NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kings : Minnesota - 24. dubna 2021   04:07

Kings
Kings
19:59' T. Moore (Vilardi, S. Walker) • 55:17' Kopitar (Doughty, Björnfot)
2:4
(1:1, 0:1, 1:2)
Minnesota
Minnesota
07:44' Kaprizov  (Spurgeon) • 26:41' Kaprizov  (V. Rask, Fiala) • 51:19' Sturm  (Bonino, Soucy) • 59:50' J. Eriksson Ek  (Suter)
Kings
Morton, Walsh – Gawryletz, Knorr
Staples Center, Los Angeles
1091 diváků
Minnesota

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost.
Tři hvězdy utkání
1. Kirill Kaprizov (MIN) 2+0
2. Adrian Kempe (LAK) 0+0
3. Cam Talbot (MIN)
Česká a slovenská stopa
V utkání se nepředstavil žádný český či slovenský hokejista.
Kdo se postavil do brankoviště?
Cal Petersen (LAK) 20 zákroků, 3 OG, úspěšnost 87%, odchytal 57:53
Cam Talbot (MIN) 40 zákroků, 2 OG, úspěšnost 95,2%, odchytal 60:00
Snaha se Los Angeles Kings upřít nedá. Minnesotu pořádně prověřili, dokonce i přestříleli 42-24, ale nakonec prohrávají 2:4. Klíčem k úspěchu u Wild bylo to, že se jim povedlo soupeře ani jednou nepustit do vedení a naopak je nutili ztrátu dotahovat. Závěr zápasu sice byl pro ně dramatičtější, než původně chtěli, když Kopitar vsítil pět minut před koncem kontaktní gól a navíc dvě a půl minuty před koncem byl vyloučen Brodin, ale těžké chvíle nakonec ustáli a potvrdili role favoritů.
59:50'
Minnesota právě vstřelila branku!
Tlak Kings se střelou Kopitara a snahou Iafalla o dorážku nevychází a naopak JOEL ERIKSSON EK střelou přes celé kluziště přidává poslední tečku za tímto utkáním. Asistence: Ryan Suter.
59:37'
59:23'
Pěkně rozehraná přesilovková akce se spoustou přihrávek, ale ta finální před střelou Kopitara neprošla.
58:38'
Wild odehráli puk přes celé kluziště. Kings se jej znovu zmocňují a Petersen opět spěchá na střídačku.
58:28'
Pokus o zakončení přes celé kluziště hostům nevychází. Bude se ale vhazovat ve středním pásmu a Petersen raději míří do klece.
58:05'
Talbot zastavil bekhendové zakončení Iafalla, který měl trochu smůlu při zpracování puku, jenž mu mírně poodjel, což mělo vliv na jeho střelu.
57:48'
Wild vyhodili puk ze svého pásma. Hrají proti šesti, Petersen zůstal na střídačce.
57:37'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jonas Brodin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
57:37'
Velká chyba hostů! Ti bez protečování vyhodili puk do hlediště a půjdou do čtyř!
57:33'
Rychlá střela po buly, Talbot si s ní poradil a znovu přerušuje hru.
57:25'
Petersen zůstává na střídačce!
57:25'
Oddechový čas pro domácí.
57:25'
Talbot chytá vysokou střelu Roye do lapačky a přerušuje hru. Bude se vhazovat po jeho levici.
57:05'
Kings to zkusili jinak s přihrávkou přes střední pásmo. Ta se neujala a je z toho jen zakázané uvolnění.
56:10'
Minnesota vystavěla obranný val a snaží se nepouštět soupeře do nebezpečných situací. V tuto chvíli se jí to daří.
55:17'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Tak přeci je o zápletku postaráno! ANŽE KOPITAR předvedl něco podobného jako před několika minutami Bonino, avšak s tím rozdílem, že po zajetí za branku a jejím obkroužení se mu povedlo akci zakončit střelou a puk propadl Talbotovi za záda. Asistence: Drew Doughty, Tobias Bjornfot.
54:57'
Talbot svým zákrokem přerušuje hru a drží Minnesotu v dvougólovém vedení. Komerční pauza.
54:42'
Domácí se usadili v útoku a snaží se něco s výsledkem udělat. Myšlenka jejich akci nechybí, štěstí v koncovce ano.
53:51'
53:38'
Fiala vypálil zpoza levého kruhu, branku Petersena netrefil.
53:01'
Kaprizov se nadále snaží o zkompletování hattricku, stále ovšem neúspěšně.
52:40'
Přesilovka hostů pomalu ubíhá v uctivé vzdálenosti od branky Talbota , což Wild vyhovuje.
52:04'
Fialovu střelu zpoza kruhů Petersen vyráží. Obrana Kings následně vyhazuje puk přes všechny čáry.
51:51'
Komerční přestávka.
51:51'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Mikey Anderson – 2 min., držení).
51:19'
Velký problém pro domácí. Nick Bonino se obtočil kolem branky, a byť se jeho zakončení změnilo spíše v pas do brankoviště, NICO STURM úspěšně doklepl puk do sítě. Asistence: Nick Bonino, Carson Soucy.
50:51'
Na druhé straně míjí branku Minnesoty Kempe. Los Angeles ovšem stále vede výrazně na střely a to v poměru 34-19.
50:08'
Hartman se v rychlém sledu dostal ke dvěma střelám z mezikruží, obě zamířily jen k zadnímu hrazení.
49:18'
Zajímavá akce, kterou rozehráli Kopitar s Iafallem. Oba se vřítili do útoku, dostali až před Talbota, ale nakonec se jim nepovedlo vystřelit, byť obranou prošli a brankáře zmátli. Finální křižná přihrávka neprošla.
48:08'
Zblokovaná střela Doughtyho se odrazila až k Talbotovi, který puk raději uschoval pod lapačku. Komerční přestávka.
47:05'
Nadále se hraje bez přerušení. Hartman na jedné straně a Wagner na druhé vyslali puky na brankáře ze středního pásma. Oba rychle rozehráli.
46:15'
Stále se hraje. Přišla trochu nezáživná pasáž bez jakékoliv myšlenky v útočných snahách. Wild naopak dlouze drželi puk ve své třetině a vyčkávali s rozehrávkou.
45:20'
Prozatím se v poslední dvacetiminutovce příliš nepřerušuje. Čas velmi rychle ubíhá a pro Minnesotu je podstatné, že většinu odehraného času drží puk mimo své pásmo.
43:57'
Po delší době také střela domácích. Od modré pálil Roy, Talbot puk bez obtíží vyráží do bezpečí.
43:22'
Další střelecký pokus Sutera. Petersen puk vyrazil před sebe a povedlo se mu jej zalehnout.
42:35'
Na začátku třetí třetiny se hraje hodně dlouho bez přerušení. Aktivnější je Minnesota, která by ráda pojistila své vedení.
41:46'
Minnesota vstoupila do druhé třetiny hodně aktivně. Další pokus vyslal od modré čáry Suter, Petersen puk vyráží.
41:38'
Zuccarellovi se nepovedlo propálit puk skrz obranu domácích, byl zblokován.
40:53'
Kaprizov se snaží o zkompletování hattricku, před brankovištěm Los Angeles se tentokrát neprosadil. Petersen puk vyráží.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 05:56.
Minnesota díky využité přesilovce dokázala strhnout vedení zpět na svou stranu a i přes tlak soupeře jej udržela. Kings sice vedou na střely 30-13, ale prozatím jim tato převaha není nic platná.
40:00'
39:39'
Domácí vyslali už třicátou střelu na Talbota. Postaral se o ni Walker a puk končí v lapačce Talbota, který přerušuje hru.
38:17'
Wagner protečoval střelu od modré čáry až do ochranné sítě.
37:16'
Na druhé straně kluziště se snažil prosadit Vilardi, na Talbota ovšem z pravého kruhu nevyzrál.
36:40'
Pěkná přihrávka hostů z vlastního pásma na útočnou modrou našla připraveného Kaprizova, který tentokrát při průniku do pravého kruhu minul branku Petersena.
36:02'
35:50'
Dlouhé usazení v útočném pásmu vyústilo v závar na pravé straně branky hostujícího týmu. Talbot se udržel přilepen u tyčky a puk se mu povedlo ukořistit.
34:55'
Spurgeon zblokoval střelu Kopitara a nakonec se povedlo prosadit až Iafallovi. Na jeho pokus si pro změnu počíhal brankář Talbot.
34:25'
Až nyní se Wild osvobodili.
34:18'
Doughtyho střela neprošla přes obranu, té se naopak nepovedlo puk vyhodit.
34:02'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Victor Rask – 2 min., sekání).
34:02'
Hra je přerušena po tvrdé střele Browna z pravého kruhu. Následuje komerční přestávka.
33:00'
Kings vedou v tuto chvíli na střely 23-13. Schopnost více střílet jim ale zatím štěstí v zakončení nepřináší.
32:54'
Dumbova dělovka od modré čáry končí v Petersenově lapačce. Komerční pauza.
32:00'
Parise byl trestuhodně ponechán za obranou domácích před brankou Petersena. Brankář Kings ale dokázal odolat a střelu Pariseho vyrazil do bezpečí.
31:45'
Zakázané uvolnění domácích.
31:10'
Hraje se dlouho bez přerušení. Dochází k trochu divoké pasáži plné nahozených a ztracených puků, aniž by došlo k ohrožení některé z branek.
29:50'
Iafallo se vydal do útoku sám a podle toho to i dopadlo. Proti čtveřici bránících hráčů Wild se nemohl prosadit.
29:17'
Vilardiho zakončení bekhendem končí v připravené lapačce Talbota. Hostující brankář si na nedostatek práce stěžovat rozhodně nemůže, čelil už 23 střelám.
28:50'
Bonino se snažil prosadit na druhé straně ledu z levého kruhu. Úspěch ale neslaví.
27:40'
Kings ale ožívají, jestli za to může inkasovaný gól, nebo vstřelený (byť neuznaný), toť otázka. Každopádně Athanasiou měl na holi vyrovnávací branku, když se snažil prosadit z otočky, ale Talbotovi se povedlo jeho zakončení vyrazit, stejně jako i následující dorážku
26:58'
Kings okamžitě odpovídají, střela od modré čáry končí v brance, jenže okamžitě není uznána. Důvodem je pád Grundstroma do brankoviště a následné smolné podražení Talbota.
26:41'
Hosté využívají přesilovku a vrací se do vedení! Znovu je to KIRILL KAPRIZOV, kdo udeřil a překonal Petersena, když v pravém kruhu podržel puk, zamířil a vypálil na vzdálenější tyč! Asistence: Victor Rask, Kevin Fiala.
26:03'
26:03'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Blake Lizotte – 2 min., hákování).
25:50'
Přeci došlo k prvnímu většímu závaru před brankou, o což se postarali domácí. Talbot ovšem odolal a v kleče ukryl puk pod lapačku po dorážce Kopitara, který se snažil něco vytěžit z předchozí střely Doughtyho.
25:10'
Ve druhé třetině se zatím příliš nepřerušuje a hra plyne hodně rychle. K nebezpečné akci ovšem zatím nedochází, a to ani při střele Moora od modré čáry.
23:57'
Folignova rána byla příliš vysoká a odráží se jen od plexiskla za brankou Los Angeles.
23:27'
Ke střele se však Minnesota znovu nedostala.
22:55'
Domácí se spokojili pouze s bezpečným odehráním puku až do pásma soupeře. Wild se tedy vrací znovu k útočení.
22:10'
Hraje se delší úsek bez přerušení. Puk má v držení Minnesota, které se ovšem nedaří najít prostor ke střelbě.
21:27'
Petersen vytěsnil letící puk na zadní hrazení. Zasahovat ovšem nemusel, puk nemířil do branky.
