MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Slovensko : Česko - 1. června 2021   15:15

Ukončeno
Slovensko
Slovensko
26:53' Sukeľ (Faško-Rudáš) • 48:45' Bučko (Holešinský) • 58:57' Pospíšil (Cehlárik, Gachulinec)
3:7
(0:2, 1:2, 2:3)
Česko
Česko
00:29' Zadina  (Hájek, Moravčík) • 15:04' Špaček  (Zadina) • 22:49' Radil  (Šustr) • 39:50' Šulák  (Špaček) • 43:31' M. Stránský   • 45:47' Blümel  (M. Stránský) • 59:44' Hájek  
Slovensko
Sestavy:
J. Hudáček (41. Húska) – Kňažko, Gernát, Nemec, Rosandić, Jánošík (A), Grman, Gachulinec, Bučko – Cehlárik (C), Slafkovský, Pospíšil – Studenič, Krištof (A), Lantoši – Faško-Rudáš, Sukeľ, Kelemen – Holešinský, Buc, Liška.
Rozhodčí
Bruggeman (USA), Gouin (CAN) – Constantineau (FRA), Oliver (USA).
Olympic Sports Centre, Riga
Česko
Sestavy:
Will (Kváča) – Moravčík, Hájek, Klok, D. Sklenička, Šustr, Šulák, D. Musil – Zadina, Chytil, Flek (A) – Lenc, Špaček, M. Stránský – Radil, R. Hanzl (A), Smejkal – Blümel, T. Zohorna (C), A. Musil.
Přenos se aktualizuje automaticky

Od nás je to pro tuto chvíli vše, děkujeme za pozornost a držte českému týmu palce.
Je jasné, že ve čtvrtfinále Česko narazí na Finy!
Československé derby na závěr skupinové fáze nabídlo až nečekaně jednoznačnou podívanou. Poměrně uvolněné utkání přineslo deset branek, z nichž hned sedm vstřelila česká reprezentace!

Ve třetí části potrestal Matěj Stránský chybu Pospíšila a za stavu 1:5 bylo prakticky rozhodnuto. Matěj Blümel hezkou individuální akci zakončenou z ostrého úhlu nachytal náhradního brankáře Húsku a Martin Bučko od modré zanedlouho snížil. V samotném závěru se ještě trefili Kristián Pospíšil a Libor Hájek, druhý jmenovaný uzavřel střelecký účet zápasu trefou do prázdné klece při slovenské power-play.

Po herní stránce nebyl rozdíl mezi týmy tak markantní, Češi se ale mohli opřít o výbornou střeleckou efektivitu. V brance i přes tři nechycené puky podal dobrý výkon Roman Will.
Střely na branku – 25:28.
60:00'
Konec zápasu.
59:44'
Česko právě vstřelilo branku!
Slovensku hra bez gólmana nevyšla. Ve vlastním obranném pásmu plácl do volného puku LIBOR HÁJEK a přes téměř celé kluziště trefil přesně! Bez asistence.
59:30'
Húska míří na střídačku, Slovensko to zkusí v šesti!
59:21'
Slováci se ještě na poslední chvíli snaží prosadit: nejprve po otočce kolem branky zakončoval Studenič, potom od modré pálil Gernát.
58:57'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Slováci ještě upravují skóre. KRISTIÁN POSPÍŠIL po levém křídle vlétl až ke kruhu, napřáhl se a skvělou ranou do vzdálenějšího horního rohu nedal Romanu Willovi šanci. Asistence: Peter Cehlárik, Daniel Gachulinec.
58:16'
Michal Moravčík se marně snažil zpracovat skákavý kotouč na modré čáře, utekl mu až do středního pásma.
57:48'
Česko drží puk ve vlastním obranném pásmu a nikam se s ním nežene.
57:28'
Zápas se už prakticky jen dohrává.
56:59'
Čeští hokejisté se nějakou dobu snažili probít do útočné třetiny. Nyní už v ní jsou a kombinují, po chybě Blümela ale musí zpět do středního pásma.
55:50'
Juraj Slafkovský nemohl střílet, Cehlárikova přihrávka k němu totiž nedoputovala. Samuel Kňažko pak od modré čáry nepřekonal Willovu vyrážečku.
54:56'
Adam Liška od pravého hrazení posílal kotouč do přebrankového prostoru, po odrazu od nohy Libora Hájka zamířila černá guma na zadní mantinel.
54:31'
Delší tlak národního týmu vyvrcholil bombou obránce Libora Šuláka, kterou Huska vyrazil betonem.
54:06'
Svěřenci Filipa Pešána kombinují, se střelbou zatím vyčkávají.
53:27'
David Musil měl napřaženo na vrcholcích kruhů, přihrávka Špačka k němu jen těsně nedoputovala. Slovensko se pak neúspěšně pokoušelo o protiútok.
52:43'
Česko se drží v ofenzivní třetině, zatím jen u mantinelu.
Střely na branku – 22:23.
51:46'
Davidu Musilovi pokus od modré čáry moc nesedl. Puk se nakonec přece jenom dostal před Adama Húsku, který ho přikryl lapačkou. Následuje komerční přestávka.
51:20'
Libor Šulák s Adamem Musilem bojovali o zašlápnutý kotouč za slovenskou bránou a podařilo se jim ho po dlouhé snaze získat.
50:18'
Matěj Stránský protečoval do třetiny Hájkovu rozehrávku.
49:47'
Libor Hájek zkusil nahodit od modré čáry. Adam Húska toho moc neviděl, střela mu nicméně zamířila přímo do výstroje. Hra je přerušena.
49:25'
Zakázané uvolnění národního týmu.
48:45'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Adrián Holešinský nabil na modrou čáru MARTINU BUČKOVI, který puk nasměroval bez přípravy na Romana Willa. Zdálo se, že střelu možná ještě lehce tečoval jeden z českých hráčů, načež kotouč zapadl do horního rohu branky. Asistence: Adrián Holešinský.
47:52'
Adam Jánošík zavezl puk do pásma a poté o něj za brankou rychlostně zabojoval s Romanem Willem. Český gólman bezpečně rozehrává.
47:38'
Rozhodčí píská ofsajd české reprezentace.
Střely na branku – 20:21.
46:26'
Až k Willově brance se při svém prúniku dostal Samuel Kňažko, Češi však hru otočili a osvobodili se. Další rána Šimona Nemce je sražena do ochranné sítě.
45:47'
Česko právě vstřelilo branku!
Kotouč se už pošesté třepotá v síti slovenské klece! MATĚJ BLÜMEL si na útočné modré čáře převzal prudkou přihrávku Stránského a elegantně si obhodil bránícího hráče. Po levé straně se pak dostal až na úroveň brankové čáry a ze skoro nulového úhlu trefil místečko pod horní tyčkou! Parádní individuální akce mladého útočníka. Asistence: Matěj Stránský.
45:38'
Po několika desítkách vteřin se Češi zmocnili puku, dlouho jim ale v moci nezůstal. Adrián Holešinský mířil na bližší tyč, v akci opět Willova lapačka.
44:57'
Mário Grman dostal kotouč přesně proti holi a vyslal tvrdou ránu od modré čáry. Zdálo se, že Romanu Willovi dost možná pomohl blokující protihráč.
44:13'
A teď zase Slovensko. Brankář Will se musí mít na pozoru, kolem jeho klece lítá jeden puk za druhým.
43:37'
Další český útok zastavilo postavení mimo hru.
43:31'
Česko právě vstřelilo branku!
Robin Hanzl v útočném pásmu skvěle napadal rozehrávajícího Pospíšila, od nějž puk zamířil k MATĚJI STRÁNSKÉMU. Ten nespekuloval a z mezikruží tvrdou ranou napálil kotouč přesně pod Húskovu vyrážečku! Bez asistence.
43:14'
Zakázané uvolnění Česka.
43:04'
Juraj Slafkovský z mezikruží zády k bráně Willa příliš nevystrašil, český brankář pak kotouč raději schoval pod lapačkou a nechal přerušit hru.
42:29'
Sledujeme dost nezáživnou pasáž dnešního utkání, ani jeden z týmů se nemůže dostat do pásma. O něco víc mají kotouč na hokejkách Slováci.
41:17'
David Sklenička dělovkou od modré čáry nastřelil Mislava Rosandiće, od kterého kotouč zamířil až do rukavice brankáře Hudáčka na střídačce.
40:51'
Slováky na útočném výletu zastavil Michael Špaček. Český tým s rozehrávkou chvíli váhal, nyní už míří dopředu.
40:31'
Krušné přivítání v brance chtěl Adamu Húskovi připravit Filip Zadina, který výborně napadal slovenského hráče. Pak to vypadalo na faul, píšťalka sudího však zůstala němá.
40:01'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Július Hudáček, přichází Adam Húska.
40:01'
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 16:53.
Také s druhým dějstvím budou spokojenější Češi. Lukáš Radil povedenou tečí zvýšil na 3:0, po zaváhání v obraně se ale prosadili i Slováci, když Willa bekhendovou kličkou pokořil Matúš Sukeľ. Svěřenci trenéra Ramsayho poté měli více ze hry a Roman Will se měl v bráně co ohánět! Svůj tým každopádně výborně podržel a těsně před odchodem do kabiny se radovali znovu produktivnější čeští hráči, od modré se trefil Libor Šulák.
Střely na branku – 18:19.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:50'
Česko právě vstřelilo branku!
Bleskově využitá přesilovka posouvá českou reprezentaci už do vedení 4:1! Michael Špaček přihrál na modrou čáru LIBORU ŠULÁKOVI, jehož krásná střela bez přípravy vymetla horní roh brány Júliuse Hudáčka. Asistence: Michael Špaček.
39:38'
Kristián Pospíšil ve zmatku na slovenském brankovišti vyhodil puk do ochranné sítě a inkasuje dvě minuty za zdržování hry.
39:35'
Český tým na konci třetiny ještě hýřil aktivitou. Ohrozit gólmana Hudáčka se pak pokusil David Sklenička, avšak neúspěšně.
38:46'
Tomáš Zohorna nabral slušnou rychlost a chvíli to vypadalo, že by mohl jet sám na bránu. Martin Bučko ho ale výborně dostihl a z původní šance nebylo nic.
38:26'
Dávid Buc zkusil štěstí víceméně z nulového úhlu. Roman Will se překvapit nenechal a nadále z něj vyzařuje jistota.
37:44'
Icing Česka.
37:26'
A znovu Musil. Tentokrát jel v tandemu s Michaelem Špačkem, přihrávka před branku ovšem neprošla.
37:05'
Peter Cehlárik plácl do puku a vyhodil ho z obranného pásma. Kristián Pospíšil pak pořádně prohnal Andreje Šustra, který původně promáchl, pak si však pomohl tělem.
36:45'
Nezáživnou pasáž utkání přerušil Adam Musil, který si potáhl kotouč, počkal a svou ránu namířil na zadní tyč slovenské branky. Maskovaný muž našeho bývalého federálního partnera však zasáhl ramenem.
35:46'
Filip Zadina projel po pravé straně a nahrál za sebe. Jakubu Flekovi poskočil puk na čepeli a k zakončení nakonec vůbec nedošlo.
35:12'
Miloš Kelemen obdržel přihrávku do jízdy a v útočném pásmu si chtěl ještě drze prostrčit puk mezi nohama Davida Musila. To už však narazil.
34:52'
Hra je znovu přerušena, tentokrát kvůli zakázanému uvolnění české hokejové reprezentace.
