Francie - Rakousko 5:2. Zemi galského kohouta pomohl k výhře Treille z Pardubic

Autor: iSport.cz
0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

SOUHRN | Hoši z Alp se dlouho drželi, ale síly jim nakonec došly i proti galským kohoutům. Rakouští hokejisté prohráli již čtvrté utkání na světovém šampionátu v Dánsku, tentokrát nestačili na Francii a prohráli 2:5. Jediný bod, který nováčci získali z úvodní bitvy se Švýcarskem, je dělí od sestupové příčky. Ve francouzských barvách zazářili oba po dvou gólech útočníci Damien Fleury a Sacha Treille. Druhý Francouz je oporou pardubického Dynama.

Úvod utkání patřil rakouským hráčům, kteří se zásluhou Hundertpfunda dostali do vedení a měli i další šance. Podruhé však Hardyho v brance Francie nepřekonali a následně toho litovali. V polovině první třetiny totiž pohotově dorážející Fleury vyrovnal a ve 14. minutě Treille v přesilové hře zajistil favoritovi vedení.

V početní výhodě se poté prosadili i Rakušané, vyloučení Teddyho da Costy využil Raffl. Následně se však na trestné lavici sešli Obrist s Peterem a Francie opět vedla. Mezi střelce se podruhé zapsal Fleury. Ještě ve druhé třetině navíc překonal Starkbauma Teddy da Costa a odčinil své předešlé vyloučení.

Poslední slovo měl v další početní výhodě Treille. Rakušané sice soupeře ve třetí třetině výrazně přestříleli, Hardyho však nepřekonali ani z jednoho z 19 pokusů. Francie má nyní na kontě šest bodů a Rakousko jen jeden. Nováček elitní divize bude zřejmě v sobotu bojovat s Běloruskem o udržení, oba týmy však ještě hrají s českou reprezentací.

Duda s úsměvem o Bělorusku: Snad Lukašenko naše kluky nepostřílí

ONLINE přenos ze zápasu Francie - Rakousko sledujte ZDE>>>

Domácí: 10:00. Fleury, 13:10. Treille, 34:11. Fleury, 37:49. T. Da Costa, 41:06. Treille

Hosté: 03:32. Hundertpfund, 31:22. M. Raffl

Domácí: Hardy (Quemener) – Auvitu, Manavian, Chakiachvili, Hecquefeuille, Gallet, Janil, Raux – Rech, S. Da Costa, Fleury – Treille, Texier, T. Da Costa – Lamperier, Guttig, Claireaux – Leclerc, Ritz, Perret.

Hosté: Starkbaum (Madlener) – Unterweger, S. Ulmer, Heinrich, Schumnig, Viveiros, Schlacher, Altmann – Peter, Lebler, Hundertpfund – Ganahl, M. Raffl, Komarek – Hofer, Zwerger, Haudum – Schneider, Spannring, Obrist – Rauchenwald.

Jeřábek (CZE), Reneau (USA) – Oliver (USA), Otmakhov (RUS)

Royal Arena, Kodaň, Dánsko (kapacita: 12 490 míst)