Prokletí: Nastoupí Eliáš s Havlátem proti Švédům? | iSport.cz
12. května 2011 • 16:56

Prokletí: Nastoupí Eliáš s Havlátem proti Švédům?

Autor: ČTK, spo
TOP VIDEA
iSport podcast: Jaké změny byly na Spartě vidět pod trenérem Kotalem?
Baník - Jablonec: Rychlý kontr Severočechů zakončil gólovou střelou z těžké pozice Kubista, 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Útočník Martin Havlát stále netuší, zda bude moci po zranění levého ramena zasáhnout do pátečního semifinálového souboje českých hokejistů na mistrovství světa v Bratislavě proti Švédsku. Na čtvrtečním tréninku chyběl i Patrik Eliáš, který s vyraženým dechem nedohrál čtvrtfinále proti Američanům.Havlát se až po ranním rozbruslení rozhodne, jestli bude připraven na návrat do sestavy, nebo bude stejně jako ve čtvrtfinále proti Spojeným státům americkým muset sledovat snažení spoluhráčů jen z tribuny.

Po pondělním zranění v duelu proti Německu zkoušel zatížit rameno při tréninku ve středečním rozbruslení, které ukázalo, že do čtvrtfinálového zápasu zasáhnout nemůže.

"Dneska to bylo na ledě lepší než včera. To je pozitivní a uvidíme až zítra. Zranění je dva dny čerstvé, takže času na vylepšení je bohužel hodně málo," prohlásil Havlát po dnešním tréninku.

Odhadnout šance na návrat do sestavy už v pátek se neodvážil. "Každý den se to zlepšovalo, včera jsem nebyl schopný udělat na ledě nějaké věci, které jsem byl schopný udělat dneska. Uvidíme ráno."

Podrobuje se intenzivní léčbě. "Doktor a fyzioterapeuti se mi snaží pomoct jakýmikoliv možnostmi. Pracujeme na tom s přestávkami celý den," prohlásil Havlát.

Při rozhodování se s lékařskými odborníky poradí, ale rozhodnout se stejně bude muset sám. "Nejdůležitější je, abych byl schopen pomoct týmu a byl platný hráč na ledě. Je to těžké rozhodování, protože člověk tam chce být, chtěl i včera, ale na druhou stranu kdyby nebyl platný, tak by týmu spíš mohl ublížit."

Patrik Eliáš v péči lékařů
Patrik Eliáš v péči lékařů

Kdyby se cítil na 90 procent, tak by do zápasu šel. "To je hodně vysoké číslo. To se někdy necítím ani v sezoně," smál se Havlát, jenž vzhlíží k pátečnímu rannímu testu na ledě. "Dneska na tom zase budeme pracovat celé odpoledne. Doufejme, že zítra to bude zase dobré. První noc jsem se ani moc nevyspal. Dneska to bylo zase lepší."

Jejich produktivní formaci s Patrikem Eliášem a Milanem Michálkem provází na turnaji smůla na zranění. Michálek musel se zhmožděnou krční páteří po zákroku Jevgenije Arťuchina vynechat utkání s Německem, Havlát se zranil právě v něm.

S Američany nedohrál s vyraženým dechem zase Eliáš. "Doufám, že už všichni budeme v pořádku, Páťa byl měl snad hrát. Každý zápas je prostě jinačí a hokej je kontaktní sport," okomentoval Havlát prokletí Eliášovy řady.

Vyšetření Martina Havláta z rukou lékaře české výpravy HolibkyVyšetření Martina Havláta z rukou lékaře české výpravy HolibkyFoto Pavel Mazáč – Sport

Havlát vytrpěl na rozdíl od Michálka v hledišti jednu z klíčových bitev. "Určitě to není příjemná chvilka. Chci být s klukama na ledě. Je to pro hokejistu nejhorší pocit, když musí sledovat svůj tým na ledě a sám sedí v hledišti. Člověk je navíc nervóznější, než když hraje," popsal své pocity.

Ale přestože v úvodu zápasu byli Američané lepší, Havlát strach o výsledek neměl.

"Věřil jsem klukům. Zápas je dlouhý a Američané první třetinu nastoupili s forčekingem. Napadali ve dvou nebo ve třech a člověk věděl, že to nemůžou vydržet celý zápas," prohlásil Havlát.

Navíc jej uklidnil gólman Ondřej Pavelec. "Jak to tam skvěle chytil na začátku v té přesilovce Američanů, tak jsem byl hned klidnější."

Na tribuně si alespoň vychutnal zblízka fandění českých příznivců. "Je zajímavé sledovat všechny ty lidi kolem sebe. Včera byli i fanoušci nervózní, když už o něco šlo. Pak se do toho dostali a byli skvělí jako každý zápas. Mezi lidmi člověk to jejich fandění vnímá," podotkl Havlát.

Doufá, že tým dokráčí k úspěchu. "Zatím se nám daří, ale byl důležitý zápas včera a je ještě důležitější zítra. Teď už se bojuje o medaile," dodal Havlát.

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Euro Hockey TourŠvédské hokejové hry 2020 - program a nominace

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

Aktuální zápasy
Články odjinud