Pasta vs. Ovečkin. Kdo je v čem lepší a proč? Komentují Vrbata a Ludvig | iSport.cz
Miroslav Horák
7. února 2020 • 18:05

Pasta vs. Ovečkin. Kdo je v čem lepší a proč? Komentují Vrbata a Ludvig

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
S vysokými očekáváními počítám, chceme fanouškům udělat radost, říká Krejčí
Leeds nabízí za Stancia cca 200 miliónů! Tvrdík reagoval na Twitteru: Hezká starost!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ne, tenhle drtivý útok nebude snadné odrazit. David Pastrňák přišel o žlutý dres vedoucího kanonýra NHL, když ho z něj vysvlékl despotický ranař Alexandr Ovečkin, jenž v novém roce spustil devastující palbu. Jen pro představu: v posledních 10 utkáních trefil cíl šestnáctkrát, vedl si o tři zásahy lépe než celý tým Detroitu... Kdo na konci zámořské sezony bude králem střelců?Alexandr  Ovečkin  40, David  Pastrňák  38. A mezi nimi ještě torontský Auston Matthews, jenž se v noci na čtvrtek dvěma góly přiřítil zpět do hry. Dostihy o Maurice Richard Trophy se rozjely na plný kvalt, po týdnech českého panování dostaly nový rozměr. A může za to Ovečkinova show, mnoha experty nečekaná. „Pastoví bych nejlepšího střelce hrozně přál, ale upřímně, vidím to spíš na Ovieho," uvažuje nahlas Radim Vrbata, jeden z historicky nejschopnějších českých kanonýrů NHL.

V řadě nedávných prognóz se 34letému ostřelovači z Washingtonu určoval postupný pád. Když ročník 2016/17 uzavřel sbírkou 33 gólů, referovalo se o neslavném odcházení čarostřelce z absolutní špičky. Tomu napomáhaly i nelichotivé snímky, na nichž rodák z Moskvy horko těžko ukrýval kynoucí břich i šedivějící porost hlavy. Historek o pařmenovi Alexovi a jeho suitě kolovaly po scéně NHL mraky, leccos byla a je pravda, některé příběhy se vymkly kontrole. Ovšem rok na to zvedal nad hlavu Stanley Cup.

„Ovečkin v jistou dobu ztrácel respekt, k týmovému triumfu měl pořád dost daleko. V určitém bodu kariéry si řekl, že se musí změnit, začal hrát tvrdší hokej, víc do těla, strhával hráče kolem sebe. A stal se lídrem se vším všudy. Prošel transformací, kterou u něj málokdo čekal. Před deseti lety by tomu

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud