NHL pláče, zemřela ikona Rangers i Toronta (†82). Zaujal i bizarní situací | iSport.cz
21. září 2020 • 21:48

NHL pláče, zemřela ikona Rangers i Toronta (†82). Zaujal i bizarní situací

Autor: ČTK, jab
Vstoupit do diskuse
0
Ve věku 82 let zemřel dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru Bob Nevin (vpravo).
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: West Ham skóruje v Liverpoolu, co Arsenal proti United?
Bouřlivák Rada: pro Sport se rozohnil nad vládními opatřeními
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve věku 82 let zemřel dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru Bob Nevin. Bývalý kanadský hokejový útočník vyhrál oba tituly s Torontem v letech 1962 a 1963. O rok později byl vyměněn do New York Rangers, kde pak byl sedm sezon kapitánem. V NHL nastupoval ještě za Minnesotu a Los Angeles, celkem ve slavné soutěži strávil 19 sezon.V březnu roku 1962 byl Nevin aktérem kuriózní situace, když mu během utkání s Chicagem vypadla kontaktní čočka. Zápas byl přerušen a hráči obou týmů i rozhodčí mu pomáhali čočku na ledě hledat. Nebyli však úspěšní a Nevin už do zbytku zápasu nezasáhl.

V NHL odehrál 1128 utkání, v nichž zaznamenal 307 gólů a 419 asistencí. V roce 1976 přestoupil do WHA, ale za Edmonton nastoupil jen ve třinácti zápasech. Pak utrpěl zlomeninu klíční kosti a ukončil kariéru.

V březnu roku 1962 byl Nevin aktérem kuriózní situace, když mu během utkání s Chicagem vypadla kontaktní čočka. Zápas byl přerušen a hráči obou týmů i rozhodčí mu pomáhali čočku na ledě hledat.V březnu roku 1962 byl Nevin aktérem kuriózní situace, když mu během utkání s Chicagem vypadla kontaktní čočka. Zápas byl přerušen a hráči obou týmů i rozhodčí mu pomáhali čočku na ledě hledat.Foto twitter.com

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud