Ovečkin nejlepším hráčem NHL | iSport.cz
22. května 2009 • 12:55

Ovečkin nejlepším hráčem NHL

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Ovečkin
TOP VIDEA
SESTŘIH: Midtjylland - Slavia 4:1. Postup do LM v prachu, rozhodla opakovaná penalta
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ruský hokejista Alexandr Ovečkin obhájil loňské prvenství v anketě odborného časopisu Sporting News a stal se Hráčem roku v NHL. K vítězství mu pomohlo 147 hlasů z celkového počtu 292 hráčů a činovníků prestižní soutěže, kteří se ankety zúčastnili.Nejužitečnější hráč soutěže zakončil základní část s 56 vstřelenými brankami a jako jediný překonal padesátigólovou hranici. Připojil se tak k legendám historie NHL - stejně jako on dokázali třikrát za své první čtyři ročníky v soutěži nastřílet alespoň 50 branek už jen Wayne Gretzky a Mike Bossy.

Pro brankáře je Ovečkin neustálou hrozbou. Vyslal na ně 528 střel, což je o 156 více než kterýkoli jiný hráč. "Když má puk, musíte si být jisti, že jste připravený, protože je jasné, že bude pálit, a to velmi rychle," řekl Sporting News brankář Vancouveru Roberto Luongo.

"Je se svou střelou nebezpečný odkudkoliv z útočného pásma. Není moc hráčů, kteří dokážou skórovat z jakékoli pozice," doplnil ho gólman Pittsburghu Marc-André Fleury.

Z českých hokejistů se stejné pocty jako Ovečkinovi dostalo dvakrát brankáři Dominiku Haškovi za sezonu 1996/97 a hned o rok později, kdy chytal za Buffalo. Dokonce třikrát zvítězil útočník Jaromír Jágr; v dresu Pittsburghu navázal dvěma prvenstvími po sobě na Haška, třetího se pak dočkal za sezonu 2005/06, kdy hájil barvy newyorských Rangers.

Mezi již udělenými oceněními Sporting News je i Trenér roku, jímž se stal kouč Bostonu Claude Julien. Jeho nadřízený Peter Chiarelli je Manažerem roku a titul Nováčka roku si vysloužil brankář Steve Mason z Columbusu.
vov nkr

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud