7. května 2008 • 10:41

Pinc Naštěstí to dopadlo dobře

Fantastický Priskeho trojzubec, nové Bazaly, nastoupí Preciado do derby?
Nahlédněte do kabiny Třince: kdo sbírá auta a kdo by mohl být ekonom. Kacetl je...

Jako ve zlém snu si musel ze začátku zápasu s Itálií připadat český brankář Marek Pinc.

Poprvé v kariéře si zachytal na mistrovství světa od začátku zápasu a z prvních dvou střel inkasoval dvě branky. Bilance to pro devětadvacetiletého gólmana bylo o to nepříjemnější, že na kontě měl už kuriózní zápis na světovém šampionátu z loňska z Moskvy. Tehdy totiž zaskočil vyčerpaného Romana Čechmánka v osmifinálové skupině proti Kanadě jen na prodloužení, které už nic nemohlo změnit na postupu českých hokejistů do čtvrtfinále, a inkasoval po 23 vteřinách gól. Až do dnešního dne tak měl ve statistikách na MS průměr 156,52 branky na zápas. "Místo sto padesáti mám sto," hlásil Pinc s nadsázkou v narážce na svůj průměr při příchodu mezi novináře do mix zóny. Výhra 7:2 mu spravila náladu, která u něj ve 4. minutě byla na bodu mrazu. "Když jsem dostal za čtyři minuty dva góly, tak jsem si říkal, že to to zase pěkně začíná. Naštěstí to dopadlo dobře," poznamenal Pinc, který prý nepociťoval před prvním plnohodnotným zápasem na velké mezinárodní akci nervozitu. "To jsem nějak neřešil. Jenom mi to tam takhle napadalo. Říkal jsem si, že to otočíme a bude to v klidu. To se taky stalo," oddechl si brankář, jenž v průběhu sezony v extralize zamířil z Vítkovic do Liberce. V 59. sekundě Pince překonal Luca Ansoldi přímo z buly, což litvínovský gólman nepamatuje. "To se mi snad ještě nestalo. Hlavně tam (Ansoldi) stál tak, jako že to bude vyhrávat na beka. Nevím, jak to vystřelil. Většinou to poznám a u něj to poznat vůbec nebylo," popsal první nepříjemný moment v utkání. Potom defenzívou zapomenutý Nicola Fontanive trefil puk přesně k tyči a bylo to 1:2. "Nebylo to moc příjemné," zopakoval Pinc, který pak pochytal 12 pokusů soupeře. V závěrečné třetině se dovolil drzou stahovačku hokejkou na napadajícího soupeře a zakončil zápas zlikvidováním sóla Giulia Scandelly. "To už jsem si užíval zápas o trošku víc. Když už jsem tam celý zápas stál, tak jsem chtěl aspoň tou kličkou pobavit lidi. A ten nájezd, to kluci říkali, že tam už stojím bez práce moc dlouho, tak ho prý pustili," vtipkoval. Po první třetině při odchodu do kabin probíral s kolegou Milanem Hniličkou, že stav 2:2 je stejný jako v prvním utkání na šampionátu proti dalšímu papírově slabšímu soupeři Dánsku. "Máme to tak asi v prvních třetinách. Řekli jsme si pak v kabině, že musíme hrát líp. Pak už jsme si s nimi dělali, co jsme chtěli. Kluci z NHL si hráli s Italy jako někde na rybníku. Byl to pak rozdíl tak dvou tříd," dodal Pinc.

ČTK

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Tabulky Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20 České hokejové hry 2024

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.