MS v hokeji 2021 | Stadiony a dějiště: Šampionát hostí Minsk a Riga | iSport.cz
2. dubna 2020 • 17:32

Kde proběhne příští hokejové MS? V roce 2021 jej hostí Minsk a Riga

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
LIGA NARUBY: Rittig se Starkou tleskali Julišovi, Guľa ordinoval tiki-taku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kongres IIHF přidělil pořadatelství Bělorusku a Lotyšsku na zasedání v Kolíně nad Rýnem během MS v hokeji 2017. Obě země už mají s pořádáním šampionátu zkušenosti, Lotyšsko jej samostatně hostilo v roce 2006, při MS 2014 v Minsku pak dokonce padl návštěvnický rekord. Mistrovství světa proběhne od 7. do 23. května 2021.Hokejisté se na světovém šampionátu potkají po roční pauze, která byla způsobena koronavirovou pandemií, kvůli které bylo zrušeno MS 2020 ve Švýcarsku. Titul obhajují Finové, kteří si odvezli zlaté medaile z MS 2019 v Bratislavě a Košicích. Hokejové mistrovství by mělo vyvrcholit 23. května v Minsku.

Dějiště a stadiony

Minsk i Riga mají s pořádáním hokejového šampionátu zkušenosti z let 2006 a 2014. Češi mají hezké vzpomínky především na rok 2006, kdy Češi po pomalejším rozjezdu došli až do finále, kde podlehli Švédsku 0:4.

Minsk

V hlavním městě Běloruska žije bezmála 2 miliony obyvatel. Kromě zmíněného šampionátu v roce 2014 Minsk hostil i Evropské hry 2019, na kterých uspěla řada českých sportovců.

Minsk Arena
V hale pro 15 086 diváků se odehraje základní skupina, dvě čtvrtfinále, semifinále a zápasy o medaile. Domácí zápasy KHL zde hrají hráči HK Dynamo Minsk. Kromě sportovních akcí se tu koná i řada další akcí, v rámci svého koncertního turné zde vystoupili např. Elton John, Sting nebo Rammstein.

Riga

V Rize žije přibližně 700 tisíc obyvatel. Historické centrum lotyšského hlavního města je zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Z významnějších sportovních akcí proběhlo v Areně Riga kromě MS v hokeji i ME v basketbalu žen 2019 nebo MS ve florbalu 2016.

Arena Riga
Kapacita haly je pro hokejové zápasy snížena na 10 300 diváků. Při koncertech jich ale Arena Riga pojme až 14 500. Domácí zápasy KHL zde hrají hráči Dinamo Riga, jejichž branku hájí Alexander Salák.

Základní skupiny MS v hokeji 2021

Skupina A (Minsk): Rusko, Švédsko, ČR, Švýcarsko, Slovensko, Dánsko, Bělorusko, Velká Británie.

Skupina B (Riga): Kanada, Finsko, USA, Německo, Lotyšsko, Norsko, Itálie, Kazachstán.

Vstupenky

Předprodej vstupenek bude zahájen na podzim roku 2020.

Vstoupit do diskuse
0

MS v hokeji 2021

Mistrovství světa v hokeji se v Bělorusku a Lotyšsku bude konat od 21. května do 6. června 2021. Hokejový šampionát proběhne po roční pauze, která byla způsobena nemocí COVID-19, kvůli které IIHF šampionát  zrušila. Český tým odehraje základní skupinu A v Minsku, kde se střetne se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Běloruskem. Skupinu B hostí lotyšská Riga.
Termín Program Stadiony a města

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Články odjinud