Ostuda! Pískot u kanadské hymny pokazil přestřelku Slovenska

0
Zůstaň, jaký jsi... Řepku hráči žerou, bude výborný trenér, předpovídá Páník
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…

Frustrace slovenských fanoušků byla po elektrizující bitvě s Kanadou (5:6) obrovská. V parádním duelu nad ní dvakrát vedli o dvě branky (2:0 a 4:2), rozhodčí u videa jim neuznal gól Tomáše Tatara na 5:4 a vítěznou trefu dal Mark Stone dvě vteřiny před koncem. Poté, co rozhodčí přehlédli jasný faul na Dávida Buce. Ale pískat při kanadské hymně? To je ostuda, která se také okamžitě v řadě nesouhlasných reakcí snesla na košickou Steel Arenu. I od slovenských hráčů. „Je třeba umět prohrávat a ne věci řešit takto,“ řekl slovenským novinářům Dávid Buc.

„Emocím rozumím, ale pískot u hymny? No respect,“ reagoval například bezprostředně po vypjatém duelu fotbalista Daniel Holzer z Baníku Ostrava, který v české lize hrával i za pražskou Spartu. Ve stejném duchu komentoval nedůstojný závěr zápasu na Twitteru i hokejový obránce Marek Hrbas, bývalý hráč Sparty a Vítkovic, který sezonu dohrával v ruském Chabarovsku. „Pískot slovenských fanoušků při kanadské hymně, škoda takhle krásný hokejový zápas tímhle zkazit.“

Bylo znát, že ani slovenským hokejistům není reakce z ochozů při kanadské hymně po chuti. S pískotem během ceremoniálu nesouhlasili. „Nemůžeme se chovat jako opice,“ řekl slovenským novinářům v emocích mladý obránce Martin Fehérváry. Útočník Dávid Buc ho okamžitě doplnil: „Je třeba umět prohrávat a ne řešit věci takto.“

Pochopitelně slovenské hráče štvalo, jak skvěle rozjetý zápas s favoritem ztratili. „Těžko se to hodnotí po tom, co jsme dostali rozhodující gól sekundu před koncem,“ hledal slova Matúš Sukel pro slovenskou televizi RTVS. „Dnes to byl hokej pro diváky, přišli si na svoje, padlo hodně gólů. Minimálně bod, možná i dva bychom si zasloužili. Bohužel, tři góly jsme dostali v oslabeních.“

Křivdu ze strany rozhodčích navíc Slováci koušou podruhé za sebou. I v dramatickém finiši s Finskem (2:4) přišli o body kvůli přehmatu sudích. Vítězné brance Kaapo Kakka z 50. minuty předcházel neodpískaný faul. Hattrick pak finský mladík završil do prázdné.

Proti Kanadě navíc rozhodčí u videa neuznal branku Tomáše Tatara. Ve 33. minutě zvyšoval na 5:4, ale kanadští trenéři si vzali Coach Challenge, nelíbil se jim střet Richarda Pánika na hraně brankoviště s brankářem Mattem Murrayem. Uspěli. Tatarova branka uznána nebyla a chvíli poté dal gól naopak Troy Stecher.

„Dát Kanadě pět gólů se nestává každý den,“ hodnotil asistent Andrej Podkonický. „V závěrečné třetině jsme je zatlačili a šli jsme za vyrovnáním. Podařilo se, škoda, že jsme nevyužili následnou přesilovku a soupeř rozhodl sekundu před koncem. Musíme dát hlavy nahoru, turnaj pokračuje, ve středu nás čeká další zápas (Německo, 20.15). Musíme zapracovat na zlepšení defenzivy, protože gólově se nám daří.“

FAKTA MS: Jágr viděl českou smršť. Rozjetý Kakko sejmul Slováky

Nahlédněte do kabiny národního týmu! Co zdobí zdi české šatny?

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.