34:12'
Libor Hájek teď pěknou přihrávkou vybídl ke střele Jakuba Fleka. Karlovarský útočník z pravého kruhu vypálil zápěstím, gólman Hudáček ale jeho pokus udržel.
Střely na branku – 16:15.
33:49'
Jakub Flek ometl puk po hrazení za slovenskou klec, český celek utahuje šrouby v útočné třetině.
33:27'
Češi už jsou kompletní, o kotouč se bojuje za bránou soupeře.
33:00'
Slovensko rozvíjí ještě jednu přesilovkovou akci.
32:29'
O vzruch před českou klecí se starala přesilovková formace dirigovaná obráncem Nemcem. Hráčům v červených dresech se ale nakonec podařilo vyhodit kotouč pryč.
31:43'
Juraj Slafkovský chytrou přihrávkou po modré čáře vyřadil ze hry takřka kompletní českou čtveřici. Martin Gernát pak měl otevřenou cestu mezi kruhy a ještě nahrál doprava Peteru Cehlárikovi, jehož střelu bez přípravy fantasticky zneškodnil přesouvající se Roman Will!
31:26'
Brankář Roman Will nahrál puk do jízdy Jakubu Flekovi, a ten osvobozuje český tým.
31:21'
Martin Gernát dostal kotouč na modrou lajnu, nerozpakoval se a mohutně napřáhl. Dělovka z jeho hole zaplachtila přesně do připravené rukavice Romana Willa.
31:12'
Michael Špaček je vyloučen za vysokou hůl, Slováci mají k dispozici přesilovou hru. Ta začne po další komerční pauze.
30:37'
Róbert Lantoši se pokusil překvapit Willa ze záporného úhlu, nachytat se mu ho však nepodařilo.
30:24'
Národní tým se mohl po delší době podívat do útočného pásma, Jakub Flek ale pokazil přihrávku na Filipa Zadinu. Dopředu jdou opět Slováci.
29:50'
Martin Faško-Rudáš se šikovně protáhl za českou bránu a snaží se něco vymyslet. Zdá se ale, že defenziva Česka má situaci pod kontrolou.
Střely na branku – 13:14

Slovensko viditelně nabudil první vstřelený gól, od té doby je aktivnější a snaží se český náskok ještě více zmenšit.
29:20'
Miloš Kelemen nevymýšlel nic velkého a po vjetí do ofenzivní zóny nahodil od levého mantinelu na Romana Willa. Český gólman s jeho pokusem neměl sebemenší problém, na pořadu dne je komerční přestávka.
28:38'
Slováci teď dělají českému týmu potíže svým aktivním forčekinkem a nutí hráče v červených drese k chybám v rozehrávce.
28:15'
David Musil musel pořádně přidat do kroku, aby byl u kotouče dříve než Peter Cehlárik. Ten by se jinak řítil do velké příležitosti.
27:52'
Češi už jsou znovu v útočném pásmu a snaží se najít odpověď.
26:53'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Že by se utkání začínalo dramatizovat? Po chybě obránce Šustra se sám před brankou zjevil MATÚŠ SUKEĽ a kličkou do bekhendu koriguje skóre. Asistence: Martin Faško-Rudáš.
26:47'
Nepřesná rozehrávka Andreje Šustra dojela na zadní mantinel, píská se zakázané uvolnění a bude se vhazovat po pravé ruce Romana Willa.
26:18'
Hraje se znovu pět na pět.
25:38'
Michal Moravčík zaváhal ve středním pásmu a Peter Cehlárik měl slušnou šanci v oslabení. Roman Will zasáhl vyrážečkou.
25:33'
Češi rozjeli přesilovkový kolotoč, který zakončil střelou bek Šulák. Před brankou do ní ale sáhl Adam Musil a kotouč končí v ochranné síti.
24:59'
Matěj Stránský se zpoza brány natlačil až do kladného úhlu, byl ale moc blízko Hudáčkovi a neměl kudy zakončit.