20:43'
Minnesotu zastavuje zkraje druhé třetiny po nepřesné přihrávce zakázané uvolnění.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 05:05.
Minnesota dlouho držela vedení 1:0, domácím se ale povedlo pověstným gólem do šatny (a to doslova) jednu sekundu před závěrečnou sirénou vyrovnat na 1:1. Kings, kteří přestříleli své soupeře 11-6, byli brankou odměněni za svou aktivitu v útočném pásmu.
20:00'
19:59'
Do konce první třetiny zbývala pouhá jedna sekunda, když se Vilardimu povedlo přihrávkou zpoza branky najít před brankovištěm TREVORA MOORA, před nímž byla zcela otevřená kasa hostujícího celku. Talbot se nestihl brankovištěm přesunout, aby střele domácího hráče čelil a v samém závěru inkasuje. Asistence: Gabriel Vilardi, Sean Walker.
19:50'
Maattovu střelu Talbot chytat nemusel, puk neprošel skrz obranu!
19:40'
Ještě jedno přerušení hry po přesunu domácích do útočného pásma.
19:33'
Spurgeon se pokusil vyzkoušet své štěstí, jeho střelu ovšem mezi kruhy zblokoval Walker.
19:01'
Začala poslední minuta první třetiny.
18:10'
Kings v útoku vyhráli buly, puk se dostal v levém kruhu k Doughtymu, po jehož střele za Talbotem zazvonila tyč!
18:02'
Bjornfot ohrozil Talbota, který jeho střelu vyráží. Hosté následně vyhazují na zakázané uvolnění.
17:30'
Domácí se snaží zase převzít iniciativu a vrhají se do útoku. Poslední pokus o přechod středního pásma však končí ztrátou.
16:47'
Foligno se snažil prosadit před brankou při otočce, Petersen si jeho zakončení pohlídal.
16:35'
Minnesota je v posledních minutách aktivnější, ale špatně seřídila mířidla. Mimo tři tyče vypálil i Dumba.
15:01'
Rychlý útok hostů se pokusil zakončit v pravém kruhu Fiala, nastřelil ale pouze bránícího protihráče.
14:52'
Změnit se to při dorážce neúspěšného pokusu Andersona-Dolana pokusil před brankou Minnesoty Iafallo, ale k puku se přes brankáře Talbota neprotlačil. Komerční pauza.
14:00'
Los Angeles vede na střely 7-5, na góly ovšem prozatím prohrává 0:1.
12:43'
Rychlý průnik přišel, dokonce i střela Grunstroma. Puk byl ovšem sražen Spurgeonem do ochranné sítě. Komerční pauza.
12:35'
Los Angeles se po předchozí přesilovce dál drží více na puku a snaží se hrát aktivně. Nyní jsou domácí ovšem pouze ve vlastním pásmu a snaží se najít prostor k útočnému průniku.
11:31'
Další útočné snahy Kings už při plném počtu hráčů na ledě odvrací Minnesota jen za cenu zakázaného uvolnění.
11:02'
Wild se ppovedlo osvobodit, zároveň se na led vrací vyloučený Sturm.
10:40'
Hartman svou nohou zastavil prudkou střelu od modré čáry a vypomohl svému brankáři.
10:00'
Kempeho střelu od modré čáry dokázal Talbot srazit do levého rohu svého pásma. Kings se drží v útoku.
09:47'
Talbot zasahuje po střele Browna z ostrého úhlu z pravé strany. Neriskuje dorážku a přerušuje hru.
09:30'
Hosté vyhazují puk přes všechny čáry.
09:04'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Nico Sturm – 2 min., podrážení).
08:34'
Po Soucyho střele Minnesota přišla o útočné pásmo, ale snažila se o rychlý návrat. Ten byl zastaven dalším ofsajdem.
08:12'
Hra je přerušena po postavení mimo hru hostí.
07:59'
Rychle se snažil na inkasovanou branku reagovat Grundström, proti Talbotovi se ovšem neprosadil.
07:44'
Hosté otevírají skóre zápasu! Kopitar ve středním pásmu u modré čáry soupeře ztratil puk, jehož se po přiťuknutí od Spurgeona zmocnil KIRILL KAPRIZOV. Ten sólo akcí pronikl po pravém křídle do útoku, prokličkoval se před brankoviště na střed a střelou k pravé tyči překonal Petersena. Asistence: Jared Spurgeon.
06:53'
Hra se dál kouskuje. Tentokrát je hra přerušena na druhé straně, když od levého mantinelu vypálil Brodin a nechal vyniknout Petersena.
06:27'
Wagner byl rychlejší než puk, který nechal za sebou. Zatímco narazil do branky, puk líně doklouzal k Talbotovi, jenž mohl přerušit hru.
06:12'
Hostující Cole zkusil své štěstí, Petersena však nepřekonal. Po zásahu domácího brankáře je hra přerušena a přichází komerční přestávka.
05:49'
Domácí vyhráli buly a vyrazili ke zteči. Tu ale zastavilo postavení mimo hru a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
05:40'
Zakázané uvolnění Los Angeles.
05:19'
Po dlouhé době byla k vidění střela a hned z toho byla velká šance! Marcus Johansson ovšem napálil "pouze" tyč domácí klece!
04:50'
Zdálo se, že se Wild podaří usadit v útoku, ale u mantinelu tvrdě atakoval Brown Brodina a puk vytěsnil do neutrální zóny.
04:25'
Hraje se delší úsek bez přerušení, ale zároveň zcela bez šancí a střel. Oba týmy předvádí nepříliš úspěšné přechody do útočného pásma, případně puk nahazují a přichází o něj.
02:15'
Johansson vyslal jedovatou střelu od modré čáry, Petersen si s ní ovšem poradil. Připisuje první zákrok a přerušuje hru.
01:45'
Postavení mimo hru domácích.
01:35'
Hosté se pokusili o první agresivnější přechod do útoku a povedlo se jim na krátkou chvíli usadit v třetině Kings. Po odehrání puku od mantinelu do volnějšího prostoru však přichází ztráta.
00:24'
Krátce po začátku utkání vypálil směrem na brankáře Talbota od modré čáry Vilardi. Hra je po zákroku minnesotského brankáře poprvé přerušena.
00:01'

Los Angeles Kings: Petersen (Quick) – Doughty (A), M. Anderson, Roy, Björnfot, S. Walker, Määttä – D. Brown (A), Kopitar (C), Iafallo – T. Moore, Vilardi, A. Kempe – Athanasiou, Lizotte, Grundström – Wagner, Anderson-Dolan, Lemieux.

Minnesota Wild: Talbot (Kähkönen) – Spurgeon (C), Suter (A), Dumba, Brodin, Cole, Soucy – Zuccarello, V. Rask, Kaprizov – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Greenway – Ma. Johansson, Hartman, Fiala – Bonino, Sturm, Parise (A).

Rozhodčí: Morton, Walsh – Gawryletz, Knorr.
Bude se jednat už o osmý, a tedy poslední vzájemný duel obou celků. V předchozím průběhu sezony dokázala Minnesota vybojovat vyhrát pět ze sedmi odehraných utkání a i tentokrát bude v roli favorita.
Problémem Kings ovšem je, že v dalším utkání narazí na Minnesotu, třetí celek Západní divize, jemuž se povedlo vyhrát pětkrát v řadě a formu má tedy parádní. Los Angeles tak bude mít v tomto utkání hodně těžký úkol, aby se mu povedlo stáhnout svou ztrátu na své konkurenty v boji o play-off.
Los Angeles stále živí naději na postup do play-off. Na čtvrté místo v Západní divizi ztrácí 5 bodů, přičemž do konce základní části odehraje ještě 13 utkání. V tom má oproti svým konkurentům menší výhodu, jelikož například oproti Arizoně odehraje o čtyři zápasy více a oproti San Jose o tři duely více. Byť tedy výchozí pozici nemá kvůli nízkému počtu bodů ideální, stále může zamíchat kartami v honbě za postupem do play-off.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:07.