8. září 2016 • 13:00

Žádná hymna. Hokejisté Evropy ji před zápasem nechtějí

Autor:
TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Prvním úkolem trenéra Ralpha Kruegera na Světovém poháru bylo vytvořit v šatně partu. Kouč Týmu Evropy se dostal do nové role, od nikoho nemohl okoukat, jak se vlastně pracuje s "národním týmem" složeným z více národností. Daří se mu to ale slušně, mužstvo individualit z různých koutů Evropy už dokáže jednat jako jeden muž. S vedením NHL se dohodlo na tom, že hraní instrumentální melodie, která měla zní před zápasem jako hymna, neproběhne.Hymna před zápasem k americkým profesionálním soutěžím nedomyslitelně patří a podporuje tradiční zámořský patriotismus. Světový pohár je pod záštitou NHL a je tedy jasné, že každá bitva začne právě tímto ceremoniálem. Jenže co s týmem Evropy?

Nabízela se například Óda na radost od Ludwiga van Beethovena, která je hymnou Evropské unie. Volba ale údajně padla na blíže nespecifikovanou  melodii beze slov. Jenže dříve, než si ji veřejnost mohla poslechnout, sami hráči tuto možnost odmítli.

Podle NHL.com si hokejisté váží možnosti nastupovat na prestižním turnaji v barvách speciálně sestaveného týmu, zároveň ale respektují svou rodnou zemi a její hymnu. "S tímto ohledem k hymnám svých zemí uvedli, že jakákoli hudební znělka před zápasy by byla umělá a zbytečná," stálo v tiskové zprávě.

Tým Evropy se skládá z osmi různých národností, tvoří ho Slováci, Němci, Švýcaři, Dánové a jeden Francouz, Slovinec, Rakušan a Nor.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze