Hanzalovi v Dallasu vzali číslo, co bude dál? Nic nevzdává, vzkázal agent | iSport.cz
Martin Tomaides
10. července 2019 • 15:59

Hanzalovi v Dallasu vzali číslo, co bude dál? Nic nevzdává, vzkázal agent

TOP VIDEA
Rytíři poprvé vyjeli na led před extraligovou sezonou. Jágr chyběl Rytíři poprvé vyjeli na led před extraligovou sezonou. Jágr chyběl
Karviná - Baník: Zmatky při vyloučení Filla. Na ČK upozornili domácí, hráč obcházel hřiště Karviná - Baník: Zmatky při vyloučení Filla. Na ČK upozornili domácí, hráč obcházel hřiště
VŠECHNA VIDEA ZDE

Blíží se konec kariéry Martina Hanzala? Dvaatřicetiletý český centr má sice u Dallas Stars platný kontrakt ještě na jednu sezonu, ale teď v klubu přišel o své číslo 11, které si do další sezony vzal útočník Andrew Cogliano. Odchovanec Českých Budějovic odehrál v posledních dvou letech jen 45 utkání (38 a 7) a v tuto chvíli je na listině dlouhodobě zraněných. V klubu zdá se počítají, že tam zůstane i v sezoně 2019/20. „Jeho stav není stroprocentní, ale s klubem jsme v pravidelném kontaktu a vše řešíme společně,“ vzkázal hráčův agent Robert Spálenka z agentury Sport Invest, která bývalou sedmnáctku draftu zastupuje.Stars patřili po otevření trhu s volnými hráči k těm nejaktivnějším. Přivedli známá jména, například Joe Pavelskiho ze San Jose a Corey Perryho z Anaheimu. Rychle zareagovalo i marketingové oddělení mužstva, železo se musí kout dokud je žhavé, že?

Hráči si rozebrali nové cifry, aby se dresy s čerstvě nažehlenými jmenovkami bleskově mohly začít prodávat. Bývalý kapitán San Jose Pavelski chtěl číslo 16, muži s nejvíce zápasy v historii Anaheimu Perrymu zůstala jeho tradiční 10, Andrej Sekera z Edmontonu si vzal 5 a Cogliano změnil své dosavadní číslo 17 na 11.

Tedy na to, které měl v předchozích dvou sezonách Hanzal. Ten má teď podle oficiálního klubového webu provizorní číslo 40.

Jak to tedy je, nepočítají už s Hanzalem v Texasu? „Téměř jistě bude i v dalším roce na listině dlouhodobě zraněných,“ napsal před pár dny žurnalista Mike Heika, který klub mediálně pokrývá.

To bylo vidět také když v pondělí sestavoval předpokládanou soupisku týmu pro příští ročník. Urostlý Hanzal v ní nefiguroval, a když už se o něm zmiňoval, bylo to pouze v souvislosti s tím, jak využít prostor pod platovým stropem. Cap-hit Hanzalova kontraktu je 4,75 milionu dolarů, ale protože je na listině dlouhodobě zraněných, pod strop se tato cifra nepočítá. Heika navrhuje využít jí časem k nákupu kvalitního obránce.

Jestli takhle dopředu přemýšlí i vedení klubu není jisté, sám hokejista ale rozhodně nic nehodlá vzdát a o konci kariéry nemůže být ani řeč. „Není samozřejmě žádným tajemstvím, že Martin se dlouhodobě potýká se zdravotními problémy, které mu neumožňují naplno využít jeho hokejový potenciál. V žádném případě však nechce nic vzdávat a chystá se na odlet do předsezonního kempu,“ vzkázal Spálenka.

Další možností by byl trejd, ale při něm by se Dallas musel pravděpodobně vzdát ještě nějaké volby v draftu, a bylo by třeba také vzít v potaz to, že forvard má ve smlouvě limitovanou klauzuli o nevyměnitelnosti.

Jaká tedy bude Hanzalova hokejová budoucnost? Bude s ním ještě jeho tělo spolupracovat na takové úrovni, aby stačilo na tempo nejrychlejší kolektvní hry světa?

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud