MS do 20 let: Slováci začali porážkou s Finy. Švédové znovu neinkasovali

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Hokejisté Švédska vyhráli i druhý zápas na juniorském mistrovství světa v Kanadě bez inkasovaného gólu, ve skupině A přehráli Německo 1:0. Premiérové vítězství si na druhý pokus připsali hráči Finska, kteří ve skupině B porazili Slovensko 5:2.

Obhájci stříbrných medailí Finové, kteří v pondělí nečekaně prohráli se Švýcarskem v prodloužení, udělali rozhodující krok k zisku tří bodů ve druhé třetině, ve které se třikrát střelecky prosadili.

Slováci dokázali v úvodní části v přesilové hře odpovědět na finské vedení a Peter Repčík jedenáct sekund před úvodní přestávkou vyrovnal, na tři góly z druhé třetiny ale už zareagovat nedokázali.

Repčík sice ve 44. minutě svou druhou brankou opět v početní výhodě snížil na 2:4, o necelé dvě minuty později se ale prosadil Lambert a favorit mohl utkání v klidu dohrát.

Švédové na úvod MS deklasovali Rakousko 11:0, proti Německu se na zisk tří bodů nadřeli mnohem více. Zápas rozhodl gól Adama Engströma 22 sekund před koncem první třetiny. Ve druhé části mohl pojistit vedení Seveřanů Fabian Lyssel, trestné střílení ale neproměnil.

Favorit měl výraznou střeleckou převahu, druhý gól ale i přes řadu šancí nepřidal. Brankář Carl Lindbom udržel podruhé na turnaji čisté konto, i když Němci měli v závěru několikrát blízko k vyrovnání.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Kanadě:

Skupina A (Halifax):

Německo - Švédsko 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávka: 20. Engström (Bystedt). Rozhodčí: Campbell (Kan.), Hronský (SR) - Laguzov (Něm.), Persson (Švéd.). Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 7632.

Finsko - Slovensko 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Päivärinta (Suomi, Ervasti), 24. Kemell (Koivunen, Salin), 28. Kapanen (Kemell), 34. Nyman (Vilén, Kapanen), 46. Lambert (Ervasti) - 20. Repčík (Dvorský, Štrbák), 44. Repčík (Štrbák, Čiernik). Rozhodčí: Schlittenhardt (USA), Šindel - Klouček (oba ČR), Grillo (USA). Vyloučení: 3:1. Využití: 1:2. Diváci: 4617.

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.