Plány Montrealu? Kovaljov ano, Koivu ne | iSport.cz
28. května 2009 • 13:26

Plány Montrealu? Kovaljov ano, Koivu ne

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Alexej Kovaljov
TOP VIDEA
Mladá Boleslav - Jablonec: Škodův nadýchaný centr zužitkoval krásnou hlavičkou Mašek, 2:0
VIDEOGRAFIKA: Jak extraligoví střelci sbírali body v přesilovkách?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vedení Montrealu podle informací deníku Sovětskij Sport nabídlo novou roční smlouvu svému útočníkovi Alexeji Kovaljovovi. Šestatřicetiletý ruský forvard by měl pobírat plat v rozmezí šest až 7,5 milionu dolarů. V plánech naopak nefiguruje Saku Koivu.Kovaljov se tak může stát i novým kapitánem slavných Canadiens a nahradit tak dosavadního finského nositele "céčka".

Oba hráči se 1. července stanou nechráněnými volnými hráči. Kovaljov měl v uplynulé sezoně plat 4,5 milionu, Koivu ještě o 250 tisíc více. O novém kontraktu však chce údajně klub jednat pouze z Kovaljovem po jeho návratu z dovolené.

O necelé dva roky mladší Koivu byl přitom kapitánem týmu posledních devět sezon, což je druhé nejdelší období v bohaté historii Canadiens. O sezonu navíc má na kontě jen legendární Jean Beliveau.

Přestože rodák z Turku v NHL dosud za jiný klub nehrál a působí v Montrealu od sezony 1995/96, nyní se může vše změnit. "Pokud nepodepíšu do 1. července, nemyslím si, že se ještě do Montrealu vrátím," řekl nedávno Koivu.

"Zakončit kariéru v jednom týmu může úchvatné, ale je ještě brzy na to o tom mluvit, protože nevím, jaké záměry klub má. Potřebuji nějaký čas, abych si také sedl s rodinou a zvážil, co je pro nás nejlepší," dodal.

Podle ruského listu si chtějí Canadiens pojistit i služby ceněného obránce Mikea Komisarka, jež by měl v rámci víceleté smlouvy pobírat plat ve výši čtyř milionů dolarů za sezonu. Komisarek, který v tomto ročníku inkasoval 1,7 milionu, však požaduje ještě o dva miliony navíc.

Vedle zmíněné trojice získá začátkem července status nechráněného volného hráče i dalších sedm hráčů základního kádru Canadiens.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud