NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Minnesota - 27. října 2021   04:20

Ukončeno
Vancouver
Vancouver
30:46' Chiasson (Elias Pettersson, Q. Hughes) • 55:53' Horvat (T. Myers)
2:3
(0:1, 1:1, 1:1)
Minnesota
Minnesota
07:41' Zuccarello  (J. Eriksson Ek, D. Kulikov) • 22:27' J. Brodin   • 43:54' Dumba  (R. Pitlick, Duhaime)
Vancouver
Sestavy:
Demko (Halák) – Ekman-Larsson (A), T. Myers, Q. Hughes, Poolman, Rathbone, Burroughs – Pearson, Horvat (C), Garland – Podkolzin, J. T. Miller (A), Boeser – Highmore, Elias Pettersson, Höglander – Justin Bailey, Lammikko, Chiasson.
Rozhodčí
Sutherland, Kozari – Rody, Kelly
Rogers Arena, Vancouver
18870 diváků
Minnesota
Sestavy:
C. Talbot (Kähkönen) – Goligoski, Spurgeon (C), J. Brodin, Dumba (A), Merrill, D. Kulikov – Kaprizov, J. Eriksson Ek, Zuccarello – Greenway, Hartman, M. Foligno (A) – K. Fiala, F. Gaudreau, Bjugstad – Duhaime, N. Sturm, R. Pitlick.
Přenos se aktualizuje automaticky

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost.
Kdo se postavil do brankoviště?

Thatcher Demko (VAN) – 27 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90%, odchytal 58:46
Cam Talbot (MNS) – 22 zákroků, 2 OG, úspěšnost 91,7%, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa

Jaroslav Halák (VAN) – náhradní brankář

Tři hvězdy utkání

1. Matt Dumba (MNS) 1+0
2. Bo Horvat (VAN) 1+0
3. Mats Zuccarello (MNS) 1+0
Závěrečné drama netrvalo dlouho. Wild si dobře ohlídali konec utkání a v posledních dvou minutách nepustili Canucks ke střele na bránu. Vítězný gól jde nakonec za Mattem Dumbou, který ve 44. minutě dokázal proměnit svižnou kombinaci čtvrtého útoku v povedenou tečku. Vancouver se sice dostal na dostřel zásluhou bekhendového zakončení Bo Horvata, víc už ovšem hosté nedovolili. Z Rogers Areny si odváží dva body, Vancouver nezvládl první domácí zápas této sezony. Konečný výsledek hlásí hodnotu 2:3.
Konec zápasu.
59:40'
Posledních 20 vteřin, střela Hughes opět zblokována. To nevypadá pro domácí dobře.
59:25'
Teď už jsou Canucks v útočném pásmu, Hughes nahodil od modré jen vedle.
59:00'
Vhazování ovšem znovu zvládla Minnesota! Demko posléze opouští brankoviště, jenže Hughes nemůže rozehrát.
58:52'
Canucks už nemají příliš co ztratit. Demko zůstává v mezikruží a počká, jak dopadne buly. Hned poté bude upalovat na střídačku.
58:52'
Oddechový čas pro domácí.
58:52'
Příliš dlouho domácí otáleli s rozehrávkou. Kotouč skončil na střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu. Demko stále zůstává v brankovišti.
58:27'
I když Marcus Foligno nepřehodil Demka a jeho oblouček zakotvil za bránou, Vancouver se stále nedostal k ofenzivní akci.
58:00'
Dvě minuty před koncem musel před dotírajícími útočníky přikrýt kotouč Thatcher Demko. Canucks by za chvíli měli sáhnout k odvolání brankáře, nejdřív se ovšem musí vypořádat s vhazováním ve vlastní třetině.
57:28'
V problémech byl Jonas Brodin, ale ještě zvládl kotouč zahodit za modrou čáru. Minnesota zalezla hluboko do obranné ulity, odkud není snadného úniku.
57:14'
Zdálo se, že Kyle Burroughs je zraněný, ale z ledu se sbírá svépomocí a poměrně rychle. Upadl na něj Rem Pitlick a poté i střídající Kirill Kaprizov.
56:59'
Obrovský tlak do brankoviště předvedl Minnesota! Brandon Duhaime z otočky neskóroval, ale i Nico Sturm měl parádní možnost k dorážce. Demko v poslední chvíli zahodil hůl a ve stylu Dominika Haška přikryl volný puk.
56:32'
Minnesota se vyhne zakázanému uvolnění, ale Canucks gólem nabrali druhý dech. Je jich plné hřiště.
55:53'
Vancouver právě vstřelil branku!
Do útočného pásma rázně vniknul BO HORVAT a bekhendem na přední tyč vykřesává naději na vyrovnání stavu. Nedobře si počínal Jon Merrill, který nejenže nezabránil gólu, ale ještě postrčil kapitána Vancouveru do brankoviště a riskoval zranění svého gólmana, který až do této chvíle předváděl prakticky bezchybný výkon. Asistence: Tyler Myers.
55:53'
Dnešní utkání sleduje 18 870 diváků. Většina z nich nyní provádí mexickou vlnu, atmosféra v aréně je skvělá.
55:19'
Jednoduché vyhození Jonase Brodina do středního pásma. Víc Minnesota v tuto chvíli ani nepotřebuje. Po chvilce sice pálí Juho Lammikko, ale jeho pokus zakotvil v ochranné síti.
54:54'
Matt Dumba sice sotva posunul kotouč za modrou čáru, ten se k němu ale vrací, takže si užije nerušenou rozehrávku.
53:52'
Vehementně se o vyloučení soupeře hlásil Matthew Highmore, který se patrně domníval, že kotouč opustil obranné pásmo bez přispění plexiskla. Stal se ovšem přesný opak.
53:36'
Quinn Hughes se pokusí ze středního pásma nastartovat další úspěšnou kombinaci. Z Vancouveru vyprchal oheň, který jsme u tohoto týmu viděli na počátku duelu.
52:59'
Remízové buly nakonec odpraví Wild do bezpečí. Srdnatý boj předvedl zejména Marcus Foligno, který zapojil hůl, brusle i tělo.
52:30'
Nyní Jonas Brodin, v této chvíli autor vítězného gólu, nejprve sejmul Nilse Höglandera a pak ještě zajistil Cama Talbota, který si nebyl jistý, kde nechal kotouč.
52:19'
Bekhendem zakončil Kevin Fiala, pak ale ještě seknul Demka do rukavice. Kyle Burroughs mu hlasitě domlouvá u mantinelu.
51:42'
Proti dvojici protivníků teď vyrukoval Rus Kaprizov, nicméně až před Demka se neprocpal. Moc mu to vadit nemusí.
51:06'
Za brankou zapojil tělo Dmitrij Kulikov. Odstavil soupeře a opět vyhazuje do neutrální zóny, odkud padá pramálo gólů.
50:39'
Otočkou se uvolnil Jack Rathbone. Škoda jen, že povedený manévr povedl za svou bránou a nemohl tak okamžitě útočit.
49:57'
Další desítky vteřin šetří za brankou Marcus Foligno. Minnesota působí velmi kompaktně a taktiku dodržuje do puntíku.
49:07'
Kevin Fiala podcenil přihrávku, a to dokonce dvakrát. Napodruhé už Canucks vyrazili na steč, Tyler Myers ze středu vyprášil vyrážečku Cama Talbota.
48:43'
Dobrá nabídka z hole Nilse Höglandera, střílený pas ovšem pouze proletěl skrz mezikruží a nenašel žádného z kolegů mladého Švéda.
47:51'
Eliase Petterssona zezadu odzbrojí Mats Zuccarello a může se rovnou vydat na druhou stranu. Canucks zatím v této periodě nevychází vůbec nic.
47:30'
Vůbec poprvé v této části musel zasahovat Cam Talbot, nahození od modré snášel Kyle Burroughs. Týmy čeká chvíle oddechu prostřednictvím komerční přestávky.
46:29'
Přihrávku se nepovedla Jordanu Greenwayovi, dnešní klání mu zrovna moc nevychází. Jeho ztráty mohl využít Kyle Burroughs, od pravého mantinelu ale nepřekonal obranný val.
45:40'
Do brankoviště se natlačil Marcus Foligno, ale už nedokázal puk zkontrolovat natolik, aby ho ještě zatáhnul za zadní tyčku.
45:02'
Kulikov ještě pozdržel střelu, protože se proti němu šponoval Matthew Highmore. Pak Minnesota vyklidila pásmo.
43:54'
Minnesota právě vstřelila branku!
Nedáš, dostaneš. Toto pořekadlo je staré jako hokej sám a znovu se potvrdilo v celé své kráse. Boeser těsně minul místečko pod horní tyčí a z protiútoku se prosazuje MATT DUMBA, který využil parádního pasu z dílny Rema Pitlicka. Stačilo jen trefit prostor nad přesouvajícím se Thatcherem Demkem. Wild získávají důležitou jistotu dvougólového polštáře. Asistence: Rem Pitlick a Brandon Duhaime.
43:44'
Na přední tyč zkoušel procpat kotouč Brock Boeser, ale netrefil se.
43:17'
Přihrávku Brandona Duhaimeho zpoza klece netrefil Nico Sturm. Od modré čáry mu pak dal ještě jednu šanci Matt Dumba, tentokrát už se ovšem musel činit Thatcher Demko.
42:43'
Na Greenwaye posunul přihrávku Jon Merrill, ale útočník Wild nebyl schopný pokračovat. Minnesota možná trochu překvapivě vstupuje do poslední části v roli aktivnějšího týmu, za vyrovnáním by se měl tlačit Vancouver.
42:07'
K zakončení bekhendem se vytočil Marcus Foligno, moc prostoru mu totiž ponechal Oliver Ekman-Larsson. Vancouver zachraňuje až Demko.
41:51'
Dobrý návrat ukázal J. T. Miller, dokonce se dostal až na pozici zadáka. A poradil si jako zkušený mazák.
41:13'
Ke střele nesáhnul Brock Boeser, dobře ho totiž odstavil Kevin Fiala. Sám ovšem zakončení na druhé straně nevymyslel.
41:07'
Na puku se neudržel Elias Pettersson, ale kotouč pak opustil hrací plochu. Mělo by se vhazovat před Camem Talbotem.
40:25'
Quinn Hughes pouze odevzdal kotouč soupeři. Třetí třetina možná nemusí rozhodnout o vítězi.
40:01'
Začala třetí třetina.
Už ve 23. minutě rozvlnil síť po dorážce vlastní rány Jonas Brodin, potrestal tak velké zaváhání Jacka Rathbonea při rozehrávce. Jenže Frédérick Gaudreau pak neproměnil hotovou tutovku a Canucks se začali tlačit za vyrovnáním. V přesilovce klapla spolupráce Eliase Petterssona a tečujícího Alexe Chiassona, po dalších 15 vteřinách už mohl remízu zařídit Nils Höglander. Další branka už ale nepadla a stav má podobu 1:2. Za zmínku stojí ještě možnost Rema Pitlicka po návratu z trestné lavice, kdy útočník Wild sice zvládnul kličku, ale pak napálil brankovou konstrukci.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:34'
Střelu z větší dálky si vypracoval Nick Bjugstad, ale přesný nebyl. Z pravé strany pak znovu získal šanci Rem Pitlick, ale neprosadil se a perioda tím skončí.
39:06'
Velmi dobře pronásledoval puk Justin Bailey a následně ho také odebral. Jeho obranná práce v dnešním zápase je prostě skvělá.
38:36'
S tvrdým hitem se musel vypořádat Jack Rathbone. Naštěstí pro Vancouver tentokrát velkou chybu nepředvedl.
38:01'
Boeser přenesl puk napříč kluzištěm na J. T. Millera, který ale za modrou čarou nevymyslel účinnou kličku.
37:40'
První u kotouče bude Joel Eriksson Ek, nemůže se tak jednat o zakázané uvolnění Minnesoty.
36:36'
Garland poslal puk na střed, ale nepohlídal si návrat Rema Pitlicka. Ten tak ujel z trestné lavice rovnou na branku, vymíchal Thatchera Demka, ale trefil tyčku. Měl přitom dostatek času, chtělo to jen klidnější ruce.
36:31'
Hosté v plném počtu.
35:53'
Z levé strany tentokrát zkusil štěstí Brock Boeser. Tato početní výhoda už ale tak nebezpečná není, Wild zvládnou dokonce dvakrát v řadě vyhodit.
35:19'
Na mantinel byl namáčknutý Elias Pettersson, což se fanouškům v Rogers Areně pochopitelně moc nelíbí. Přesilovka ale pokračuje v tradičním formátu.
35:01'
Opět před brankou oxiduje Alex Chiasson. Udělal prostor Bo Horvatovi, který se dokonce vytočil ke střele z bezprostřední blízkosti, ale trefil Talbota.
34:35'
Hladový Pettersson pochopitelně pálí při první příležitosti. Jeho příklep tentokrát navštívil reklamu na mantinelu.
34:31'
Rychlost Nilse Höglandera si tentokrát vyžádala faul. Rem Pitlick zahákoval útočníka Canucks, jasné dvě minuty.
33:55'
Ihned po buly pálil ostrými Goligoski, ale Highmore se nebál postavit do střely. Někdejší útočník Blackhawks odvedl cennou defenzivní činnost.
33:50'
Štiplavé nahození Goligoskiho neudržel Thatcher Demko ve výstroji a puk tak zůstal ve hře. Kevin Fiala se snažil o dorážku, gólman Vancouveru měl tentokrát velký kus štěstí.
33:33'
Poslední střelec, Alex Chiasson, už nečekal přihrávku na levé křídlo a nezabrání tak icingu. Vhazování po levé ruce Demka.
32:58'
Dmitrij Kulikov poslal kotouč za svatyni Vancouveru, takže mimo brankoviště musel vyrazit Thatcher Demko. Hra s holí mu nedělá problém.
32:18'
Ani rychlonohý Kaprizov si tentokrát nepohlídal ofsajdové postavení a přerušuje tak útok elitní formace.
31:58'
Rozehrávky se chopil Quinn Hughes a vybral si Highmorea u modré čáry. Ten byl ale natlačen na mantinel a neprošel.
31:01'
O okamžité vyrovnání se mohl postarat Nils Höglander, štěstí mu dnes ale není nakloněno. Cam Talbot už byl v nepřirozené pozici, přesto dokázal s vypětím všech sil puk udržet před brankovou čarou.
30:46'
Vancouver právě vstřelil branku!
Přesilovka se daří využít. Vancouver zcela vyšťavil soupeře a pak mu zasadil finální úder ALEX CHIASSON. Ten dostal parádní nabídku z hole Elias Petterssona a drobnou tečí zavěsil. V podobných situacích už byl nesčetněkrát a znovu si poradil na výbornou. Vancouver se konečně dostává do kontaktu a bude usilovat o vyrovnání. Asistence: Elias Pettersson a Quinn Hughes.
30:39'
Hráči Minnesoty jsou extrémně unavení. Nyní nastal čas udeřit.
30:02'
Do třetice Pettersson. Tentokrát se mu podařilo vypálit na lapačku, ani jeho nejnebezpečnější moment v této přesilovce se ovšem nesetká s gólovým vyústěním.
29:40'
Ani nadvakrát nedokázal Pettersson procpat křižnou přihrávku přes pozorného Alexe Goligoskiho. Tlak nicméně trvá.
29:20'
Po dlouhé přípravě zkusil pálit Elias Pettersson, ale jeho záměr byl až příliš čitelný.
28:51'
Napadání v útočném pásmu nevyšlo Nicku Bjugstadovi. Na dvě minuty odchází z hrací plochy, důvodem je podrážení.
28:51'
Nahození od modré čáry sice tečoval Horvat, ale mířil jen vedle. Ponechanou výhodu Canucks nezužitkují.
28:23'
Bude se vylučovat, Thatcher Demko už opustil své obvyklé pracoviště a míří na střídačku.
27:44'
Tentokrát vykradl Frédéricka Gaudreaua gólmana Thatcher Demko. Zdálo se, že třetí gól je na světě, ale z ničeho nic se na brankové čáře zjevila lapačka, která zamezila další pohromě Canucks.
27:13'
Prostor dostal i bývalý obránce Montrealu, Jon Merrill. Jeho příklep od modré čáry letěl do ohně, ale Demko nakonec zůstal bez práce.
26:08'
Rem Pitlick, který dnes prožívá debut v dresu Wild, byl velmi blízko tomu, aby jej oslavil trefou. Sjel si před brankoviště, ale netrefil se do přihrávky.
25:38'
Nenápadnou zadovku zkoušel Brock Boeser, velmi dobrá myšlenka se ovšem nesetkala s pochopením Millera, který nechal puk za sebou.
24:59'
U modré čáry málem vystihl rozehrávku Vancouveru Joel Eriksson Ek. Nechybělo mnoho a řítil by se do další možnosti. Canucks opustilo počáteční nadšení z prvního domácího zápasu před svými diváky.
24:05'
Protože se Kevin Fiala u levého mantinelu neprosadil, raději odchází zpět na střídačku. Minnesota hraje velmi úsporný hokej, na vedení se zatím moc nenadřela.
23:28'
Nahozený kotouč se snažil dostihnout Nick Bjugstad, ale odstavil ho vysoký Tyler Myers. Zprava pak pálí J. T. Miller, ale netrefil zařízení.
22:27'
Minnesota právě vstřelila branku!
Velký tah do brány předvedl JONAS BRODIN. Oficiálně sice asistenta nemá, ale velký podíl má na této trefě Jack Rathbone, který se při vyhazování puku vůbec nepodíval a poslal přihrávku rovnou na střed, kde už byl nastartovaný právě Brodin. Dorazil svou vlastní ránu a překonal ležícího Demka podruhé. Bez asistence.
21:50'
Kaprizov poslal kotouč z obranného pásma až k Demkovi, ale stále poměrně mladá jednička Vancouveru samozřejmě nedopustí stupidní zaváhání.
21:12'
Rychle se na led vrátil Kaprizov, ale za bránou nedokázal získat kotouč. Myers pak u modré neúspěšně kombinuje s Petterssonem.
20:37'
Do útočného pásma nahazoval Alex Goligoski, nicméně řada jeho spoluhráčů se ještě v té chvíli nacházela v ofsajdovém postavení a napadat tak ani nemohli.
20:25'
Na druhé straně zahrozil z protiútoku Kirill Kaprizov, když využil chyby Tuckera Poolmana. Střela mířila na lapačku a ta nakonec také přerušuje hru.
20:12'
Hned z kraje třetiny vypálil Tanner Pearson do horních pater branky, ale Cam Talbot si znovu poradil.
20:01'
Začala druhá třetina.
Úvodních 20 minut uplynulo a zatím má o jeden důvod k optimismu navíc Minnesota. Může za to Mats Zuccarello, který po luxusním pasu Joela Erikssona Eka ujel obráncům a zakončil po ledě rovnou do sítě. Na stavu 0:1 doposud nic nezměnil ani Brock Boeser, když spálil obrovskou šanci u levé tyčky. Cama Talbota kouzlo z úvodu ročníku neopouští.
20:00'
První třetina skončila.
19:36'
Do brankoviště nabruslil nekrytý Justin Bailey, ale kotouč pouze minul. Podobných náznaků měli domácí už několik.
19:17'
Hosté v plném počtu.
19:10'
V závěru oslabení ještě hrozí Joel Eriksson Ek. Probíhá poslední minuta.
18:32'
Ne úplně typickou přesilovkovou akci předvedli zástupci Canucks. Rychlý útok vedl Nils Höglander, který se také rozhodl pro ránu ze slotu. Talbot vyráží a zůstává stoprocentní.
18:18'
Krvavé zranění ve tváři Hartmana, Quinn Hughes měl stoprocentně schytat trest za hru vysokou holí. Nestalo se a Wild se tak nepřestávají vyhýbat zranění.
17:37'
Smyčku zkoušel stahovat Miller, ale na hraně brankoviště operující Alex Chiasson tečoval vedle. Ve Vancouveru má stejnou pozici jako dříve v Edmontonu.
17:17'
Ano, Matt Dumba při snaze udržet pásmo skutečně podrážel a musí si jít nuceně odpočinout. První přesilovka také pro Vancouver.
17:08'
Povedená stahovačka Matse Zuccarella vytvořila zmatky v domácí obraně. Pak se ale zřejmě útočného faulu dopustil Dumba.
16:37'
Clonu před Demkem nepřekonal Joel Eriksson Ek. Na druhé straně se v předbrankovém prostoru zjevil Bo Horvat, ale jeho teč v kleci neskončí.
16:10'
Hosté se opět nevyhnuli postavení mimo hru. Už několik minut tak čekáme na nějakou vážnější akci.
15:21'
Svým kolegům umožní střídání Dmitrij Kulikov, který poslal kotouč takzvaně o prkna do neutrální zóny. Do ofsajdu se pak dostává Nick Bjugstad a následuje třetí komerční přestávka této periody.
15:14'
Velmi těsné zakázané uvolnění, ale Ryan Hartman skutečně nahazoval ještě před červenou. Wild se musí stáhnout do obrany.
14:24'
Skvělou příležitostí disponoval Nils Höglander, kterému vzdušný pas poslal Elias Pettersson. Nechybělo moc, prvně jmenovaný Švéd svou tečí minul jen o několik málo centimetrů.
14:00'
V rohu bojuje Nico Sturm, ale Quinn Hughes mu nechce nechat ani kousíček prostoru. Daří se mu uhájit puk.
13:34'
Domácí v plném počtu.
13:05'
Kapitán Minnesoty je zablokován, postaral se o to Oliver Ekman-Larsson. Jestli Vancouveru v dnešním utkání zatím něco šlape, je to právě oslabení.
12:45'
Výborně dokázal Justin Bailey vyhnat do středního pásma Jareda Spurgeona. Canucks ale střídat nepotřebují.
12:34'
Situaci uklidní Thatcher Demko, z levého křídla si na něj nepřišel Frédérick Gaudreau. Měl ovšem složitou pozici, přihrávku hledal za bruslemi.
11:50'
Střela Dumby, kterému se otevřela poměrně slušná dálnice, končí až na plexiskle. Mířidla neseřídil.
11:34'
S výrokem rozhodčích není spokojený Conor Garland a jeho rozhořčení se asi dá pochopit. Vyloučení za nedovolené bránění je tentokrát opravdu přísné.
10:11'
Tentokrát od levého mantinelu doručil svižný pokus Juho Lammikko. Finský útočník, který do klubu dorazil těsně před začátkem sezony z Minnesoty, nedokázal překonat brankáře Wild.
09:35'
Střela J. T. Millera po komerční přestávce až k Talbotovi nedorazila. Vancouver se stále zdržuje v útočném pásmu.
09:17'
Mezi kruhy zůstal Marcus Foligno, ale neproměnil. Pak si připisuje naprosto luxusní zákrok Cam Talbot, stačil se přemístit proti volnému Brocku Boeserovi. Tato situace volala po vyrovnání.
07:41'
Minnesota právě vstřelila branku!
Napoprvé Dmitrij Kulikov prostor k rozehrávce nenašel, proto se vrátil zpět za Talbotovu branku. Nabídnul se mu Joel Eriksson Ek, který perfektní žabičkou vyšachoval kompletní obranu domácích. Za bukem se schoval MATS ZUCCARELLO a rychlou střelou po ledě nachytal Thatchera Demka. Minnesota sice vůbec nezvládla početní převahu, ale o chvíli později napravuje dojem. Asistence: Joel Eriksson Ek a Dmitrij Kulikov.
06:57'
Domácí v plném počtu.
06:21'
Trochu z nouze pálil od pravého mantinelu Ryan Hartman. Aktivita Minnesoty pokulhává a tuto přesilovku patrně nevyužije.
05:55'
Juho Lammikko byl zezadu podporován Poolmanem, ale druhý jmenovaný nedokázal vypálit. Přesto Canucks šetří další desítky vteřin.
05:34'
Rozehrávku Wild vystihl J. T. Miller. Nekomplikuje si život a vyhazuje přes všechny čáry.
05:10'
Vancouver startuje početní nevýhodu vyhozením. Ještě několik podobných a ubránění přesilovky nebude zas tak složité.
04:57'
U mantinelu si vzal hůl do obou rukou Kyle Burroughs a vyrobil zbytečný faul. Canucks si tak vyzkouší vůbec první oslabení na domácím ledě.
04:43'
Přihrávku k modré linii poslal za bránou operující Elias Pettersson. Myers ale nevrátil puk ideálně.
04:02'
Po Spurgeonově zásahu osvobodil Canucks až Tyler Myers, nicméně pokračovat nemohl Matthew Highmore, když ztratil své náčiní.
03:50'
Výborně na modré čáře zapracoval Jonas Brodin. Následně vykonal dva rychlé kroky, ale jeho příklep zapadl do náruče Thatchera Demka.
03:13'
Přednost už dostávají i čtvrté útoky. Nico Sturm nahodil na zadní mantinel, ale po chvilce ho zasáhla střela Dumby příklepem. Sturm se nezvedá, zřejmě nakoupil ránu do choulostivých míst.
02:41'
Kotouč se vykutálel z obranného pásma Wild, okamžitě ho ale sbírá Tyler Myers. Canucks se vstup do utkání daří.
01:55'
Otočka Kevina Fialy, ale Thatcher Demko si pohlídal místo na přední tyčce. Švýcar s českými kořeny se zatím neprosadí.
01:12'
Vancouver si vypracoval poměrně dobrý tlak, ale střela z vrcholku kruhů se nepovedla Pearsonovi, protože nechal vyniknout blokující hráče.
00:49'
Před brankou byl poměrně volný Vasilij Podkolzin, ale puk mu přeskočil čepel. Pak od modré vypálil Oliver Ekman-Larsson, ale neprotlačil svou střelu do sítě.
00:11'
Do pásma se okamžitě snažila vecpat hrozba všech obran, Kirill Kaprizov. Kotouč ale kontroluje pozorný Tucker Poolman.
00:01'
Utkání právě začalo.
Jelikož se jedná o první utkání Vancouveru na domácím ledě, zápasu předcházel poměrně rozsáhlý ceremoniál. Nyní už ale zazněla americká a poté také kanadská hymna, takže by centři prvních formací za malou chvíli měli zkřížit hole.
Úvodní sestavy:

Vancouver Canucks: Demko (Halák) – Ekman-Larsson (A), T. Myers, Q. Hughes, Poolman, Rathbone, Burroughs – Pearson, Horvat (C), Garland – Podkolzin, J. T. Miller (A), Boeser – Highmore, Elias Pettersson, Höglander – Justin Bailey, Lammikko, Chiasson.

Minnesota Wild: C. Talbot (Kähkönen) – Goligoski, Spurgeon (C), J. Brodin, Dumba (A), Merrill, D. Kulikov – Kaprizov, J. Eriksson Ek, Zuccarello – Greenway, Hartman, M. Foligno (A) – K. Fiala, F. Gaudreau, Bjugstad – Duhaime, N. Sturm, R. Pitlick..

Vancouver Canucks

Vancouver má za sebou dva povedené zápasy, když nejprve porazil 4:1 Chicago a v posledním zápase porazil nováčka soutěže Seattle 4:2. Po dvou předchozích prohrách, jsou tyto výhry určitě vzpruhou pro Kosatky.
Vancouver zatím táhnou dva hráči a to C. Garland (3+5) a J.T. Miller (1+7). A právě Garland si připsal vždy alespoň jeden kanadský bod v každém utkání od zahájení nové sezóny, tedy v šesti utkáních za sebou!

Minnesota Wild

Minnesotě se zatím velmi daří. V pěti utkáních prohrála jen jednou a to v posledním hraném zápase. Na svém ledě přivítala Nashville a Predátoři si se svým sokem poradili po výsledku 5:2!
V produktivitě zatím vede M. Zuccarello (2+4) a K. Kaprizov, který má sice pět kanadských bodů, ale na první branku v této sezóně stále čeká.
Československá stopa v utkání
Za Vancouver chytá Slovák Jaroslav Halák, který spíše plní roli dvojky a zatím zasáhl do jednoho letošního utkání. Halák přestoupil po minulé sezóně z Boston Bruins, kde hrál po tři sezóny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:20.
Aktuální zápasy
Články odjinud