kterých český útočník zatím sbírá poskrovnu. Šéf klubu i zámořští analytici ale věří, že brněnský rodák na důležitou roli má. „Bude se posouvat nahoru a přijímat stále významnější roli. To je moje přání i odhad budoucího vývoje,“ říká jeho otec v rozhovoru, který najdete v placené části článku.Střední útočník číslo 1 je v New Jersey jasně daný. Nico Hischier nejdříve coby první švýcarská jednička draftu vstoupil do dějin a pak prožil i velmi solidní úvodní sezonu, v níž si zahrál s Devils play off. Mladičký talent skončil v bodování týmu druhý za nedostižným Taylorem Hallem a právě spolupráce s vítězem Hart Trophy pro nejužitečnějšího hráče NHL mu šla k duhu.

Pak už se ale otevírá prostor pro Pavla Zachu. Devils sází na potenciál mladých hráčů a zámořští experti se shodují, že roli centra číslo 2 obsadí právě on. Další dvě pozice pak zaujmou zkušení Travis Zajac a Brian Boyle.

„Zachův další vývoj je pro úspěch Devils klíčový. Může být jedním z nejdůležitějších hráčů týmu. Musí být ale produktivnější,“ líčí svůj pohled analytik serveru The Athletic Dom Luszczyszyn. Zacha má za sebou dvě kompletní sezony v NHL – v první posbíral 24 bodů (70 zápasů), ve druhé 25 (69 utkání).

„Jeho hru nejvíce negativně ovlivňuje nedostatečná víra ve vlastní dovednosti. Se svou schopností kontrolovaně vjet s pukem do pásma patří skoro mezi nejlepších 10 procent v lize. Když se ale podíváme, jak často se k tomu odhodlá, 

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud