SESTŘIH: Parádní obrat. Winnipeg nasázel St. Louis 4 góly ve třetí třetině

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejisté Winnipegu v NHL po čtyřbrankovém obratu porazili St. Louis 4:2. Branky Jets si mezi sebe rozdělili Mark Scheifele a Josh Morrissey. Český brankář David Rittich za vítěze do utkání nezasáhl.

St. Louis poslali do vedení v 35. minutě Jake Neighbours a Nikita Alexandrov, který se prosadil z kraje třetího dějství. Na výhru to však hostům nestačilo, protože Jets vzápětí snížili po akci Morrisseyho a nastartovali obrat.

„Jsme tým, který se vždy snaží vytvořit na soupeře tlak. Do hry v obranném i útočném pásmu se vždy zapojuje všech pět hráčů na ledě, občas proto vznikají situace, kdy se jako obránce dostanu do úniku,“ řekl třetí nejproduktivnější obránce ligy.

V dalším průběhu třetí třetiny domácí přidali tři góly a otočili nepříznivý výsledek. Klíčovou fází zápasu byla 50. minuta, kdy se trefili Scheifele a Morrissey. Scheifele poté v úplném závěru pečetil vítězství gólem do prázdné branky.

„Měli jsme dvougólový náskok, ale zápas jsme si zkomplikovali. Jets v důležitých momentech využili nabídnuté šance, naše vedení smazali a došli si pro výhru,“ litoval obránce St. Louis Colton Parayko.

Winnipeg vyhrál po třech zápasech a ze druhého místa ztrácí na lídra Západní konference Dallas jediný bod. St. Louis prohrálo popáté v řadě a je jedenácté. Na pozice zajišťující play off ztrácí Blues osm bodů.

„Vítězství po takovém výkonu jsme potřebovali. Nebylo to o tom, že bychom dominovali v každém střídání, ale výborně jsme napadali a hráli nepříjemný hokej,“ uvedl Scheifele, který je s 31 góly nejlepším střelcem Winnipegu.

Domácí: 42:42. Morrissey, 49:32. Scheifele, 49:53. Morrissey, 59:36. Scheifele

Hosté: 34:36. Neighbours, 42:02. Alexandrov

Domácí: Hellebuyck (Rittich) – Morrissey (A), Pionk, Dillon, Schmidt, Samberg, Capobianco – Connor, Scheifele (A), Kuhlman – M. Barron, Dubois, Mäenalanen – Perfetti, Lowry (A), Wheeler – Ehlers, Stenlund, Gagner.

Hosté: Binnington (Greiss) – Leddy, Parayko (A), Krug, Faulk, Mikkola, Rosén – Saad, B. Schenn (A), Kyrou – Barbašev, Acciari, Tarasenko (A) – Neighbours, Alexandrov, Leivo – Toropčenko, L. Brown, T. Pitlick.