24:17'
Do konfliktu se dostali Tomáš Zohorna a Kristián Pospíšil. Rozhodčí oba kohouty vylučují za hrubost, Pospíšil ještě dostává trest za sekání. Je tu česká přesilovka.
24:06'
Juraj Slafkovský se protáhl po pravém křídle a dával puk před branku, kde ho Peter Cehlárik tečoval pouze do betonů výborného Willa!
23:21'
Čtvrtá česká formace skvěle bojovala u mantinelu a znepříjemnila soupeři rozehrávku. Českých hráčů je nyní plný led.
22:49'
Česko právě vstřelilo branku!
Češi se ujímají tříbrankového vedení. Nahození Šustra z pravé strany si šikovně našel LUKÁŠ RADIL a tečí mezi betony překonal gólmana Hudáčka. Asistence: Andrej Šustr.
22:26'
Roman Will si vyjel k zadnímu hrazení a vypomohl svému celku s rozehrávkou. Češi míří kupředu.
21:28'
Mislav Rosandić od modré čáry dobře našel Michala Krištofa, který si puk našel na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a poslal ho mimo vzdálenější tyčku.
21:16'
Slováci se na několik desítek vteřin ocitli v útočném pásmu a nebezpečně kroužili kolem české klece.
20:36'
Slovensko v úvodu třetiny drží kotouč a snaží se najít cestičku, kudy by mohlo proniknout do blízkosti branky Romana Willa.
20:01'
Začala druhá třetina.
Otazník visí nad zdravotním stavem Filipa Chytila. Český útočník měl naskočit v prvním útoku, na ledě se však v průběhu první části neobjevil.
Další třetina začne přibližně v 16:04.
Úvodních dvacet minut přineslo velice zajímavou podívanou. A český fanoušek musí mít radost, svěřenci Filipa Pešána totiž vedou 2:0! Filip Zadina hned v první minutě z pravého kruhu vymetl prostor pod horní tyčkou. Následovala spíše bojovnější pasáž, kterou však poměrně rychle vystřídal festival šancí na obou stranách. A přišla také druhá branka Česka, když obrovskou chybu Grmana potrestal po Zadinově asistenci Michael Špaček.
Střely na branku – 8:9.
20:00'
První třetina skončila.
19:36'
Česko oslabení zvládlo a je kompletní.
19:14'
A znovu skvělý Roman Will! Róbert Lantoši připravil ránu dalšímu benjamínkovi ve slovenské sestavě – Šimonu Nemcovi. Jeho parádní bombu Will vyškrábl ramenem nad bránu.
18:53'
Slováci už znovu kombinují.
18:23'
Adam Musil úspěšně zabojoval o puk a Češi si mohou na chvíli vydechnout. Ba co víc, ve vlastním oslabení se dokonce krátce podívali do útočného pásma.
17:59'
Peter Cehlárik se nerozpakoval a vystřelil bez přípravy z pravého kruhu. Roman Will těžkou střelu vyrazil před sebe a ještě pokryl pokusy Juraje Slafkovského z brankoviště!
17:30'
Slovensko si zahraje první přesilovku utkání. Robin Hanzl inkasuje dvouminutový trest za nedovolené bránění.
17:11'
A znovu Šimon Nemec. Ve svém věku si dovolí opravdu hodně, Will musel opět zasahovat.
16:49'
Jiří Smejkal se po Špačkově zaváhání dostal do těžké pozice a raději jen vyhodil kotouč o hrazení.
16:24'
Rychlá akce po buly: Moravčík si vyměnil kotouč s Radilem, další nához na slovenskou svatyni však Hudáček kryje. Češi pevně třímají otěže dnešního duelu.
16:20'
Tomáš Zohorna dobře ustál souboj a nahrál dozadu na Davida Musila, jehož nahození od modré čáry bylo slovenským blokem sraženo vysoko do ochranné sítě.
15:47'
Will zkrotil slovenské nahození, následuje rozmíška za českou brankou.
15:15'
Češi jsou při chuti a tlačí se dopředu. V tomto případě byl v centru dění Robin Hanzl, přízemním pokusem ale Hudáčka nepřekvapil.
15:04'
Česko právě vstřelilo branku!
Mário Grman rozehrával zpoza vlastní brány, jenže předvedl obrovskou chybu a nahrál přímo na hůl Filipa Zadiny mezi kruhy! Útočník Detroitu nehamounil a ještě nabídl zakončení do odkryté klece MICHAELU ŠPAČKOVI. Asistence: Filip Zadina.
14:49'
Postavení mimo hru také v podání Slovenska.
Střely na branku – 3:6.
14:34'
Lukáš Radil se na modré čáře ještě musel pokusit obehrát protihráče, Tomáš Zohorna tak za modrou vjel příliš brzy a píská se ofsajd. Na pořadu dne je komerční přestávka, Česko stále těsně vede.
13:53'
Zakázané uvolnění Slovenska. Vhazovat se bude na opačném konci kluziště.
13:30'
Další velká šance českého týmu! Filip Zadina v přečíslení dvou na jednoho krásnou žabičkou naservíroval tutovku Jakubu Flekovi, který sám před přesouvajícím se Júliusem Hudáčkem zamířil těsně nad.
13:16'
První ofenzivní formace Slováků zatím dělá Čechům problémy, sledujeme už několikátou její akci. Na jejím konci byl táhlý pokus jednoho ze slovenských zadáků.
12:53'
Matěj Blümel v rohu hřiště nachytal rozehrávajícího Hudáčka na švestkách. Škoda, že neměl nikoho, komu by kotouč mohl přichystat před bránu.
12:26'
Po ofsajdu Matěje Blümela se bude vhazovat.
11:48'
Hodně aktivně vypadá mladíček Šimon Nemec, tentokrát Willa ohrozil nebezpečným nahozením.
11:38'
Šimon Nemec se zmocnil puku na útočné modré čáře. Pak se ale sám uvěznil v kličkách a David Musil ho přitlačil k mantinelu.
11:15'
Dobrá pasáž ze strany českého týmu. Další střelu měl na svědomí David Musil, gólman Hudáček však byl připraven a vyrazil ji mimo.
10:26'
Radan Lenc už mohl střílet, ještě ale nabízel puk na teč Michaelu Špačkovi. Škoda, že k dokonalosti chybělo trošku více přesnosti.
Střely na branku – 2:4.
10:01'
Libor Šulák táhl brejk Česka ve třech proti dvěma. Rozjetý Jakub Flek si od něj kotouč převzal a z levé strany pádil sám na Júliuse Hudáčka, který jeho pokus mezi nohy dokázal pokrýt.
09:48'
Nenápadná, leč nebezpečná situace! Kristián Pospíšil se vůbec nerozpakoval a z levého kruhu vypálil na bližší tyč. Roman Will ale jeho ránu zneškodnil lapačkou.
08:55'
Rychlá souhra Matěje Blümela s Adamem Musilem skončila jen v rohu kluziště.
08:28'
Po mírném slovenském tlaku se Češi odhodlali jít dopředu. Ohrozit branku soupeře se snažil Lukáš Radil, o puk nicméně přišel kvůli zákroku bílomodrých obránců.
07:58'
Po zaváhání Libora Hájka u vlastní brány mohl bez přípravy pálit Šimon Nemec. Roman Will proti jeho dělovce nastavil beton.
07:40'
První zákrok Romana Willa přišel po lehce tečovaném nahození Miloše Kelemena. Český brankář má puk pevně pod svojí kontrolou.
07:27'
V útočné třetině delší dobu operoval Lantoši. Následně si vyměnil puk s Krištofem, který ale pálil vysoko nad.
06:44'
K Matěji Stránskému se odrazil puk bezprostředně po buly v útočné zóně. Ze zajímavé pozice Stránský zkusil štěstí po ledě, betony Hudáčka sklaply na poslední chvíli!
Střely na branku – 0:2

Po bleskovém gólu sledujeme spíše boj. Oba celky se střídají v držení puku, další brankové příležitosti zatím nevidíme.
06:40'
Po levém křídle se šikovně protáhl Matěj Stránský, jeho táhlou střelou však gólman Hudáček viděl a schoval ji v lapačce. Pokračovat se bude po komerční přestávce.
06:21'
Češi hodně vysoko napadali slovenskou rozehrávku, puk ale nezískali. Ani akce soupeře následně nedošla déle než k červené čáře.
05:47'
Po delší skrumáži v rohu rozhodčí přerušují hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu, blíž ke slovenské brance.
05:18'
Michal Moravčík se z pravého křídla tlačil až do brankoviště, protihráč ho odstrčil až na poslední chvíli.
04:44'
Slovensko už dlouho hraje s pukem, místo střelecké pozice nicméně vyprodukovalo jen zakázané uvolnění, po kterém se bude vhazovat v blízkosti Romana Willa.
04:03'
Na výlet za soupeřovu branku se vydal obránce Klok. Defenziva Slovenska ale větší šanci nepřipustila a takřka bez problémů se dostala ze svého pásma.
03:28'
Marián Studenič se i s trochou štěstí prohnal přes velkou část útočného pásma. Z už relativně ostrého úhlu zkusil i vystřelit, zamířil nicméně vysoko nad horní tyč.
02:31'
Krkolomný přechod slovenského týmu přes útočnou modrou čáru končí postavením mimo hru. Chystá se buly v neutrální třetině.
02:08'
Na slovenskou branku kotouč nahazoval Adam Musil, brankář Hudáček ale dobře viděl a s jeho pokusem si poradil. Národní tým zatím působí aktivněji.
01:49'
Češi mají od vstřelené branky lehčí potíže s rozehrávkou, teď se píská další zakázané uvolnění.
01:33'
Martin Faško-Rudáš dostal nahrávku do jízdy a z pravého kruhu se pokusil ohrozit bránu. Byl ale tísněn a v těžké pozici nezamířil přesně.
00:48'
Slováci se snažili o rychlou odpověď, Michal Krištof ale z mezikruží mířil mimo tři tyče. Následuje zakázané uvolnění Čechů.
00:29'
Česko právě vstřelilo branku!
Skvělý nástup v českém podání! Nahození Libora Hájka bylo protihráčem sraženo přímo do pravého kruhu, kde se do puku opřel FILIP ZADINA a bez přípravy zamířil přesně pod břevno. Krásná střela! Asistence: Libor Hájek, Michal Moravčík.
00:13'
Na úvodním vhazování zkřížili hokejky Juraj Slafkovský a Filip Chytil. Kotouč patří českému týmu, který hned zakládá první útočnou akci.
00:01'
Utkání právě začalo.
Přestože se fanoušci z Česka ani Slovenska nemohou do Lotyšska dostat bez povinné karantény, bylo na dnešní zápas prodáno deset vstupenek. Dnes je první den, kdy na zápasy může alespoň silně omezené množství diváků.
Hráči obou týmů už jsou připraveni na ledové ploše, zápas za okamžik začíná.
Na ledové ploše Olympijského centra právě začíná rozbruslení. Slovensko, které je dnes vedeno jako domácí, si vybralo bílé dresy, česká reprezentace se představí v červené barvě.
Je zřejmé, že si oba trenéři chtějí s jistotou postupu před extrémně důležitým čtvrtfinálovým zápasem ověřit výkonnost co největšího počtu hráčů.
Mnoho novinek registrujeme i na straně Slovenska. Ani u soupeře neuvidíme v akci kapitána Marka Ďalogu, volno mají také Pavol Skalický, Marek Hrivík, Michal Ivan nebo Miloš Roman. Při pohledu na složení formací na první pohled zaujme nasazení sedmnáctiletého Juraje Slafkovského do elitního útoku!
Obě sestavy jsou plné změn! Filip Pešán dnes dá volno mnohým z hlavních hvězd svého týmu. Do utkání vůbec nezasáhnou Šimon Hrubec, Filip Hronek, Dominik Kubalík, Jakub Vrána, Jiří Sekáč či obvyklý kapitán Jan Kovář.

Kapitánské céčko dnes bude na dresu mít Tomáš Zohorna, asistovat mu budou Robin Hanzl a Jakub Flek! Karlovarský útočník, který na šampionátu zatím září, se navíc představí v elitní útočné formaci po boku Filipů Zadiny a Chytila. Brankoviště se chystá střežit Roman Will.
Úvodní sestavy:

Slovensko: J. Hudáček (Húska) – Kňažko, Gernát, Nemec, Rosandić, Jánošík (A), Grman, Gachulinec, Bučko – Cehlárik (C), Slafkovský, Pospíšil – Studenič, Krištof (A), Lantoši – Faško-Rudáš, Sukeľ, Kelemen – Holešinský, Buc, Liška.

Česko: Will (Kváča) – Moravčík, Hájek, Klok, D. Sklenička, Šustr, Šulák, D. Musil – Zadina, Chytil, Flek (A) – Lenc, Špaček, M. Stránský – Radil, R. Hanzl (A), Smejkal – Blümel, T. Zohorna (C), A. Musil.

Rozhodčí: Bruggeman (USA), Gouin (CAN) – Constantineau (FRA), Oliver (USA)..
Sestava Česka z minulého utkání:

Hrubec – D. Musil, Hronek (A), D. Sklenička, Klok, Šustr, Šulák, Hájek – D. Kubalík, Lenc, Jan Kovář (C) – J. Vrána, Chytil, Sekáč – Zadina, M. Stránský, Špaček – Smejkal, R. Hanzl (A), T. Zohorna – Flek.
ČESKO

Nebylo to lehké, přesto svěřenci Filipa Pešána mají už před posledním zápasem jistotu postupu. Na rozdíl od Slováků měli po třech kolech na kontě jen dva body, nicméně parádní obrat v existenčním souboji se Švédskem nastartoval českou reprezentaci lepším směrem. Po hladké výhře nad Brity přišlo o poznání více vydřené nájezdové vítězství proti Dánsku, které přispělo k tomu, že dnes se už Češi strachovat nemusejí. Potvrdí roli papírového favorita?
Sestava Slovenska z minulého utkání:

Húska (J. Hudáček) – Kňažko, Gernát (A), Rosandić, Gachulinec, Bučko, Ďaloga (C), Jánošík, Grman – Lantoši, Hrivík (A), Cehlárik – Krištof, Studenič, Pospíšil – Skalický, Kelemen, Miloš Roman – Buc, Liška, Slafkovský.
SLOVENSKO

Slovenský národní tým může být se svojí cestou turnajem zatím určitě spokojený, po osmi letech totiž postoupí ze skupiny! Do mistrovství zejména parádně vstoupil, po třech duelech měl na kontě plný počet devíti bodů včetně výhry nad Ruskem. Následovala vysoká porážka se Švýcarskem, po které ovšem Slovensko přetlačilo 2:0 Dány. Právě tento duel se ukázal být jako klíčový, neboť se Švédskem po velkém boji padlo 1:3. Jak se budou Slováci prezentovat ve federálním derby?
Oba týmy už mají postup do čtvrtfinále jistý! Definitivně rozhodla nájezdová výhra Ruska nad Švédskem. Ve skupině A jsou postupová místa rozebraná, jde už "jen" o to, kdo do vyřazovacích bojů půjde z jaké pozice.
Zdravím všechny fanoušky mezinárodního hokeje! Na závěr skupinové fáze mistrovství světa uvidíme tradiční derby mezi Slovenskem a Českem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.
Play off
Články odjinud