27. října 2021 • 06:56

Zacha dvakrát prostřelil Vladaře, jen mírnil porážku. Palát první hvězdou zápasu

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejový útočník Pavel Zacha překonal v úterním utkání NHL dvakrát Daniela Vladaře, ale jen zmírnil porážku New Jersey 3:5 s Calgary. Český gólman, který odešel do kanadského klubu v létě z Bostonu, chytil 27 střel a připsal si vítězství i ve druhém startu sezony. Ondřej Palát se podílel gólem a přihrávkou na výhře Tampy Bay 5:1 v Pittsburghu a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Calgary rozhodlo už v úvodní třetině, kterou ovládlo 4:0. Hosté vměstnali všechny branky mezi 7. a 13. minutu. Na povedeném vstupu se podílel dvěma trefami Andrew Mangiapane, který vede se spoluhráčem Eliasem Lindholmem a Alexandrem Ovečkinem z Washingtonu se sedmi góly ligovou tabulku střelců.

Vladař byl zvolen druhou hvězdou duelu. O čisté konto se připravil zhruba v polovině utkání zaváháním při rozehrávce a Zacha skóroval z pravého kruhu do odkryté branky. Český útočník přidal druhý gól v závěru zápasu při hře bez brankáře z dorážky, kterou stanovil konečný výsledek a vylepšil si bilanci v sezoně na 4+1.

"Začali jsme hrozně," konstatoval Zacha, třetí hvězda utkání. "Několik úvodních střídání jsme nebojovali a našemu brankáři jsme vůbec při těch inkasovaných gólech nepomohli. Tohle musíme z naší hry odstranit, abychom byli příští zápas lepší," dodal.

Tampa Bay udeřila poprvé v úvodním střídání druhé třetiny z hole Braydena Pointa a do klíčového trháku 3:0 ji dostali ve 32. minutě během deseti sekund Palát s Ryanem McDonaghem. Český útočník se prosadil z rychlého protiútoku a 128. gólem v barvách Lightning v základní části se osamostatnil na desátém místě klubové tabulky střelců od Václava Prospala.

Obhájci Stanleyova poháru až v sedmém utkání sezony vůbec poprvé vedli. Na předchozí dvě výhry dosáhli v prodloužení, ve kterém dokonali obrat. "Pořád jsme na začátku sezony, ale hodně mluvíme o tom, jak být lepší," přiznal Palát, který si v utkání připsal i šest hitů. "Dnes jsme udělali krok dopředu, ale pořád je tam prostor ke zlepšení. Musíme se zlepšit," podotkl.

Zbývající tři branky padly v Pittsburghu v závěrečných třech minutách. Palát si ještě připsal přihrávku u gólu na 5:1 při hře domácích bez brankáře, poté co přistrčil ve středním pásmu puk do jízdy skórujícímu Alexi Killornovi.

Pittsburgh, který hraje stále bez zraněných Sidney Crosbyho a Jevgenije Malkina, vyšel poprvé v sezoně naprázdno. Zápas se ale mohl vyvíjet jinak, kdyby se rozhodčí v úvodu za stavu 0:0 "neupískl" před gólovou dorážkou Brocka McGinna. "Omlouval se nám. Říkal, že ztratil puk z dohledu. Oceňuju jeho upřímnost. To je hokej, lidský prvek a chyby jsou jeho součástí," bral situaci s nadhledem trenér Pittsburghu Mike Sullivan.

Nashville zdolal doma San Jose 3:1 a největší hvězdou zápasu byl zvolen Juuse Saros, který zastavil 28 střel. Klíčový zákrok vytáhl finský gólman v první třetině za stavu 1:0, kdy kryl únik Tomáše Hertla. Český útočník neuspěl s bekhendovou kličkou, kterou zakončil mezi betony. "Hertl sice nebodoval, ale byl aktivní a odehrál skvělý zápas," pochválil trenér San Jose Bob Boughner jednoho z lídrů týmu.

Seattle přehrál Montreal 5:1 a připsal si první domácí výhru v klubové historii. Dvěma brankami se o to zasloužil Brandon Tanev, který v 16. minutě zlomil nerozhodný stav 1:1 a v polovině zápasu zvýšil už na třígólový rozdíl. Winnipeg zvítězil v Anaheimu 4:3, přestože ještě na začátku předposlední minuty prohrával. Poté ale Nikolaj Ehlers dvěma trefami během devatenácti sekund skóre otočil.

Domácí: 27:01. Zacha, 51:51. Mercer, 57:01. Zacha

Hosté: 06:35. Lucic, 10:08. Mangiapane, 12:10. E. Lindholm, 12:56. Mangiapane, 51:18. M. Tkachuk

Domácí: Daws (13. Wedgewood) – D. Hamilton (A), Ty Smith, Severson (A), Graves, P. K. Subban, Siegenthaler – Šarangovič, N. Hischier (C), Kuokkanen – Tatar, Mercer, Zacha – Bratt, M. McLeod, A. Johnsson – Vesey, F. Gauthier, Geertsen.

Hosté: Vladař (Markström) – R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Kylington, Gudbranson, Välimäki – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – T. Pitlick, Backlund (A), Coleman – T. Lewis, Monahan (A), Lucic – B. Ritchie, D. Dubé, Mangiapane.

South, Rooney – Murray, Knorr

Prudential Center, Newark

10 631 diváků

Domácí: 57:43. Zucker

Hosté: 20:31. B. Point, 31:18. Palát, 31:28. McDonagh, 56:56. Sergačjov, 58:55. Killorn

Domácí: Jarry (DeSmith) – Marino, Dumoulin (A), Ruhwedel, Matheson, Friedman, M. Pettersson – Kasperi Kapanen, Rodrigues, Guentzel (A) – B. McGinn, Blueger, Aston-Reese – D. Heinen, D. O'Connor, Zucker (A) – Lafferty, Boyle, D. Simon.

Hosté: Andrej Vasilevskij (B. Elliott) – Rutta, Hedman, Černák, McDonagh (A), Šustr, Sergačjov – Stamkos (C), B. Point, Palát – M. Joseph, Cirelli, Killorn – Perry (A), Colton, Maroon – Raddysh, Bellemare, Barre-Boulet.

O’Donnell, Joannette – Brisebois, McNamara

PPG Paints Arena, Pittsburgh

15 732 diváků

Domácí: 39:23. Makar

Hosté: 02:00. Stephenson, 09:37. R. Smith, 59:30. Kolesar

Domácí: Kuemper (J. Johansson) – Makar, Byram, E. Johnson, J. Johnson, R. Murray, MacDermid – Rantanen (A), MacKinnon (A), Landeskog (C) – Compher, Kadri, Burakovsky – L. O'Connor, Jost, Ranta – M. Kaut, Jayson Megna, Helm.

Hosté: Lehner (Brossoit) – Pietrangelo (A), Hague, Coghlan, Theodore, Miromanov, McNabb – R. Smith (A), W. Karlsson (A), Marchessault – Janmark, Stephenson, Krebs – Kolesar, N. Roy, Dadonov – B. Howden, Leschyshyn, W. Carrier.

Morton, Chmielewski – Johnson, Gibbons

Ball Arena, Denver

17 724 diváků

Domácí: 01:20. Duchene, 32:31. F. Forsberg, 59:07. Mikael Granlund

Hosté: 51:54. T. Meier

Domácí: Saros (Ingram) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Benning, Borowiecki – Duchene, Johansen, Kunin – Tolvanen, Mikael Granlund (A), F. Forsberg – Jeannot, Sissons, Trenin – Tomasino, Novak, Cousins.

Hosté: J. Reimer (Hill) – B. Burns (A), M. Ferraro (A), E. Karlsson, J. Middleton, M.-É. Vlasic, R. Šimek – T. Meier, Couture (C), Dahlén – Labanc, Hertl, W. Eklund – Balcers, Bonino, Nieto – Barabanov, Weatherby, Cogliano.

Luxmore, McIsaac – Fournier, Flemington

Bridgestone Arena, Nashville

16 395 diváků

Domácí: 30:46. Chiasson, 55:53. Horvat

Hosté: 07:41. Zuccarello, 22:27. J. Brodin, 43:54. Dumba

Domácí: Demko (Halák) – Ekman-Larsson (A), T. Myers, Q. Hughes, Poolman, Rathbone, Burroughs – Pearson, Horvat (C), Garland – Podkolzin, J. T. Miller (A), Boeser – Highmore, Elias Pettersson, Höglander – Justin Bailey, Lammikko, Chiasson.

Hosté: C. Talbot (Kähkönen) – Goligoski, Spurgeon (C), J. Brodin, Dumba (A), Merrill, D. Kulikov – Kaprizov, J. Eriksson Ek, Zuccarello – Greenway, Hartman, M. Foligno (A) – K. Fiala, F. Gaudreau, Bjugstad – Duhaime, N. Sturm, R. Pitlick.

Sutherland, Kozari – Rody, Kelly

Rogers Arena, Vancouver

18870 diváků

Domácí: 25:04. Milano, 41:39. Manson, 52:15. Zegras

Hosté: 22:07. J. Svečnikov, 45:24. Copp, 58:40. Ehlers, 58:59. P. Stastny

Domácí: J. Gibson (Stolarz) – H. Lindholm, Drysdale, Fowler, Manson, Mahura, Shattenkirk – Henrique, Zegras, Rakell – Comtois, Getzlaf, T. Terry – Steel, Lundeström, Silfverberg – Deslauriers, Groulx, D. Grant – Milano.

Hosté: Hellebuyck (Comrie) – Morrissey, N. Schmidt, Dillon, Pionk, Stanley, DeMelo, Beaulieu – Copp, P. Stastny, Ehlers – Connor, Dubois, J. Svečnikov – Harkins, Lowry, Vesalainen – Riley Nash, Toninato.

O'Rourke, Rehman – Deschamps, Nansen

Honda Center, Anaheim

11 951 diváků

Domácí: 01:02. Jordan Eberle, 15:08. B. Tanev, 26:56. Gourde, 28:53. B. Tanev, 45:15. Donato

Hosté: 11:37. M. Hoffman

Domácí: Grubauer (Daccord) – Giordano (C), Oleksiak, A. Larsson, Lauzon, H. Fleury, Vince Dunn – Schwartz, Gourde (A), Järnkrok – Donskoi, Wennberg, Jordan Eberle (A) – B. Tanev, McCann, Appleton – Donato, Sheahan, Geekie.

Hosté: J. Allen (Montembeault) – Chiarot (A), Petry, A. Romanov, D. Savard, Niku, Kulak – M. Hoffman, Suzuki, B. Gallagher (A) – Drouin, Dvorak, Josh Anderson – Toffoli (A), M. Perreault, Caufield – Lehkonen, C. Paquette, Armia.