4. října 2018 • 19:27

Druhá sezona a čtvrtý tým? Hektické, vzkazuje Jeřábek po přesunu k Blues

Autor: pab
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Kroměříž proti Slavii trhla rekord a potvrdila vzestup. Vzory? Klubový šéf zmiňuje i ligový klub
Vítejte v malé NHL. Čeští junioři Zielinski a Glas ukázali podmínky v kanadském Monctonu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Seběhlo se to strašně rychle. Minulou sobotu ještě hrál Jakub Jeřábek za Edmonton proti Calgary. Zápas se mu povedl. Byla to poslední příprava před odletem mužstva do Evropy na otevření nové sezony NHL. Původně byl 27letý plzeňský odchovanec na soupisce mezi osmi beky, kteří měli s týmem zamířit do Kölnu. Jenže v neděli se dozvěděl, že je všechno jinak. „Před odletem mi to sdělil generální manažer,“ svěřil se Sportu český obránce, jenž následně zamířil do St. Louis.Původní zpráva zněla, že ho Oilers zařadili na listinu nechráněných hráčů. Ale bylo to jinak. Neuběhl ani den a Jeřábek se stal hráčem Blues. Aby o něj Edmonton nepřišel úplně zadarmo, na waivers ho neumístil. Do St. Louis šel výměnou za výběr v šestém kole draftu. „Mám to teď trochu hektické,“ hlásil do textovky a v nelehké situaci se snažil aspoň odlehčit náladu. Místo starobylého Dómu v německém Kölnu brzy bude obdivovat kovový oblouk Gateway Arch na břehu řeky Mississippi.

Za jeden rok putuje do čtvrtého celku NHL. Začínal v Montrealu, s Washingtonem na jaře získal Stanley Cup, naposledy byl v Edmontonu, kde si zahrál jen pět utkání v přípravě. „Co říkám na nový tým? Na to se zeptejte za dva měsíce. Tady je každý den všechno jinak,“ vzkázal ještě s hořkostí.

Leccos nasvědčovalo tomu, že jeho trejd už byl nachystaný. V NHL to mívají nastavené tak, že hráč, zvlášť pokud je na hraně, se po třech dnech na ledě musí předvést. Pokud ne, má to složitější. Jeřábek nezačal v přípravě moc dobře, ale jeho výkony stoupaly. Zdařilé poslední vystoupení proti Calgary už zřejmě nestačilo.

Jakub Jeřábek uzavřel první sezonu v NHL v barvách WashingtonuFoto Profimedia.cz

Od srpna měl Jeřábek podepsanou roční jednocestnou smlouvu za 1 milion dolarů (zhruba 22 milionů korun). Oilers ho brali jako pojistku po vážném zranění slovenského beka Andreje Sekery. Během kempu se však v klubu zhlédli v 18letém zadákovi Evanu Bouchardovi, jehož získali v prvním kole draftu a v přípravě byl s +9 nejlepší v bilanci plus/minus.

Přednost dostal i další mladík Ethan Bear, který už nastoupil za Oilers v 18 utkáních minulého ročníku, a překvapivě i zkušený Jason Garrison. Ten však na rozdíl od předchozích dvou moc nepředvedl a v týmu je navíc na zkoušku. Nicméně po tomhle všem Jeřábka v Edmontonu drželo už jen vyřizování amerických pracovních víz.

„Myslím, že poslední dva zápasy zahrál trochu líp, zvykal si na rychlost... ale ti dva kluci byli před ním,“ uvedl generální manažer Peter Chiarelli. Spekulovalo se dokonce o Jeřábkově návratu do KHL, pokračovat však bude v zámoří.

Jeřábek by se mohl pro Blues stát žádaným partnerem na taneček, a nikoli vycpávkou. To se však uvidí. Za jeden rok toho v NHL zažil už dost.

Jedno však ví jistě, v St. Louis se už nepotká s útočníkem Dmitrijem Jaškinem. Toho klub umístil na listinu volných hráčů, ze které si ho v úterý stáhl Washington.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud