5. února 2015 • 21:49

Souhra generací! Ručinský nachystal gól pro nejmladšího

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Sám jsem na trní. Tak Martin Ručinský mluvil před čtvrtečním zápasem s Ruskem, do kterého oblékl dres národního týmu po devíti letech. Český tým nakonec vyhrál 3:0 a 43letý útočník Litvínova přispěl gólovou asistencí.

Ručinský měl obavy, zda bude na mezinárodní úrovni stačit. „Co jsem čekal, tak potvrdil. Je to velký hráč a hokej nemůže zapomenout. Do hry dal zkušenost a s pohybem problémy vůbec neměl, přebrusloval i mladé ruské hráče,“ zhodnotil kouč Vladimír Růžička .

SESTŘIH: Česko - Rusko 3:0, podívejte se na klíčové okamžiky zápasu

Podobně mluvil i Ručinského spoluhráč z útoku Dominik Simon, který je o celých 23 let mladší. „Připravoval mi šance, má super přehled a věk na něm není znát. Já mu můžu akorát poděkovat,“ hlásil.

Právě spoluprácě těchto dvou křídel z elitního útoku vstřelila v polovině utkání velice důležitý gól na 2:0 – Ručinský z rohu nahrál mezi kruhy, odkud přesně pálil Simon.

Hity 0

„Sám jsem byl plný očekávání. Postupem zápasu jsem se do toho dostával, ale mohlo to být lepší,“ okomentoval Ručinský svůj výkon.

Ručinského momenty

0. minuta – Největší aplaus při vyhlašování prvních formací sklidil právě Ručinský.

15. minuta – Ručinský se dostal k první střele na bránu a byla z toho gólová příležitost. Z mezikruží dorážel střelu Klesly.

Ručinský po návratu do repre: Všichni táhneme za jeden provaz

24. minuta – V útočném pásmu se dostal k odraženému puku, ale v tísni ho jen posunul do prostoru, kde stál ruský hráč. Ten založil protiútok, který hosté zakončili samostatným únikem, Salák ho chytil.

26. minuta – Poprvé se na led dostal v přesilové hře, zaujal pozici pravého beka, kterou má i v Litvínově.

30. minuta – Z levého mantinelu tvrdě vypálil příklepem, brankář Šaryčenkov zasáhl vyrážečkou.

33. minuta – Ručinský asistoval u branky na 2:0. V rohu se k němu dostal odražený puk a mezi kruhy našel volného Simona, ten přesně trefil horní růžek ruské branky.

Souhra generací! Veterán Ručinský skvěle našel Simona, mladík zavěsil

45. minuta – Naskočil i do oslabení a v obranném pásmu zachytil rozehrávku obránců, puk následně vyhodil přes celé hřiště.

58. minuta – Při početní výhodě pálil bez přípravy z vrcholu pravého kruhu, střelu do protipohybu brankář vykopl betonem.

Útočník Martin Adamský v souboji s ruským protihráčem

Brankář Salák udržel s Rusy nulu a chválil Ručinského: Je to legenda

Růča je Růča, naše garda není odepsaná! Fanoušci ve Varech chválili Ručinského

Velký rozhovor s Martinem Ručinským v pátečním Sport Magazínu Velký rozhovor s Martinem Ručinským v pátečním Sport MagazínuFoto iSport.cz

0

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.