3. ledna 2019 • 08:10

Finsko šokovalo Kanadu a postupuje, Švýcarsko vyřadilo Švédsko

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejisté Kanady na domácím mistrovství světa hráčů do 20 let titul neobhájí. Ve čtvrtfinále ve Vancouveru podlehli Finsku 1:2 v prodloužení. O ještě větší překvapení se postarali Švýcaři, kteří vyhráli nad úřadujícími vicemistry Švédy 2:0. Naopak roli favorita potvrdili Rusové, kteří rozdrtili Slovensko 8:3.

V pátečním semifinále se utkají Finové se Švýcary a Rusko se Spojenými státy americkými, které vyřadily českou reprezentaci po výsledku 3:1.

Kanada sice vedla od 22. minuty díky brance Iana Mitchella, ale 47 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal Aleksi Heponiemi. Nahození Eeliho Tolvanena zpoza branky se od jeho brusle odrazilo za Michaela DiPietra.

Úřadující šampioni mohli v prodloužení rozhodnout, ale kapitán Maxime Comtois neproměnil trestné střílení. V čase 65:17 zmrazil kanadské fanoušky mezi 17.047 diváky v Rogers Areně Toni Utunen.

Maxime Comtois a Owen Tippett letos medaili nezískajíFoto Darryl Dyck/The Canadian Press via AP)

Kanada za posledních 21 let skončí teprve počtvrté bez medaile a od roku 1999 chybí v semifinále teprve podruhé. Naposledy to bylo v roce 2016 v Helsinkách.

Švédové nedokázali překonat brankáře Lucu Hollensteina, který pochytal 41 střel a připsal si druhou nulu na turnaji. Švýcaři se dostali do vedení v 16. minutě díky Yannicku Brüschweilerovi a ve druhém dějství pojistil výsledek s končící přesilovou hrou Luca Wyss. V semifinále Švédové chybí poprvé od roku 2006, Švýcaři tam postoupili po devíti letech.

Poslední čtvrtfinálový duel byl jednoznačnou záležitostí. Rusové vedli už v 11. minutě 4:0 a Slováci se poprvé prosadili až ve 44. minutě za stavu 0:7. Za vítěze se trefil dvakrát Klim Kostin. V dresu Slovenska se loučili shodně třemi body za gól a dvě asistence Martin Fehérváry a Michal Ivan.

Výsledky:

Švédsko - Švýcarsko 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Brüschweiler (Burger), 34. Wyss (Schmid, Lehmann). Rozhodčí: K. Anderson (USA), Heikkinen - Nikulainen (oba Fin.), Hynek (ČR). Vyloučení: 6:5, navíc Verboon (Švýc.) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5946.

Kanada - Finsko 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Mitchell (Hayton, Frost) - 60. Heponiemi (Tolvanen, Vaakanainen), 66. Utunen (Talvitie, Heponiemi). Rozhodčí: Pražák (ČR), Romasko (Rus.) - Oliver (USA), Yketyinen (Švéd.). Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 17.047.

Rusko - Slovensko 8:3 (4:0, 3:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 6. Denisenko (Samorukov, Kravcov), 7. Starkov (N. Kovalenko, Romanov), 8. Alexejev (N. Kovalenko, Starkov), 11. Šaškov (Romanov, Podkolzin), 32. K. Kostin (Denisenko, Žuravljov), 39. K. Kostin (Denisenko, Alexejev), 40. Slepec (Galimov, I. Muranov), 53. Ilja Morozov (Šaškov, Olšanskij) - 44. Fehérváry (Ivan, Pospíšil), 59. Roman (Ivan, Fehérváry), 60. Ivan (Fehérváry, Liška). Rozhodčí: Ingram (Kan.), Sidorenko (Běl.) - Chaput, Harrington (oba Kan.). Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváci: 11.317.

Kaut po vyřazení od USA: Nebudeme si nic nalhávat, nesplnili jsme cíl

Střílení gólů nás trápilo celý turnaj, Američané byli jasně lepší, řekl kapitán Nečas

0

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.