Chytil pečetil výhru Rangers nad Philadelphií. Boston padl s Buffalem

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Hokejový útočník Filip Chytil pomohl New Yorku Rangers v pátečním utkání NHL gólem k výhře 4:1 nad Philadelphií. Jedinou branku Flyers připravil Jakub Voráček. Asistenci si připsal také David Krejčí, jenž s Bostonem podlehl i přes mohutný finiš na ledě Buffala 4:6.

Rangers otevřeli v sedmé minutě skóre z přesilové hry, po chytrém pasu Artěmije Panarina zakončil do prázdné branky Chris Kreider. Philadelphia vyrovnala za 45 sekund, když Voráček prostrčil puk do prostoru před brankou Oskaru Lindblomovi. Rangers ale opět brzy vedli trefou Pavla Bučněviče. Výhru pojistili ve třetí třetině Alexis Lafreniere a Chytil. Český útočník skóroval po jedenácti zápasech nahozením puku z nulového úhlu na gólmana Alexe Lyona, který si kotouč srazil do vlastní branky.

Boston překonal už ve třetí minutě Ukko-Pekku Luukkonena, který v NHL debutoval a k výhře pomohl 36 zásahy. Buffalo ale v dalším průběhu otočilo na 5:1. Hosté se nevzdali, v rozmezí 53. až 58. minuty snížili třemi góly na rozdíl jedné branky. Krejčí asistoval u trefy na 4:5, při níž si Rasmus Ristolainen srazil do vlastní branky prudkou přihrávku Taylora Halla. Výsledek zpečetil při power play Sam Reinhart, který tím zkompletoval hattrick.

David Pastrňák, který v předchozích pěti zápasech bodoval (2+7) a který byl o den dříve vyhlášen v Buffalu první hvězdou zápasu při výhře Bostonu 5:1, vyšel naprázdno. Havířovský rodák byl navíc na ledě u dvou inkasovaných branek.

Buffalo - Boston

Domácí: 15:40. S. Reinhart, 26:54. Dahlin, 34:17. Mittelstadt, 41:14. Ruotsalainen, 44:23. S. Reinhart, 59:18. S. Reinhart

Hosté: 02:15. Kampfer, 52:06. N. Ritchie, 55:25. K. Miller, 57:12. Hall

Domácí: Luukkonen (Tokarski) – M. Samuelsson, Ristolainen (A), Dahlin, Jokiharju, Bryson, Borgen – Skinner, S. Reinhart (A), Olofsson – Asplund, Mittelstadt, Tage Thompson – Bjork, Cozens, Ruotsalainen – Rieder, Sheahan, Caggiula.

Hosté: T. Rask (42. Halák) – Grzelcyk, McAvoy, Reilly, K. Miller (A), Lauzon, Kampfer – Coyle, Marchand (A), Pastrňák – Hall, Krejčí (A), C. Smith – N. Ritchie, Lazar, DeBrusk – Blidh, Kuraly, Wagner.

MacDougall, Rank – Alphonso, Flemington

KeyBank Center, Buffalo

NY Rangers - Philadelphia

Domácí: 06:02. Kreider, 07:56. Bučněvič, 49:24. Lafreniere, 53:40. Chytil

Hosté: 06:47. Lindblom

Domácí: A. Georgijev (Šesťorkin) – R. Lindgren, Fox, K'A. Miller, Br. Smith, Hájek, Jones – Lafreniere, Zibanejad (A), Bučněvič – Panarin (A), R. Strome, Blackwell – Kreider (A), Chytil, Kakko – B. Howden, Rooney, Kravcov.

Hosté: Lyon (Hart) – Provorov, Braun, Sanheim, Hägg, Gostisbehere, P. Myers – Giroux (C), Couturier (A), Voráček – Farabee, K. Hayes (A), Allison – J. van Riemsdyk, Laughton, Konecny – Lindblom, Cates, Aube-Kubel.

Pochmara, Hebert – MacPherson, Racicot

Madison Square Garden, New York

1 800 diváků

Chicago - Nashville

Domácí: 56:41. Hinostroza

Hosté: 26:33. Johansen, 36:24. Kunin, 56:05. Haula

Domácí: M. Subban (Lankinen) – C. Murphy, Beaudin, Kalynuk, Keith (A), Boqvist, Stillman, Zadorov – Hagel, Dach, DeBrincat – P. Kane (A), Suter, Hinostroza – Carpenter, Kämpf, Connolly – Kurashev, D. Kubalík.

Hosté: Saros (Rinne) – Benning, Josi (C), Ellis (A), Ekholm (A), Gudbranson, Harpur – Arvidsson, Johansen, Tolvanen – Kunin, Mikael Granlund, Järnkrok – Duchene, Haula, Cousins – Jeannot, Sissons, Trenin.

Lee, Hebert – Kelly, Berg

United Center, Chicago

Calgary - Montreal

Domácí: 06:06. Dubé, 19:24. Mangiapane, 45:58. Monahan, 59:52. E. Lindholm

Hosté: 13:19. Toffoli, 18:24. Armia

Domácí: Markström (Domingue) – Giordano (C), Ch. Tanev, Hanifin, R. Andersson, Välimäki, Mi. Stone – J. Gaudreau, E. Lindholm, M. Tkachuk (A) – Mangiapane, Monahan (A), B. Ritchie – Lucic, Backlund, Nordström – Dubé, D. Ryan, B. Robinson.

Hosté: Allen (Primeau) – Chiarot, S. Weber (C), Edmundson, Petry (A), A. Romanov, Merrill, E. Gustafsson – Tatar, Danault, J. Anderson – Toffoli, Suzuki, Armia (A) – Byron, Kotkaniemi, Lehkonen – Drouin, E. Staal, Perry.

Nicholson, Skilliter – Shewchyk, Murchison

Scotiabank Saddledome, Calgary

Los Angeles - Minnesota

Domácí: 19:59. T. Moore, 55:17. Kopitar

Hosté: 07:44. Kaprizov, 26:41. Kaprizov, 51:19. Sturm, 59:50. J. Eriksson Ek

Domácí: Petersen (Quick) – Doughty (A), M. Anderson, Roy, Björnfot, S. Walker, Määttä – D. Brown (A), Kopitar (C), Iafallo – T. Moore, Vilardi, A. Kempe – Athanasiou, Lizotte, Grundström – Wagner, Anderson-Dolan, Lemieux.

Hosté: Talbot (Kähkönen) – Spurgeon (C), Suter (A), Dumba, Brodin, Cole, Soucy – Zuccarello, V. Rask, Kaprizov – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Greenway – Ma. Johansson, Hartman, Fiala – Bonino, Sturm, Parise (A).