Autor: ČTK, spo
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

VIDEO - Český gólman ve službách Atlanty Ondřej Pavelec zkolaboval v pátečním utkání NHL proti Washingtonu a po deseti minutách ošetřování opouštěl hrací plochu na nosítkách. Nešťastná situace nastala v čase 2:25, kdy se ze zatím neznámé příčiny třiadvacetiletý rodák z Kladna skácel k ledu a upadnul do bezvědomí.

Když Pavelec sám od sebe upadl na led, všichni hokejisté i rozhodčí byli zrovna na druhé straně plochy, kde se schylovalo k vhazování.

Ondřej Pavelec těsně po zkolabování leží na ledě v bezvědomí.Foto ČTK/AP
Ondřej Pavelec z ničeho nic upadl do bezvědomí a každého šokoval. Vědomí nabyl až v nemocnici.Foto /Youtube/

Po rychlé lékařské pomoci byl český brankář převezen do místní nemocnice v Atlantě, kde později nabyl vědomí.

"Probral se. Prý se i ptal na zápas a zajímalo ho, jak jsme si vedli. V nemocnici ještě zůstane přes noc na další pozorování a testy. To je zatím všechno, co víme. Zítra budeme moudřejší," uvedl trenér Atlanty Craig Ramsey.

Mezi třemi tyčemi nahradil Pavelce Chris Mason, který pak přiznal, že bylo zpočátku velmi těžké se na zápas koncentrovat. Už po necelé minutě také inkasoval první gól, u kterého asistoval Tomáš Fleischmann.

"Měl jsem velké problémy se soustředit. Když jsem dostal první branku, myšlenkami jsem byl u něho. Byl to nepříjemný pocit bezmoci," uvedl Mason.

"Trochu se nám ulevilo až po první třetině, kdy nám v kabině řekli, že už reaguje a je mu lépe. Bylo to vážně hrozné. Je to spoluhráč, kamarád. Vůbec si nedokážu představit, co prožívala jeho rodina," pokračoval.

"Bylo to děsivé, skličující. Nevíte, co si myslet, když jeho tělo leží bezvládně na ledě. Honilo se mi hlavou spousta věcí. Jsem rád, že už je při vědomí a cítí se lépe," doplnil spoluhráč z obrany Zach Bogosian.

Thrashers chtěli vybojovat pro českého gólmana vítězství a loni nejlepší tým základní části přehráli 4:2.

Podívejte se na celou strašidelnou situaci:

Český gólman Atlanty Ondřej Pavelec zkolaboval během zápasu

Dvakrát překonal dalšího českého brankáře Michala Neuvirtha mladý útočník Evander Kane, který ještě v první části vyrovnal na 1:1, ve druhé třetině pak z trestného střílení zvýšil na 3:1.

"Byl jsem v šoku z toho, co se stalo v úvodu zápasu. Přišlo to tak náhle a nečekaně. Zajímalo mě pak v průběhu utkání, jaký je jeho stav. Myslím si, že to vnímal každý stejně. Věděli jsme, že pro něj musíme vyhrát," prohlásil Kane.

Statistika pátečních zápasů NHL:

New Jersey - Dallas 3:4 v prodl. (2:1, 1:2, 0:0 - 0:1)
Branky: 3. Zajac, 8. Parise, 31. Arnott (Eliáš) - 24. a 62. Eriksson, 12. Morrow, 32. Richards. Střely na branku: 30:28. Diváci: 17.625.

Detroit - Anaheim 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Branky: 6. Franzén, 6. Modano, 26. Dacjuk, 37. Cleary. Střely na branku: 43:21. Diváci: 20.066.

Ottawa - Buffalo 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 40. Kelly - 9. a 51. D. Roy. Střely na branku: 26:36. Diváci: 19.350.

Atlanta - Washington 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 8. a 39. E. Kane, 36. Ladd, 55. Modin - 4. Laich (Fleischmann), 49. Knuble. Střely na branku: 31:31.
Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 2:25, nemusel ani jednou zasahovat. Michal Neurvith odchytal za Washington celé utkání, inkasoval čtyři góly z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 87,09 procenta. Diváci: 15.596.

Branky: 8. a 39. E. Kane, 36. Ladd, 55. Modin - 4. Laich (Fleischmann), 49. Knuble. Střely na branku: 31:31. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 2:25, nemusel ani jednou zasahovat. Michal Neurvith odchytal za Washington celé utkání, inkasoval čtyři góly z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 87,09 procenta. Diváci: 15.596.