Šok pro reprezentaci. Winnipeg nechce pustit Pavelce na MS! | iSport.cz
František Suchan
11. dubna 2012 • 09:45

Šok pro reprezentaci. Winnipeg nechce pustit Pavelce na MS!

Vstoupit do diskuse
6
TOP VIDEA
iSport podcast: Byla penalta proti Slavii zářez, nebo sudí neměli jinou možnost?
Palát chce pohár přivézt do Čech. Jak prožíval bublinu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

VÍME PRVNÍ | Start Ondřeje Pavelce na mistrovství světa je ve velkém ohrožení... Brankářská jednička reprezentace a gólman Winnipegu v úterý pozdě večer vzkázal kouči Aloisi Hadamczikovi, že s ním zřejmě nemůže počítat. „Klub mu doporučil odpočinek po náročné sezoně,“ sdělil iSport.cz generální manažer národního týmu Slavomír Lener.Nejdřív těžce kousal zprávu o nucené absenci kapitána Tomáše Rolinka. Pár hodin po úvodním tréninku kempu v Českých Budějovicích pak reprezentační trenér Alois Hadamczik musel vstřebat šok z další omluvenky. Z takové, která s jeho plány na úspěšný mix pro šampionát otřásla ještě silněji...

Ondřej Pavelec má potíže, Winnipeg si jeho start na MS nepřeje. S účastí 24letého gólmana to sice vypadalo nadějně, po konci základní části ale události nabraly jiný spád...

„Dostala se k nám zpráva, že klub Ondrovi doporučuje odpočinek, protože v sezoně odchytal skoro 70 zápasů. Prý je pro něj lepší řešení, aby na mistrovství nejezdil,“ potvrdil informaci iSport.cz Slavomír Lener, generální manažer reprezentace.

„Jde o velmi nepříjemnou zprávu, Ondrovi tohle na klidu rozhodně nepřidá. Přesto, že chce reprezentovat, je v klubu před podpisem nové smlouvy,“ pochopil zapeklitou situaci Hadamczik. Ten se přesto své opory nevzdává.

„V žádném případě, ještě během středy budeme jednat,“ reagoval. „Domluvili jsme se, že se na to vyspíme, a až se nám to všem rozleží v hlavě, ještě si zavoláme,“ přidal Lener, který v úterý v noci komunikoval s vedením Jets.

„Ondra je stavební kámen našeho mužstva, hodně o něj stojíme. Kdy jindy by měl za reprezentaci hrát, než když je v pořádku a zdravý?“ ptá se kouč...

Ondřej Pavelec se dělí o své dojmy ze zisku bronzové medaile s Jaromírem Jágrem
Ondřej Pavelec se dělí o své dojmy ze zisku bronzové medaile s Jaromírem Jágrem

Přesto reálně hrozí, že mistr světa 2010 a především jeden ze strůjců poutavé jízdy za bronzem na loňském šampionátu se i přes svou tradiční chuť pomoct národnímu týmu k výpravě nepřipojí.

Květnový útok českého týmu za třetí světovou medailí v řadě by potom s největší pravděpodobností zezadu jistila „evropská“ trojice Jakub Štěpánek, Jakub Kovář a Tomáš Pöpperle.

Příjezd Tomáše Vokouna je totiž i v případě vypadnutí Washingtonu v prvním kole vyloučený, veterán se v předstihu omluvil, navíc je stále zraněný. Jeho mladší klubový kolega Michal Neuvirth má také zdravotní potíže, není připravený ani na zámořské play off. I toto jméno se dá tedy pro šampionát vyškrtnout.

Vstoupit do diskuse
6

MS v hokeji 2021

Mistrovství světa v hokeji se v Bělorusku a Lotyšsku bude konat od 21. května do 6. června 2021. Hokejový šampionát proběhne po roční pauze, která byla způsobena nemocí COVID-19, kvůli které IIHF šampionát  zrušila. Český tým odehraje základní skupinu A v Minsku, kde se střetne se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Běloruskem. Skupinu B hostí lotyšská Riga.
Termín Program Stadiony a města

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud