Předčasný konec hokejové EBEL, stop i v Německu. Mistr vyhlášen nebude | iSport.cz
10. března 2020 • 18:46

Předčasný konec hokejové EBEL, stop i v Německu. Mistr vyhlášen nebude

Autor: ČTK
Anthony Luciani a Teemu Lassila ze Znojma mají předčasně po sezoně
TOP VIDEA
SE SIMONOU v karanténě: Šimon Hrubec promluvil o koronaviru. V Číně média neukazují všechno, říká
Sportovci na sítích: vaření s hokejkou nebo speciální leg day
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kvůli epidemii koronaviru byly předčasně ukončeny německá hokejová liga i mezinárodní liga EBEL, v níž startuje Znojmo. Mistrovské tituly nebudou uděleny. Vedení obou soutěží se dnes rozhodlo k tomu ráznému kroku kvůli opatřením, která prakticky do odvolání nařizují konání sportovních akcí bez diváků.Liga EBEL ukončila sezonu během čtvrtfinálových sérií, v nichž byla odehrána tři utkání. Znojemští Orli prohrávali s vítězem základní částí Bolzanem 0:3 a jediná porážka je dělila od vyřazení.

„Bohužel je to smutný den pro kluby, hráče, funkcionáře a především pro fanoušky. Všichni jsme se měsíce těšili a připravovali na vrchol sezony, který bohužel nakonec nezažijeme. Jsme však ve výjimečné situaci. Ačkoliv nás toto rozhodnutí mrzí, je naší povinností jej učinit, aby se situace vrátila v co nejkratším čase do normálu,“ uvedl v prohlášení prezident EBEL Christian Feichtinger.

Mistra letos nepozná ani německá hokejová liga, která měla pokračovat zápasy play off ve středu. „Je nám velmi líto všech klubů, partnerů a zejména fanoušků po celém Německu, že musíme učinit tohle rozhodnutí. Vzhledem k současnému vývoji však máme povinnost zodpovědně řešit situaci. Prioritou je zdraví našich fanoušků, hráčů a zaměstnanců,“ uvedl generální ředitel Gernot Tripcke.

Do Ligy mistrů se z německé DEL kvalifikovaly Mnichov, Mannheim, Straubing a Eisbären Berlín. Z EBEL postoupila trojice Bolzano, Salcburk a Vídeň.