Pavel Bárta
16. května 2022 • 19:30

Dahlin sledoval tragédii v Buffalu před Českem: Kousek od střelby bydlím...

Autor: Pavel Bárta
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
POHLED: Kuchtovo superego a smečka vlčáků v kabině Sparty
Rád bych zůstal v Anglii, ale nabídky neřeším. Co řekl Vydra v Mundialu o Burnley i zranění?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Buffalem otřásla tragédie poté, co 18letý mladík v obchodě s potravinami zastřelil deset lidí. Švédský obránce Rasmus Dahlin v městě nedaleko Niagarských vodopádů působí čtvrtou sezonu, hraje NHL za Sabres, kam přišel coby jednička draftu 2018. Navíc blízko místa hrůzného činu bydlí.„Naprosto strašné. Bydlím docela blízko toho obchodu a mockrát jsem tam byl nakupovat,“ svěřil se hvězdný bek po druhém vystoupení na MS ve Finsku během rozhovoru pro švédská média. Tre Kronor přesvědčivě porazili český tým. Po rychlém vedoucím gólu Davida Krejčího otočili Švédové na 4:1 a nakonec zvítězili 5:3. Dahlin byl spokojený s předvedenou hrou i konečným výsledkem.

„Věděli jsme, že Češi mají na papíře dobrý tým a celý zápas tvrdě makali. Nabíráme sebevědomí, ale především sbíráme body a to je ve skupině důležité. Máme teď na čem stavět,“ vracel se Dahlin.

SESTŘIH z MS: Česko - Švédsko 3:5. Vejmelka nedochytal, Červenka bral tři asistence
Video se připravuje ...

Z vítězství měl radost, zároveň však byl otřesený po šíleném činu, k němuž došlo v Buffalu, kde během sezony působí. Muž ozbrojený puškou střílel v prodejně řetězce Tops Friendly Market. Supermarket se nachází ve čtvrti, kde převážně žijí lidé s tmavou barvou pleti. Místo leží asi pět kilometrů severně od centra města.

Osmnáctiletý mladík podle policie nejprve zasáhl čtyři lidi před obchodem. Poté vstoupil dovnitř a zahájil palbu. Deset lidí zemřelo, další tři byli zraněni. Střelec měl na sobě vojenské oblečení, helmu a neprůstřelnou vestu. Svůj čin vysílal živě na internetu, následně se vzdal policii.

Ze třinácti zasažených bylo jedenáct černochů a dvě osoby bílé pleti. Podle FBI policie vyšetřuje tragický případ jako zločin z nenávisti a rasově motivovaný násilný extremismus. Guvernérka státu New York střelbu označila za terorismus.

Obránce Buffala Sabres Rasmus Dahlin
Obránce Buffala Sabres Rasmus Dahlin

Rasmus Dahlin sledoval zprávy o incidentu před zápasem proti Česku. Tragédie ho silně zasáhla. „Je to hrozné. Něco takového by se prostě stát nemělo. Nedovedu si představit, co prožívali všichni, kdo tam byli,“ pokračoval švédský obránce. S nikým z těch, co v blízkosti místa neštěstí žijí, se nespojil, chtěl se soustředit na zápas. Ale měl v plánu to udělat další den.

„Zavolám všem, které znám, až se probudí, abych se ujistil, že jsou všichni v pořádku. Myslím, že celé město je v šoku. Tohle jsou mnohem vážnější věci, než to, co děláme. Jen hrajeme hokej. Ale když si uvědomím, že se to stalo v místech, která dobře znám, je mi hrozně. Nedaleko od toho obchodu žiju, kousek od něj bydlím. Dost často jsem tam chodil nakupovat. Musím pořád myslet na všechny, které tam znám, na ty, kteří tam přišli o své blízké. Je naprosto strašné, co se stalo,“ řekl Dahlin.

Vstoupit do diskuse
0

MS v hokeji 2022 ONLINE - Mistrovství světa ve Finsku

Program MS v hokeji 2022 Pavouk play off Kanadské bodování Statistiky brankářů Tabulky skupin A a B Nominace Vstupenky MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2022 se koná od 13. do 29. května ve Finsku. Zápasy elitní skupiny MS hostí Helsinky a Tampere, kde se odehraje i vyřazovací část turnaje. Česká hokejová reprezentace si ve skupině B po výhrách nad Velkou Británií, Lotyšskem, Norskem a USA zajistila ze 3.místa postup do čtvrtfinále, ve kterém porazila Německo 4:1 a výběr Kariho Jalonena čekají v Tampere boje o medaile.

Základní výbava fanouška MS v hokejiHokejové dresy reprezentace ČR * Vlajky ČR

Play off
Články odjinud


Články odjinud