SESTŘIHY: Rutta bral další asistenci, slaví ale Capitals. Ovečkin má 773. gól

Autor: ČTK, iSport.cz, inf
0
Plekanec o Kladnu: Když se opakují pořád stejné chyby… Skills koučové? Nám stačila ulice
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

Hokejový obránce Jan Rutta bodoval v NHL podruhé za sebou, ale asistencí nezabránil porážce Tampy Bay 3:4 ve Washingtonu. V dresu vítězů zazářil bek John Carlson, který byl u všech gólů domácích a připsal si dvě branky i dvě asistence. Jeho spoluhráč Alexandr Ovečkin překonal 773. trefou jako 21. hráč v historii soutěže hranici 1400 bodů.

Washington vedl už v 8. minutě trefami obránců Martina Fehérváryho a Carlsona. Brzy snížil Nikita Kučerov, který o chvíli později připravil gól Ondřeji Palátovi, ale rozhodčí branku neuznali kvůli přihrávce rukou.

Domácí odskočili střelou Ovečkina a za 81 sekund vstřelil z mezikruží kontaktní gól Nick Paul po akci Rutty, který posunul ve středním pásmu puk na útočnou modrou čáru Stevenu Stamkosovi. Český bek, jenž minule skóroval do sítě Toronta, si vylepšil bilanci v sezoně na 3+13.

Carlson zvýšil ve 37. minutě v přesilové hře a v utkání skóroval celkem třikrát, ale jeden gól mu byl v závěru úvodní třetiny za stavu 3:2 po trenérské výzvě kvůli ofsajdu odvolán. Tampa Bay zdramatizovala zápas trefou Rosse Coltona při hře bez gólmana. Vyrovnat ještě mohl Palát, ale nepřekonal Ilju Samsonova, který dostal v brance přednost před Vítkem Vaněčkem.

Detroit zvítězil ve Winnipegu 3:1 i díky dvěma brankám Sama Gagnera, který nejdříve otevřel v 19. minutě skóre a při hře domácích bez gólmana zpečetil výhru. Jedinou branku Jets vstřelil Mark Scheifele a v polovině utkání se ještě prosadil i Blake Wheeler, ale rozhodčí jeho trefu vzali po trenérské výzvě zpět kvůli ofsajdu. Za stavu 1:1 trefil Jakub Vrána ve druhé třetině tyč. Zápas rozhodla až branka Michaela Rasmussena z 50. minuty.

Hosté: 08:41. Kučerov, 16:31. N. Paul, 57:10. Colton

Domácí: Samsonov (Vaněček) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, T. van Riemsdyk – Sheary, Kuzněcov, Ovečkin (C) – T. Wilson, Bäckström (A), Mantha – Oshie, McMichael, Marcus Johansson – Johan Larsson, N. Dowd, Eller.

Hosté: Vasilevskij (B. Elliott) – Rutta, Hedman (A), Černák, Sergačjov, Bogosian, C. Foote – Kučerov, B. Point, Stamkos (C) – Palát, Cirelli, Killorn – Colton, N. Paul, Hagel – Perry (A), Bellemare, Maroon.

Chmielewski, Kozari – B. Gawryletz, Fournier

Capital One Arena, Washington

18 573 diváků

Domácí: 26:01. Scheifele

Hosté: 18:40. Gagner, 49:11. M. Rasmussen, 59:23. Gagner

Domácí: Hellebuyck (Comrie) – Morrissey, DeMelo, N. Schmidt, Pionk, Stanley, Dillon – P. Stastny, Scheifele, Ehlers – Connor, Dubois, Wheeler – Sanford, Lowry, Appleton – M. Barron, Toninato, J. Svečnikov.

Hosté: Greiss (Nedeljkovic) – DeKeyser, Seider, M. Staal, Hronek, Walman, G. Lindström – M. Rasmussen, Dylan Larkin, L. Raymond – J. Vrána, P. Suter, Zadina – Erne, Veleno, Sundqvist – Hirose, Criscuolo, Gagner.

Nicholson, Lee – Smith, Johnson

Canada Life Centre, Winnipeg

13 484 diváků

Domácí: 08:38. R. Thomas, 27:56. Faulk, 42:34. Kyrou, 58:45. R. O'Reilly

Hosté: 29:55. Eberle

Domácí: Husso (Binnington) – Parayko, M. Scandella, Faulk, Leddy, Bortuzzo, C. Rosén – Perron, R. O'Reilly (C), Saad – Tarasenko (A), R. Thomas, Bučněvič – Kyrou, B. Schenn (A), I. Barbašev – Toropčenko, N. Walker, MacEachern.

Hosté: Driedger (Grubauer) – A. Larsson (A), Vince Dunn, C. Fleury, Oleksiak, Borgen, Soucy – Eberle (A), Wennberg, Donato – Kuhlman, Sheahan, McCann – Lind, Gourde (A), V. Rask – Sprong, Geekie, Donskoi.

Markovic, McIsaac – Barton, Daisy.

Enterprise Center, St. Louis

18 096 diváků

Domácí: 12:02. Eichel

Hosté: 16:38. Horvat, 16:55. B. Richardson, 31:40. Pearson, 36:03. Elias Pettersson, 41:11. Elias Pettersson

Domácí: Lehner (Lo. Thompson) – McNabb, Theodore, B. Hutton, Pietrangelo, Martinez, Whitecloud, Coghlan – Stephenson, Eichel, Dadonov – Marchessault, W. Karlsson, Amadio – Ben Jones, N. Roy, Kolesar – J. Röndbjerg, Leschyshyn.

Hosté: Demko (Halák) – Ekman-Larsson, L. Schenn, Dermott, T. Myers, B. Hunt, Burroughs – Pearson, J. T. Miller, Elias Pettersson – Dickinson, Horvat, Garland – Podkolzin, Lammikko, Chiasson – N. Petan, B. Richardson, Lockwood.

Hebert, Hanson – Brisebois, Knorr

T-Mobile Arena, Las Vegas

18 113 diváků

Domácí: 38:11. Zegras, 51:53. Henrique

Hosté: 12:33. E. Lindholm, 30:11. Toffoli, 50:28. Michael Stone, 59:25. M. Tkachuk

Domácí: Stolarz (J. Gibson) – Drysdale, Fowler (A), Shattenkirk, Vaakanainen, Šustr, Benoit – T. Terry, Zegras, D. Grant (A) – D. Simon, Henrique (A), Aston-Reese – S. Carrick, Lundeström, Milano – Lettieri, Steel, Comtois.

Hosté: Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev (A), Michael Stone, Gudbranson, Zadorov – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – Toffoli, Backlund (A), Mangiapane – Coleman, Adam Ružička, D. Dubé – T. Lewis, R. Carpenter, Lucic.