MS v hokeji 2018 | Mistrovství světa z pohledu fanouška: pivo za 200 i vyhnání z fanzóny | iSport.cz
Adam Lacek
12. května 2018 • 17:27

Mistrovství světa z pohledu fanouška: pivo za 200 i vyhnání z fanzóny

Autor:
TOP VIDEA
Velký slávistický večer, sešívaní rozdrtili Genk 4:1! Limberský potopil Plzeň Velký slávistický večer, sešívaní rozdrtili Genk 4:1! Limberský potopil Plzeň
Dva Poláci na UFC v Praze: Znají Vémolu? A kdo je podle nich nejlepší Čech? Dva Poláci na UFC v Praze: Znají Vémolu? A kdo je podle nich nejlepší Čech?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dánské poprvé. Světový šampionát v Kodani a Herningu baví, rozhodně ale není bez much. Pro českého fanouška je Dánsko extrémně drahá země, a tak se v dějišti turnaje nemůže ani pořádně pobavit. Jen takové pivo v kodaňské aréně stojí v přepočtu přes 200 českých korun…Kodaň je krásné město. Vše zajímavé si stihnete projít během jednoho dne, možná odpoledne. Skoro všechny památky včetně slavného vodního kanálu Nyhavn leží v centru. Skvělým zážitkem je si na vlastní kůži vyzkoušet cyklistickou dopravu.

Kola jsou zde opravdu všude, téměř po celém městě vede cyklostezka. Na křižovatkách mají cyklisti přednost, řidiči aut jsou už zvyklí a vždy trpělivě počkají, než všichni odjedou.

Royal Arena, ve které se turnaj hraje, leží od zmíněného centra zhruba osm kilometrů v poklidné městské části s názvem Ørestad. V blízkém okolí haly najdete pouze nákupní centrum, několik hotelů, činžovní domy místních obyvatel a stanici metra, které jezdí na evropské poměry netypicky bez řidiče.

Ale restaurace či hospody? Žádné.

Což je velká škoda, jelikož chybí prostory pro stmelování mezi fanoušky jednotlivých národů. Před halou stojí samozřejmě obrovská fanzóna. Jenže i z té příznivce po půlnoci vyženou, jako například po úterním zápase Česka se Švýcarskem (5:4 po nájezdech).

Dánské poprvé: MS v Kodani baví, rozhodně ale není bez much
Dánské poprvé: MS v Kodani baví, rozhodně ale není bez much

Po strhujícím utkání pokračovala zhruba tisícovka fanoušků z Česka, Švýcarska, ale i Slovenska a Rakouska, kteří hráli odpolední zápas, bavit se do fanzóny. Parádní atmosféru, kterou doplňovala už slavná trubka jihlavského fanouška Baloo, ovšem po půlnoci začali rozbíjet pořadatelé, kterým se nakonec i přes odpor podařilo fanoušky vyhnat ven.

Jinak mezi tábory napříč národy panuje přátelská atmosféra. Na první víkend dorazilo do Kodaně několik tisícovek českých fanoušků, kteří se na zápasech projevují nejvíce. O moc nezaostávají ani Švýcaři se Slováky. Švédů je v aréně také vždy hodně, jsou ale spíše chladní a hodně z nich jede na zápas jen na otočku. Svojí ligu si pak jedou už tradičně Rusové.

Trochu překvapující je, že na zápasy se nechodí dívat příliš místních lidí. Kodaň ale není hokejovým městem. Nejvyšší soutěž zde sice hraje tým Hvidovre, chybí mu však základna fanoušků. Zápasy nehraje ani v Royal Areně, která tak své první hokejové utkání hostila až v první hrací den MS. I proto byly v úvodních dnech problémy s ledovou plochou, kvůli které organizátoři museli navýšit klimatizaci.

Pokud rádi při zápasech dodržujete pitný režim v podobě piva, v aréně si za něj pěkně připlatíte. Tradiční mok (0,4l) zde stojí v přepočtu více jak 200 českých korun. V supermarketu pak za půllitrovou plechovku dáte v přepočtu 50-60 českých korun. Drahé však není jen pivo, ale snad kromě chipsů téměř všechno.

Samostatnou kapitolou je pak pořadatelská služba v aréně. Při vstupu vás sice zlehka zkontrolují, zda u sebe nemáte nic nebezpečného či, nedej bože, pet láhev. Následně už ale žádná security uvnitř téměř neexistuje. Nikdo nehlídá jednotlivé sektory, sednout si tak můžete prakticky kamkoliv, když vás někdo nevyhodí s platnou vstupenkou.

Takže pokud ještě plánujete do dějiště šampionátu vyrazit, klidně si kupte nejlacinější vstupenky a stejně si hokejový svátek budete moci užít z nejlepších míst.

Čeští a slovenští fanoušci obsadili Kodaň. Podívejte se, jak se fandí na MS
1080p 720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud