Hattrick! Odepisovaný Červenka s Ruskem zářil | iSport.cz
15. května 2011 • 17:25

Hattrick! Odepisovaný Červenka s Ruskem zářil

Autor: mjk
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Rada jako Řepka, Řezníček jako Zlatan...
RUDEJ FANDA: Co chápe Kotal a Jílek ne. Budějky nad námi? Dřív sci-fi
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO - Byli podceňovaní, ale dokázali, že své místo na ledě si zasloužili. Roman Červenka a Petr Průcha byli v bitvě s Ruskem o bronzové medaile hlavními hvězdami. První jmenovaný dosáhl hattricku, druhému k této metě chyběl pouze jeden zásah. Oba tak pomohli českému týmu důstojně završit úspěšný slovenský šampionát.Jednoho trenér v polovině posledního zápasu stáhl z ledu, druhý postoupil do sestavy až po zranění jiných. Červenka, kterému se celý turnaj střelecky nedařilo, byl po semifinále velmi rozohněný.

"Myslím si, že naše lajna hraje dobře. Kluci dávají góly, já se sice netrefuju, ale šance jsou. To je pro hráče podstatné. Já věřím, že kdybych hrál pořád, tak tam ten gól spadne," prohlásil tehdy Červenka.

Hadamczik si jeho odhodlání vzal zřejmě s srdci a při záverečném utkání dal nejlepšímu střelci ruské ligy opět šanci. A ten se mu odvděčil královsky, když už ve 36. minutě završil hattrick.

Čeští hokejisté získali na mistrovství světa bronzové medaile
Čeští hokejisté získali na mistrovství světa bronzové medaile

Nejprve otevřel skóre celého zápasu, k čemuž mu pomohla i chyba ruského obránce Tjutina. V 31. minutě pak všem ujel a i s přispěním ruského gólmana strhl vedení na českou stranu.

Třetí gól pak přidal člen elitní formace krásným způsobem, kdy pouze nastavil svou hůl na Plekancovu střílenou přihrávku.

Průcha dokázal dvakrát odpovědět na vedení Rusů a přispěl tak k divoké přestřelce, kterou na bratislavském ledě nakonec lépe zvládli Češi. Po vítězství 7:4 se s turnajem loučí ziskem bronzových medailí.

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Euro Hockey TourŠvédské hokejové hry 2020 - program a nominace

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

Aktuální zápasy
Články odjinud